Bugün piyasada pek çok laptop markası var. Çinli-Amerikalı bir teknoloji şirketi olan Lenovo, kişisel bilgisayar sektörünün önde gelen isimlerinden biridir. Kişisel bilgisayar endüstrisinde bir güç merkezi olan HP, bir diğeridir. Pazardaki diğer markalar arasında Tayvan merkezli Asus ve Samsung yer alıyor. Ancak, kişisel bilgisayar pazarında lider olan Apple ile rekabet etmiyorlar. Aşağıda, 2022 için en iyi dizüstü bilgisayar markalarından bazıları verilmiştir.

Lenovo, Çinli-Amerikalı bir teknoloji şirketidir.

Lenovo, 1984 yılında kurulmuş ve geniş bir ürün yelpazesi üreten bir Çin Amerikan teknoloji şirketidir. Şirket ayrıca Ulusal Hokey Ligi’nin Carolina Hurricanes’in resmi ortağıdır. Lenovo, bilgisayarlarının dağıtımı için Hindistan’da özel bölgeler kurmuştur. Şirket, ürün geliştirmesini geliştirmek ve pazar bilgisi kazanmak için distribütörlerle olan bu ilişkileri kullanır. Şirket Güney Afrika’da başladı ve hızla Kenya ve Tanzanya dahil olmak üzere diğer Doğu Afrika pazarlarına genişledi. Şirket daha sonra Ruanda ve Nijerya’ya genişledi ve şimdi Mozambik ve Botsvana’da bir varlığı var.

Temsilci Wolf, Lenovo’yu McDonald’s ile karşılaştırırken haklı olsa da, bu şirketin Çinli olmadığı anlamına gelmez. McDonald’s yöneticileri genellikle, küreselleşme karşıtı protestocular tarafından Çinli meslektaşlarına zarar vermekte hızlı olan Komünist Parti yetkilileridir. Şirket tamamen Çinli olmasa da, Lenovo’nun güçlü bir kurumsal kültürü var ve şirketin yönetim ekibinin çoğunluğunu yabancılar oluşturuyor. Şirketin merkezi Kuzey Carolina’da olsa da, üst düzey yöneticilerinin çoğu daha önce diğer çok uluslu şirketlerde çalışıyordu.

HP, kişisel bilgi işlem gücüdür

HP bir zamanlar bilgisayar dünyasına hükmediyordu, ancak müşteriler güçlü mobil cihazlara geçtiğinden son yıllarda satışları keskin bir şekilde düştü. Bu yeni pazarda hayatta kalabilmek için teknoloji devi, PC işini baskı ve PC’lere odaklanan iki ayrı bölüme ayırıyor. Şirketin yeni CEO’su Meg Whitman, HP’yi yıkıcı bir değişiklik olmadan yeniden icat etmeyi planlıyor. Geçmişte HP, PC bölümünü kapatmayı düşündü, ancak buna karşıydı. Şirketin PC işi, dünya çapındaki satışların artması ve işletmelerin eski makinelerin yerini almasıyla son çeyreklerde canlılık gösterdi.

Şirket, yeni bir dizüstü bilgisayar serisi, bir dizi büyük monitör ve 3:2 en boy oranına sahip bir oyun kulaklığı piyasaya sürüyor. HP Elite Dragonfly G3, bir dizüstü bilgisayardaki en yüksek ekran-gövde oranlarından birine sahip etkileyici yeni bir bilgisayardır. Şirket ayrıca, görüntülü aramalar sırasında ses kalitesini iyileştirmek için HP Presence yazılımı gibi yeni teknolojilere sahip daha büyük işletmelere yönelik üst düzey bir Chromebook’u tanıttı.

Asus, Tayvanlı bir teknoloji şirketidir.

Asus, geniş bir ürün yelpazesi üreten Tayvan merkezli bir teknoloji şirketidir. Bu şirket, dünyanın en popüler dizüstü bilgisayarlarından ve akıllı telefonlarından bazılarını üretiyor. Şirketin merkezi on yıllardır Tayvan’da olmasına rağmen, Asya’nın diğer bölgelerinde de faaliyet göstermektedir. Üretim tesisleri Tayvan ve Filipinler’de bulunmaktadır ve ayrıca dünya çapında bileşen tedarik etmektedir. Konumuna rağmen şirket, anakartlarını hala Amerika Birleşik Devletleri’nde üretiyor.

Asus, 1998 yılında genç bir girişimci olarak şirkete katılan ve daha sonra 2007 yılına kadar başkan yardımcısı olarak görev yapan Jonney Shih tarafından yönetiliyor. Başkan olduğundan beri ASUS’un küresel iş stratejisini yönetti ve kurumsal kültürünü şekillendirdi. Liderliği altında Asus, uluslararası bir teknoloji güç merkezi haline geldi. Bu şirket, küresel anakart satışlarında birinci, tüketici dizüstü bilgisayar satışlarında üçüncü sırada yer alıyor. Jonney Shih ve ekibi önemli iş ilkelerine katkıda bulundu ve ASUS’un büyümesi bunu yansıtıyor.

Samsung, Tayvanlı bir teknoloji şirketidir.

Tayvanlı şirketler uzun süredir teknoloji devi Samsung’u büyük bir rakip olarak görüyorlar. Tayvan’ın ihracata bağımlı 23 milyonluk nüfusuyla ihracatı azalıyor. Bu özellikle ekran paneli, bellek yongası ve akıllı telefon segmentlerinde geçerlidir. Samsung ve Tayvanlı şirketler arasındaki bu rekabet, yerli sanayi için bir meydan okuma oluşturuyor. İşte Samsung’un Tayvan için ciddi bir tehdit olmasının bazı nedenleri.

iPhone üreten Apple’dan farklı olarak Samsung, yatırımlarını, üretimini Tayvan’ın yarı iletken endüstrisiyle bütünleştirmeye odakladı. Bu nedenle, daha yerelleştirilmiş bir işgücü kullanabilir. Tayvanlı teknoloji şirketleri on yıllardır yarı iletken endüstrisinde ana dayanak noktaları olmuştur, ancak Samsung’un görünüşte sonsuz bir sermaye arzı var. Ülke, Apple dahil olmak üzere birçok önde gelen çip üreticisine sahiptir. Birkaç Tayvanlı şirket, Samsung ve diğer yabancı şirketlerle ortaklık kurdu. Geçen yıl Apple, Samsung’u geçerek dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu.

Apple ünlü bir markadır

Kaliteli bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, Apple’dan başkasına bakmayın. Ürün grupları yalnızca güçlü ve güvenilir olmakla kalmaz, aynı zamanda destek ve garanti politikalarıyla da tanınırlar. Bu faktörler rekabette öne çıkmalarına yardımcı olurken, konu yenilik ve değer seçimi olduğunda hala gidecekleri çok yol var. Bu marka raporu, Apple’ın ABD dizüstü bilgisayar pazarındaki konumu hakkında değerli bilgiler sağlıyor

Teknoloji ilerledikçe, dizüstü bilgisayarlar giderek daha önemli hale geldi. Örneğin evden çalışmak, tüm özelliklere sahip iyi bir bilgisayar gerektirir. Geleneksel olarak, dizüstü bilgisayarlar sonradan düşünülmüştür. Ancak bugün Apple, kullanıcıların taleplerine daha iyi donanım ve yazılımlarla yanıt veriyor. ThinkPad X1 ile şirket, 1,4 mm düşük ışık sensörü bile ekledi. Benzer şekilde, dizüstü bilgisayar hoparlörleri artık sonradan düşünülen bir şey değil – HP’nin Dragonfly G3’ünde dört yerleşik hoparlör ve AI destekli gürültü azaltma bulunur.

Ödeme Nepal’de Apple MacBook fiyatı.

MSI, oyun odaklı bir markadır

Micro-Star International, bilgisayar klavyeleri, anakartlar ve grafik kartları dahil olmak üzere çeşitli ürünler üreten bir bilgisayar donanımı şirketidir. Anakart işinde başladı ve daha sonra video kartlarına genişledi. Ardından şirket PC oyun pazarına girdi ve üst düzey oyun dizüstü bilgisayarları üretmeye başladı. Ancak marka uzun süredir ortalarda değil, bu nedenle şirketin gelecekte tam olarak ne sunacağını söylemek zor.

