Arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurmanın bir yolu olarak başlayan şey, kuruluşların iyi hazırlanmış sosyal medya kampanyaları aracılığıyla hedef pazarlarıyla etkileşim kurmaları için hızla bir kanal haline geldi. Bunu akılda tutarak, sosyal medyanın çeşitli özellikleri yıllar içinde gelişti ve iyileştirildi. Bu yeni ve büyüyen özelliklere uyum sağlamak, kuruluşların rekabette bir adım önde olmasını sağlar. İşte 2022’de dikkat etmeniz gereken bazı özellikler.

TikTok kısa biçimli içeriğe hakim olmaya devam edecek

Instagram, çoğu sosyal girişimcinin kalbinde üstün bir yere sahiptir. En hızlı büyüyeniydi, kaliteli bir yatırım getirisine sahipti ve kullanımı eğlenceliydi. Ancak işler değişiyor ve TikTok, 1 milyarlık devasa abonesiyle bu dönüşüme yön veriyor. Şu anda dünyanın en ünlü 7. sosyal topluluğudur.

Ek olarak, Google Arama Trendlerine göre TikTok, kısa biçimli video içeriğine tamamen hakim. Arama talebi son yılda %173 arttı. TikTok, iş profilleri, reklamcılık ve yenilikçi bir pazaryerini içeren birkaç kritik iş teklifiyle bir miras bırakıyor ve bu yüzden gelecek yıllar boyunca var olacak.

Blockchain sosyal medya pazarlamasının bir parçası olacak

Girişimcilerin temel amacı yeni kitleler çekmektir. Daha önce bu, geliri artırmaya ve öğeleri teşvik etmeye odaklanmıştı, ancak şimdi, daha güçlü müşteri ilişkileri ile de uyumlu hale geldi. Bunu başarmak için girişimciler önümüzdeki yıllarda blockchain tabanlı sosyal medyayı kullanacaklar.

Şu anda, dünya nüfusunun en iyi %0,71’i blok zinciri teknolojisini kullanıyor, bunun nedeni büyük olasılıkla sosyal medya yapılarının blok zincir projeleriyle işbirliği yapmasıdır. Blockchain yavaş yavaş gelişiyor ve kripto, NFT’ler ve metaverse’de muazzam gelişmelere sahip. Sonuç olarak, merkezi olmayan sosyal medya yapılarının giderek daha çekici hale geldiğini ve girişimcilerin tamamen yeni alanlara girebileceğini ve yeni izleyiciler çekebileceğini göreceğiz.

Ayrıca Sin Marca De Agua En Linea’yı da kontrol edin Facebook Videoları Bedava İndir

Markalar, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe odaklanacak

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği (UGC) kullanan markalar bu yıl tutuyor. Daniel Wellington, Olay veya Dove gibi şirketler, insanların içeriklerini kampanyalarının bir parçası olarak yayınlamaya teşvik edildiği reklam ve pazarlama projeleri yürütüyor.

Benzer şekilde, The LoveChain’i içeren UGC yapıları, sosyal medyada kayan içerikte devrim yaratıyor. Yayıncılık açısından esneklik, veri güvenliği, e-ticaret, piyasa entegrasyonu, kriptografik ödül mekanizması $LOV ve $LOVR gibi işlevlerle The LoveChain, müşterilerin ilgi alanlarından NFT satın almalarını sağlayan lider sosyal medya platformudur. .

AR/VR tabanlı sosyal alanlar artacak

Sanal ve artırılmış gerçeklik, çoğu büyük teknoloji kuruluşunun sanal dünyaya ittiği bir konu haline geliyor. Şu anda sosyal medya için bir sonraki büyük şey olmamalarına imkan yok. Sosyal medyanın kaderi, Mark Zuckerberg’in şirketin servetini değiştirmeye yönelik bir sonraki hırsının sosyal programlara gömülü olduğunu açıklamasıyla ortaya çıkmaya başladı.

Facebook, kurumsal kimliğini Meta olarak değiştirerek sosyal metaverse dünyasının kaderini değiştiriyor. Dijital dünya konsepti, tüm sosyal medya fikrini dönüştürme potansiyeline sahiptir. Mesajlaşmak ve aramak, insanlarla etkileşim kurmanın en iyi yolu değildir. Dijital etkileşimler artık ek olarak mümkün.

Sosyal satışa talep artacak

Instagram, alışveriş deneyimini basitleştirmeye çalışıyor. Sosyal medya platformu, müşterilerin platformda kalmasını zorlaştırmak için sürekli olarak yeni özellikler ekleyerek lider olmuştur.

Bu sosyal medya devinin önerisine göre, birçok yeni merkezi olmayan sosyal medya görevi büyük yeniliklerle pazara giriyor. Bunun kaliteli bir örneği, müşterilerin artık yalnızca içerik materyali oluşturmasına ve üzerinde düşünmesine değil, ayrıca bunları NFT olarak tanıtmasına olanak tanıyan The LoveChain programıdır. Merkezi olmayan yaklaşımıyla The LoveChain, müşterilerin verilerine sahip olmalarını sağlayarak, istatistiklerini reklamverenlerle paylaşmaları gerekip gerekmediğine karar vermelerine ve bunu yaptıkları için ödüllendirilmelerine olanak tanır.

Blockchain Teknolojisi: Sosyal Medyanın Geleceği?

TikTok’un kısa biçimli video içeriğinin en çok gelişmesi bekleniyor. Instagram ve Twitter vazgeçilmez olmaya devam edecek olsa da 2022, Pinterest ve Snapchat gibi çok daha küçük ağların yılı olabilir. NFT ve Metaverse gibi işlevleri sosyal medyaya dahil ederek görevlerin müşterilerin sosyal ihtiyaçlarına göre ayarlanmasıyla, tamamen blok zinciri tabanlı projeler bile bir sonraki büyük sorun haline geliyor. Merkezi olmayan sosyal ağ modeli, bekleyebileceğimiz şeydir.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.