Alacak hesaplarının takibinin önemi

Diposting pada

Alacak hesapları açısından nakit akışınızı ne kadar iyi anlıyorsunuz? Birçok tıbbi uygulama, A/R metriklerini karanlık bir belirsizlik kutusu olarak görür, ancak gerçekte, uygulamanızın finansmanına genel bir bakış elde ederken anlaşılması gereken en önemli rakamlardan biridir. Hizmet sağlandığında ve faturalandırıldığında bir fatura oluşturulur. Daha sonra hastaya gönderilir. Tıbbi faturalandırma hizmetleri, veya ödeme göndermek için sigorta şirketi. Zamanında ödeme yapılmasını sağlamak için, personel ekibi bu alacaklara göz kulak olmalıdır. Reddedilen veya ödenmeyen tazminat talebini bularak süreci tamamlayın, doğru taleplerin yeniden sunulması, indirim AR kurtarma süresi ve eski hesap alacaklarının ortadan kaldırılması. Bu önemli rakam ve nasıl takip edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Alacak hesaplarını anlama

Alacak hesapları, verilen ve faturalanan hizmetler için ofisinize ödenen fonlardır ve herhangi bir bölgesel tıbbi iş için çok önemlidir. Bu nedenle, farklı hasta hesaplarını veya uzmanlık alanlarını yöneten çok sayıda idari personeliniz varsa, ne kadar süreyle ödeme aldığınızın kapsamlı bir resmini elde etmek zor olabilir.
Kredi koşullarıyla tıbbi hizmetler sağladığınızda, tıbbi ofisinizin alacak hesapları istatistikleri artar. Alacak hesaplarının sürekli izlenmesi, faturalarınızı zamanında ödemenize yardımcı olur. Alacak hesaplarınızı takip edemezseniz, tıbbi uygulamanız kötü borçla sonuçlanabilir. Sonuç olarak, kredili sağlık hizmetleri sağlamak, alacak hesaplarının ele alınması için ek taahhüt gerektirir.

Alacak hesaplarının dolaşımını neden izliyoruz?

Hasta ziyaretleri sabitse, gelen nakit de sabit olmalıdır. Bu nedenle, tıbbi uygulamalar için faturaların ödenmesi ile ödemelerin alınması arasında kaç gün geçtiğini anlamak çok önemlidir.
Bir uygulama için alacak hesapları (A/R), sigorta geri ödemesi veya cepten yapılan tedaviler için henüz tahsil edilmemiş kaç ödeme olduğunu gösterir. Sağlıklı bir tıbbi uygulama, daha hızlı ödeme için süreçleri düzenlemeyi amaçlar. Bu, faturalandırma ve kodlama hatalarını en aza indirmeyi veya hak taleplerini daha iyi takip etmeyi içerebilir. Alacakların müşteride ne kadar süreyle harcandığını izlemek, uygulamaların hangi ödeyenlerin neden geciktiğini belirlemesine yardımcı olabilir.

Hasta ziyaretleri arasındaki tipik gün sayısını ve bunlara ne zaman hak kazandığınızı bilerek, ekibinizin ödeme yapanlara talep göndermekte geç kaldığını anlayabilirsiniz. Ayrıca, geri ödeme yapmadan önce işletme giderlerinizi karşılamak için bankada ne kadar para tutmanız gerektiğini ve ne kadar süreyle tutmanız gerektiğini bileceksiniz.

Alacak hesaplarının hesaplanması

Başlangıç ​​noktanız hakkında bir fikir edinmek için faturalarınızı gözden geçirerek mevcut “müşteri günlerinizi” hesaplayın.

  • Belirli bir ay sayısı için ortalama günlük giderleri hesaplamak için o zaman için rapor edilen giderleri toplayın ve bunları o aylardaki toplam gün sayısına bölün.
  • Toplam alacak hesaplarının ortalama günlük giderlere bölünmesi

Alacak hesaplarındaki günlük ortalama sonuçtur. Örneğin, üç ay geriye giderseniz, bunu sürekli üç aylık ölçüm için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanabilirsiniz. Bu üç ayı önceki üç veya altı ay ile karşılaştırdığınızda, bu temelin genel performansınızla tutarlı olup olmadığını görebilirsiniz.
Optimum A/R standardı 30 gündür. Alacak hesaplarınızın ortalama 60 günden fazla olup olmadığını hızlıca kontrol edin. Ödemeleri geciktiren bir ödeme yapan var mı? Belirli prosedürlerle ilgili olarak retler artıyor mu? Taleplerinizde yeniden göndermeyi gerektiren herhangi bir yanlışlık var mıydı?

45 gün veya daha az bölgedeyseniz, alacaklarınızı kovalayarak ve yaşlandırarak faturalarınızı daha etkili bir şekilde takip etmeye ve anlamaya başlayabilirsiniz.
Her ödeme yapan kişi kendi programına göre çalıştığından, sigortacının size 30 veya 60 günlük bir zaman diliminde geri ödeme yapıp yapmayacağını belirlemek için yapılan ödemeleri alınan faturalarla ilişkilendirebilirsiniz. gecikmiş”. Ödeme yapan kişiyle iletişim kurmak için eşik ve zaman.