Yakın zamanda MSI, oyun dizüstü bilgisayarlarını ve üretkenlik dizüstü bilgisayarlarını içeren 2022 ürün serisini duyurdu. Şirket, bazı ürünlerini Metaverse’e hazır olarak sertifikalandıracak kadar ileri gitti. Meta Verse, 12. nesil Intel Core i7 işlemci ve Nvidia RTX 3070 GPU gerektirir. Bu oyun dizüstü bilgisayarları, markanın küresel lansmanından sonra Hindistan’da piyasaya sürülecek.

Lenovo, iş kullanıcıları için iyi bir seçimdir

Ucuz bir iş dizüstü bilgisayarı arıyorsanız, Lenovo’da tam size göre bir şey var. IdeaPad 330S dayanıklı, işlevsel ve ince çerçevelere sahiptir. i3 işlemcisi 3.4 GHz’e kadar ulaşabilir ve 8 GB RAM’i iş kullanıcıları için uygundur. Ancak, üst düzey bir iş makinesi arıyorsanız, daha pahalı Think serisini tercih edebilirsiniz.

ThinkPad serisi, yeniliğin sınırlarını zorlamaya devam ediyor ve en son modeller çok çeşitli özelleştirilebilir seçenekler sunuyor. Günümüzün hibrit iş gücü ve BT karar vericilerinin farklı ihtiyaçları ve gereksinimleri vardır ve Lenovo, son kullanıcıları memnun etmeye ve BT personelinin hayatlarını basitleştirmeye odaklanmıştır. Bu, Lenovo’nun dizüstü bilgisayar serisinin her zamankinden daha büyük olduğu anlamına geliyor ve şirketin bu yıl ve sonrasında iş kullanıcıları için neler sunacağını görmekten heyecan duyuyoruz.

Asus iyi bir düşük maliyetli seçenek

Ucuz bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, Asus dikkate alınması gereken harika bir markadır. ASUS, temel ofis kullanımından oyun oynamaya kadar tüm bilgi işlem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek birçok seçenek sunar. Uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar yelpazesi, Asus ROG Strix Scar III ve Asus TUF Dash 15’i içerir. Bu dizüstü bilgisayarların her ikisi de uygun fiyata güçlü özelliklere sahiptir. Asus ROG Strix Scar III dizüstü bilgisayarlar mükemmel özelliklere, güzel tasarıma ve sorunsuz dahili çalışmaya sahiptir. Oyun ve ofis işleri için bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız Asus ROG Strix Scar III harika bir seçim. Ayrıca Wi-Fi 6 kablosuz özelliği vardır.

RAM başka bir önemli faktördür. Bütçe dizüstü bilgisayarları genellikle daha yoğun video düzenleme ve fotoğraf düzenleme görevleri için yetersiz olan dört ila sekiz gigabayt RAM’e sahiptir. Bilgisayarıyla çok fazla zaman geçirmeyi planlayanlar için 8 GB RAM veya üstü önerilir. Bütçe dizüstü bilgisayarların dahili belleği sınırlı olsa da, SSD’lerden veya yerleşik multimedya kartlarından (EMC’ler) yararlanabilirler.

Ödeme Nepal’de Asus dizüstü bilgisayar fiyatı.

Dell iyi bir uzun vadeli yatırımdır

Dell Technologies Inc. hisse senedi fiyatı (NASDAQ:DELL) şirketin son zamanlardaki yavaşlamasına rağmen çekiciliğini koruyor. Şirket, çeşitli BT kategorilerinde liderdir ve işletmelerin altyapıya sürekli geçişi sayesinde istikrarlı bir satış artışı kaydetti. Dell’in görünümü, son zamanlardaki yavaşlamaya rağmen yükselişini koruyor, ancak şirket dizüstü bilgisayar pazarında artan rekabet, pandemi sonrası toparlanma ve makro rüzgarlar gibi zorluklarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Dell yenilik yapmaya devam ediyor ve yakın zamanda bilgisayar korsanları tarafından kaybolan verileri kurtarmak için bir hizmet başlattı. En son yeniliği olan AWS için PowerProtect Cyber ​​​​Recovery, kullanıcıların kurumsal verileri güvence altına almasına ve veri kurtarma pedalına basmasına olanak tanır. Ayrıca Şubat 2022’de Alienware x14 oyun dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdü ve onu dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olarak tanıttı. Cihazın yedi saate kadar dayanması bekleniyor. Ayrıca Alienware 34 Curve QD-OLED adlı bir oyun monitörünü piyasaya sürdü.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.