2022’de e-ticareti değiştirecek 3 tür bulut teknolojisi

Diposting pada

Bir kuruluşun güven yarıçapı büyüktür. Çünkü sizin için harika istatistikler var millet! E-ticaret satışlarının 2020’de etkileyici bir şekilde yüzde yirmi beş ve yüzde yedi büyüdüğü söyleniyor. CMARIX Kuruluşundan Magento Bulut Geliştirmeyi Alın.

Bu, en azından kısmen, küresel bir pandeminin neden olduğu devasa dijital işlem akışından kaynaklanıyor. Bugün, tüm e-ticaret endüstrisi çok değerli.

Bu neredeyse dört virgül iki trilyon doların üzerinde. Tüm bunların 2025 yılına kadar 7 trilyon doların üzerine çıkması bekleniyor. Dijital ürün ve hizmetlere olan talep artabilir. Konya eskort

Bunun için hayati katalizörlerimiz var. Üstel büyümenin kilit katalizörlerinden biridir. Şirketleri son derece karmaşık iş süreçleri gerçekleştirmeye zorlayan yenilikçi teknolojilerde üstel bir büyüme var. Ayrıca daha az kaynak var.

Tüm bunlar, çevrimiçi mağazaların zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar. Bunlar en fazla değeri yaratan tasarruflardır. Kuruluşa ek değer yatırabilecek çeşitli işletme sahipleri vardır. Hatta tüketiciye iletebilirsiniz.

Ek olarak, bulut bilişim, teknik ortamın hayati bir parçasıdır. Tüm bunlar, e-ticaret sektörünün çehresinde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Gerçekten de, bulut tabanlı teknolojiye talep var.

Bütün bunlar öncekinden çok daha yüksek. Bulut tabanlı çözümlere yönelen bu işletmelerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bütün bunlar operasyonun uygulanması için gereklidir.

Bulut bilişim teknolojisi nedir?

Harika bir terim var, bulut bilişim. Bu, bilginin yanı sıra talep üzerine barındırılması ve dağıtılması anlamına gelir. İstenen öğeler bilgi işlem kaynaklarıdır. Bilgi işlem kaynaklarının tümü İnternet üzerinden kullanılabilir.

World Wide Web veya İnternet aslında birbirine bağlı sunucuların harika bir uzak ağından başka bir şey değildir. Kuruluşların verileri uzak bir veritabanında depolamasına her zaman izin veren bulut tabanlı çözümler vardır.

Bunların hepsini bir sabit sürücüde depolamak, yönetmek ve işlemek yerine tamamen yerinde. Yerel depolama aygıtları da olabilir. Birçok avantaj sunan bulut hizmetleri vardır. Faydaları, onları kullanan insanlar içindir.

Birkaç bulut tabanlı bilgi işlem hizmetine zaten aşina olan tüketiciler var. Bunların tümü e-posta sağlayıcıları, ses ve hatta video akışı hizmetlerini içerir. Google Drive, Drop Box ve hatta Slack gibi sayısız isteğe bağlı yazılım da vardır.

Tüm ağır yükleri dışarıdan temin etmenin değerini gösteren kuruluşlar var. Bu ağır kaldırma, egzersizi yoğun bir şekilde içerir. Tamamen bulut tabanlı bilgi işlem çözümlerine yönelik veri işleme vardır.

Tüm bunları yaptığınızda, en küçük işletmelerin bile gelişmiş üretkenliğin yanı sıra büyük ölçüde artan satışlardan yararlanmasına olanak tanırlar.

Tüm bunlar, çevrimiçi satıcılar için bulut hizmetlerine geri dönebilir. Üç genel kategori vardır. iaas, SaaS ve ayrıca paas vardır. Aşağıda listelenenler, üçünün de çok kısa bir açıklamasıdır.

Iaas – harika bir hizmet olarak altyapı

Iaas, tüm bulut bilişim sisteminin harika bir alt kümesidir. İnternet üzerinden tüm sanal bilgisayar kaynaklarını sağlayan teknolojidir. Genellikle tamamen konum verilerinde bulunan altyapı bileşenleri de vardır.

IaaS modeli altında tamamen belirli bir bulut sağlayıcı tarafından barındırılan bir veri merkezi bulunmaktadır.

Özel durumlar da vardır. iaas teknolojilerini kullanan şirketler var. iaas teknolojileri, pahalı yerinde kurulum maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olur. Tüm bunlar genellikle depolama veritabanlarını, sunucuları ve veri ambarlarını içerir.

Bu günlerde, IAAS çok popüler hale geldi. Bu genellikle bir projeyi uygulamak için daha kolay, daha hızlı ve daha ucuzdur. Ayrıca kesinlikle satın alma zorunluluğu yoktur. Ayrıca, tipik olarak bu görevlerle ilişkilendirilen yönetim, destek ve altyapı altyapısı da vardır.

Iaas, her zaman büyük bir işletmenin diğer kuruluşlardan altyapı kiralamasına ve hatta kiralamasına izin verir. Bütün bunlar çok daha küçük e-ticaret mağazaları için çok faydalıdır. Son derece özelleştirilebilir iaas çözümleri de vardır.

Ölçeklenebilirlik de vardır. Bunun nedeni, ilk yatırımı etkilemeden herhangi bir zamanda değiştirilebilmeleri ve hatta yükseltilebilmeleridir.

E-ticaret endüstrisi için birçok lider iaas çözümü vardır. Bu hizmetler, Amazon Web Hizmetleri veya AWS’yi içerir. Sonra EC2, Digital Ocean ve Magento 1 Enterprise Edition var.

Saas – hizmet olarak yazılım

Saas her zaman harika bir yazılım lisansı ve teslimat modeline atıfta bulunur. Bireysel kullanıcılar her zaman izin alır ve buna İnternet üzerinden de erişebilir.

Tamamen bulut tabanlı sistemler olan Saas e-ticaret çözümleri bulunmaktadır. Tüm bunlara, belirli bir fiziksel cihazda depolanan bir tarayıcı yerine herhangi bir web tarayıcısından erişilebilir.

Tüm bunlar, Alman yazılım geliştirme şirketinin yazılımını yerel bir bilgisayarda satın alma, yükleme ve çalıştırma ihtiyacını ortadan kaldırır. Yazılıma ve hesaplarına çevrimiçi olarak erişen kullanıcılar var. Harika Saas çözümleri var.

Bir BT uzmanına dahil olma konusunda endişelenmenize gerek yok. Yazılımı herhangi bir cihaza indirebilir, yükleyebilir ve bakımını yapabilirsiniz. Yazılım güncellemeleri yapma konusunda endişelenmeyin. Bütün bunlar bulutta halledilir.

Çalışanlara kendi yazılım sürümlerine erişim izni verebilecek yöneticiler vardır. Kişiselleştirilmiş oturum açmalar, çalışanların yalnızca güvenlik düzeylerine uygun kaynaklara erişmesini sağlar.

Nispeten esnek bir ödeme yapısından tam olarak yararlanmak için büyük SaaS çözümlerini uygulayan birkaç e-ticaret mağazası var. Yazılım için her zaman önemli bir başlangıç ​​yatırımı yapabilirsiniz.

Ayrıca, çoğu SaaS sağlayıcısı her zaman nispeten sabit ve kapsayıcı bir aylık hesap ücreti olan bir abonelik modeli işletir. Bu işlerin çoğu, harika yazılım sayesinde hızlı bir şekilde yapılabilir.

İşletmeler, girdileri azaltarak ve başlangıç ​​maliyetlerini en aza indirerek güvenilir bir şekilde çalıştırılabilir. E-ticaret için bazı harika Saas çözümleri örnekleri var. Bunlara Shopify, Post Chimp ve hatta Zen Desk dahildir.

Paas – Hizmet Olarak Platform

İnternet üzerinden harika donanım ve yazılım araçları sunan harika bir paas satıcısı var. Uygulama geliştirme için genellikle PAAS kullanan büyük işletmeler vardır. Geliştiriciler, kuruluşlar için benzersiz ve özelleştirilmiş yazılımlar oluşturmak için platformları kullanabilir.

Bunlar, aksi takdirde çok zaman alıcı ve nispeten pahalı olacak görevlerdir. Tüm bunlar, geliştiricilerin sıfırdan başlama ihtiyacını tamamen ortadan kaldırır. Bu, yeni programlar tasarlarken olur.

Bütün bunlar aynı zamanda tüm süreçte önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu sağlar. Sonunda benzersiz ve benzersiz bir program oluşturabilen kuruluşlar var. Başka bir yerde kullanılabilecek süreç kaynaklarını boşa harcama konusunda endişelenmeleri gerekmez.

Her zaman erişilebilecek bulutun nihai gücü vardır. Bu nedenle PaaS çözümleri, geliştiricilerin web siteleri için canlı hazırlama ortamları başlatmasına ve oluşturmasına olanak tanır.

Tüm bunları tam olarak yapmak, herhangi bir çökme olmadan yeni güncellemeler üretmelerini ve test etmelerini sağlar. Tüm bunlar, şu anda web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar için yeni ve tamamen test edilmemiş değişiklikleri de kaldırır.

E-ticaret çözümleri yani paas çözümleri Magento e-ticaret mağazası, Oracle ticaret, hybris ve hatta Sitecore’u içerir.

Dijital alışveriş platformlarının taşınması

Tamamen geleneksel veri depolamaya bağlı bir e-ticaret mağazanız olabilir. Sonra da analiz ve işleme var. Bütün bunlar, son tüketiciler için eskisinden daha fazla değere katkıda bulunur.

Yalnızca, WPEngine’den WooCommerce’i barındırma gibi bir operasyonda bulut teknolojisini dağıtırsanız harika fırsatlar sizi bekliyor. Yararları, gelişmiş ölçeklenebilirliğin yanı sıra veri güvenliğine kadar uzanır. Sonsuz faydaları vardır.

CMARIX Organizasyonundan Magento Cloud Commerce Developer’ı işe alın. E-ticaret mağazaları, değişen tüketici taleplerine ve sürekli artan beklentilere tam olarak cevap vermektedir.