Alacak hesap günlerini azaltmak için en iyi uygulamalar

Muayenehanenizde A/R’de geçirilen günleri azaltmak için en iyi uygulamalardan bazıları şunlardır:

Zamanında faturalama

Kredili sağlık hizmeti verdiğiniz anda faturalarınızı hazırlayın ve gönderin. Her fatura, müşterinin adını, hesap numarasını, işlem tarihini, sağlanan tıbbi hizmetlerin tanımını, sağlanan indirimleri ve ödenen toplam tutarı içermelidir.
Bu bilgiler, alacak hesaplarınızın satış yevmiyelerine ve defteri kebir hesaplarınıza aktarıldıktan sonra takibi açısından çok önemlidir. Faturalar, fazla ücretler veya eksik ödemeler gibi gelecekteki herhangi bir sorun veya çakışma durumunda da yararlıdır. Faturalarını aldıklarından emin olmak için müşterilerinizi takip edin.

Hastaları eğitin

Çoğu insan, doktorların sigorta şirketlerinden ödemeleri nasıl aldıkları konusunda yalnızca belirsiz bir anlayışa sahiptir. Ve tıbbi hizmetleri kullanırken mali yükümlülüklerinin farkında olmayabilirler.
Her hastaya, durumunu açıklayan bir broşür veya referans sayfası verin. Ve ödeme sürecindeki görevler birçok yanlış anlamanın giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca, talepler ve ödeme süreciyle ilgili hasta endişelerini gidermek için finansal bilgiye sahip bir personel bulunması da önemlidir.

Sık denetimler ve raporlama

Alacak hesaplarını yönetmek için en iyi stratejilerden biri düzenli denetimler yapmaktır. Bu, iyileştirilmesi gereken alanları keşfetmenize, endişeleri belirlemenize ve ilgili riskleri değerlendirmenize olanak tanır. Bu denetimler tamamlandıktan sonra raporlar oluşturulur ve arşivlenir. ödenmemiş borçları netleştirir, alacakların reddedilmesini önlemeye yardımcı olur ve ödemenin zamanında tahsil edilmesini sağlar.

A/R iş akışı otomasyonu

A/R iş akışı otomasyonu, A/R’nin zaman alan bazı yönlerini yöneterek zamandan tasarruf sağlar. Birçok program otomatik A/R’yi daha uygun hale getirir. Örneğin, en iyi tıbbi faturalandırma hizmetleri, faydaları doğrulama, talep gönderme ve müşteri raporlaması gibi görevleri kapsar. Bu otomasyon biçimi, yalnızca faturalandırmayı ve ödeme tahsilatını hızlandırmakla kalmaz. Ancak unutulan müşteri hesapları veya talep reddi gibi sorunları da azaltır.

Faturalandırma döngülerinin sıklığını artırın

Hizmet faturası ödeyenler ne kadar erken alınırsa, vadesi geçmiş hesaplar o kadar erken kapatılır. Ancak, birçok tedarikçi ayda yalnızca bir kez fatura gönderir ve bu da alacak hesaplarında gecikmelere neden olabilir. İşlemleri hızlandırmak için faturalandırma sıklığını artırmayı düşünmek zarar vermez. Örneğin, hasta veya sigorta faturalarını haftalık olarak gönderebilir veya gönderebilirsiniz.

A/R raporlarını sık sık çalıştırın

Ana hedef, müşteri günlerini düşük tutmaktır çünkü bu, gelir döngüsünü yönetmenin en etkili yoludur. Bu, AR’nin tam denetimini gerektirir. Arttırılmış Gerçeklik verilerinin aydan aya kapsamlı bir değerlendirmesi, endişe verici eğilimleri veya ödemelerin tahsilatındaki kalıcı sorunları belirlemek için yararlıdır. Bu raporlar aşağıdaki gibi konuları kapsamalıdır:

  • Ortalama AR döngüleri
  • Verilen hizmetler ile faturalandırma arasındaki gecikme
  • Eski hesaplar
  • tahsilat oranı

Tıbbi faturanızı dışarıdan temin edin

Alacak hesaplarınızın ana nedenleri ne olursa olsun. Profesyonel bir tıbbi fatura şirketiyle çalışmak, bu hayati gelir göstergesini iyileştirmenin en hızlı ve en kolay stratejilerinden biridir. Reddetme sayısını azaltmak için. Deneyimli tıbbi fatura hizmetleri, hizmetleri kategorize etme ve ödeme yapanlara talep gönderme şeklinizi değiştirebilir.
Tıbbi faturalandırma sürecinizi üçüncü bir tarafa dış kaynak sağlamak, ofis personelinize mümkün olan en iyi hizmeti ve bakımı sağlamaya odaklanmaları için daha fazla zaman verir. Bir tıbbi faturalandırma şirketi, telefonda ödenmemiş faturaları toplamak için saatler harcamak yerine, ofisin hasta tabanını büyütmeye ve mevcut müşterileri elde tutmak için ofisin sağlık hizmeti deneyimini geliştirmeye odaklanabilir.

AR kurtarma hakkında daha fazla blog okuyun

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *