Amazon FBA’da satış yapmanın faydaları

Diposting pada

Tek başına veriler, Amazon FBA (Fulfillment by Amazon) aracılığıyla satış yapmanın artık çok sayıda profesyonel Amazon satıcısı için standart bir uygulama olduğunu gösteriyor – ABD’deki en popüler satıcıların %75’i ve üçüncü taraf satıcıların yaklaşık 2/3’ü. . Amazon’da satış yapanlar devin sipariş karşılama hizmetini kullanıyor.

Bu Amazon FBA programı hakkında bilmeniz gereken ilk şey, tek bir hizmet değil, tek bir çatı altında birkaç hizmet olmasıdır.

Bu paket düzenleme, Amazon satıcılarının birden fazla görevi Amazon’a devretmesine ve aynı anda bir alışveriş kutusu kazanma şansınızı artırmak gibi tatlı avantajlar almasına olanak tanır. Gelecekte bununla ilgili daha fazla bilgi.

Lojistik destek ve ölçeklenebilirlik

Depolama alanı kiralamak büyük miktarda nakit gerektirmez. Amazon’un ürün teslimatınızı ve depolamanızı yönetmesine izin verdiğinizde, depolama maliyetlerinden önemli miktarda tasarruf edebilir ve işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.

İşletmeniz harika bir başlangıç ​​yapıyorsa ve her zamankinden daha fazla satıyorsa, Amazon ek nakliye yükümlülükleri üstlenebilir. Tek yapmanız gereken envanterinizin düzenli olarak yenilendiğinden emin olmaktır.

Amazon Prime ile kargo hızlı ve ücretsiz

Amazon, alışveriş yapma şeklimizi sonsuza dek değiştirdi. Amazon Prime’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, kullanıcılar her gün hızlı teslimat bekleyebilirler. Prime, tüm Amazon FBA satıcıları tarafından kullanılabilir.

Satın aldığınız ürünler sadece birkaç gün içinde teslim edilebilir çünkü dünya genelinde yüz binlerce Amazon sipariş karşılama merkezi bulunmaktadır.

Amazon FBA kullanmayan satıcılar, Seller Fulfilled Prime’a (SFP) katılabilir, ancak belirli gereksinimleri karşılamaları gerekir. Kusursuz bir satış kaydı ve satıcılardan gelen geri bildirimler buna hak kazanmak için çok önemlidir. SFP’ye başvurmak için profesyonel bir hesaba da ihtiyacınız var.

alışveriş kutusu

Amazon FBA kullanıyorsanız ve profesyonel bir satıcı hesabınız varsa, satın alma kutusunu kazanma olasılığınız daha yüksektir.

Amazon, gelirinin %80’inden fazlasını ürün listesindeki basit sarı düğmeden elde edebilir. Bir alışveriş kutusu inşa etmek sıklıkla satışlarda önemli bir artışa yol açar, ki bu harika bir şey değil mi?

Nakliye maliyetlerini azaltın

Online alışverişte tartışmasız lider Amazon olmalı. Bu alandaki güçleri, nakliye seçeneklerine ve bununla ilgili diğer her şeye kadar uzanır. Bu, büyük nakliye şirketleriyle yaptıkları sözleşmelerin genellikle daha düşük nakliye fiyatlarıyla sonuçlandığı anlamına gelir.

Sonuç olarak, FBA satıcıları, nakliye için dev platformdaki diğer satıcılardan daha az ödeme yapıyor. Müşteriler, Amazon’un kapsamlı lojistik ağı sayesinde en iyi teslimat oranlarından yararlanır. Bazen Prime müşterileri ücretsiz gönderim bile alır.

müşteri Hizmetleri

Şirketiniz bir FBA satıcısıysa, Amazon müşterinizin iletişim noktası olacaktır. Bu, geri ödemelerin yanı sıra müşteri sorgularının da Amazon’un 7/24 destek ekibi aracılığıyla ele alındığı anlamına gelir. İade durumunda bir işlem ücreti olabilir, ancak genellikle kabul edilebilir.

Amazon FBA Maliyetleri ve İadeleri

Doğal olarak, ücretsiz olarak mevcut değildir. Amazon’un Amazon Lojistik fiyatı, zorunlu satış ücretine ek olarak hesaplanır. Fiyat, ürünün ağırlığı ve boyutları ile birlikte depolama yeri ve ürünün boyutuna ve boyutlarına dayanmaktadır.

Ek olarak, Amazon FBA’yı kullanmak, hem metreküp hem de aylık olarak daha yüksek depolama maliyetlerine neden olabilir. Deponuzda 365 günden fazla sakladığınız ürünler için depolama ücretlerinin daha yüksek olduğunu unutmayın.

Amazon ayrıca, 331 ila 365 takvim günü boyunca lojistik merkezlerinde tutulan birden fazla kategorideki ürünler için satıcılardan bir ücret alır.

Dikkat edilmesi gereken maliyetler, stok depolama için depolama (Amazon FBA) ücretlerini, nakliye maliyetlerini ve vergileri içerir. Ayrıca siparişlerin iade edildiğini ve iadeler sonucunda oluşan birçok hatanın genellikle müşteriye iletildiğini unutmayın.

Yatırımın çabaya değip değmediğini belirlemek için bir Amazon FBA Kar Hesaplayıcı.

Amazon FBA’da satış yapmak için ön koşullar nelerdir?

Amazon, bir Amazon Lojistik programına katılmak için kaydolduğunuzda tüm lojistik sisteminizi sizin için yönetse de, ürünlerinizi Amazon depolarına göndermeniz ve ürünlerinizin satıcının anlaşma ve politikalarına uygun olduğundan emin olmanız önemlidir. , ve diğer ilgili yasalar ve yönergeler.

Ayrıca dikkate alınması gereken bir dizi sınırlama vardır. Aşağıdaki yönergeler ABD’deki Amazon Amazon Lojistik için geçerlidir. Diğer ülkeler hakkında bilgi için Satıcı Merkezine gidin ve bölgenizi seçin.

Risk veya diğer faktörler nedeniyle Amazon Lojistik programından çıkarılmış belirli ürünler kapsamında belirli öğelere izin verilmez. Örneğin, bu alkol bazlı içecekler için geçerlidir, ancak gevşek bir şekilde paketlenmemiş kristaller ve piller için de geçerli olabilir.

Sattığınız ürünün bu listede olduğundan emin değilseniz, bu listeyi kontrol etmenizi ve satış desteği ile konuşmanızı öneririz.

Bunu belirtmemizin nedeni, Amazon’un bu ürünleri ilk etapta listelenip listelenmediğine bakılmaksızın geri ödeme yapmadan kaldırma yetkisine sahip olmasıdır.

Aynı kurallar, uygun şekilde paketlenmemiş veya üretilmemiş mallar için de geçerlidir. Bu özellikle koleksiyonda sunmayı planladığınız ürünler için geçerlidir.

Amazon, düzgün şekilde paketlenmemiş ürünleri çöpe atmasa da, sizden Amazon’un yönergelerini izleyerek kolayca kaçınılabilecek bir işlem ücreti alır. Sorun, bir Amazon Amazon Lojistik ürününün Amazon lojistik merkezlerine gönderilmeden önce nasıl düzgün şekilde paketleneceğidir. Amazon sipariş karşılama merkezleri

Ürünü göndermeden önce paketleme talimatlarını inceleyin (yukarıdaki bağlantı).

FBA ürünlerinin son kullanma tarihinde gözleri kapalı olmalıdır. Amazon’un kurallarının ve yönergelerinin ihlali, müşterilerden şikayetlere ve satın alma siparişlerinin kaldırılmasına neden olabilir. Hesap düzeyinde istisnalar ve ters ibraz.

Amazon FBA’da satılacak doğru ürünü nasıl bulabilirim?

Başarılı satışlar için envanterinizi sürekli stokta tutmanın şart olduğu doğrudur. Ancak, saklamak için en iyi öğeleri bulmalısınız. İster özel etiketli ister toptan satış yapıyor olun, Amazon FBA için ürünleri araştırmak çok önemlidir.

Ürün satın almanın güvenliğine karar vermeden önce Alibaba’dan Amazon FBA’yaalmayı düşündüğünüz ürünleri en baştan belirlemek için biraz zaman ayırın.

Online pazarda aradığınız çok çeşitli ürünler var, ancak bu, özellikle toplu iş yapmak istiyorsanız zaman ayırmamanız gerektiği anlamına gelmez.

Ürün araştırması için Amazon FBA kaynak bulma aracını düşünebilirsiniz, ancak rakibinizin hisse senetlerini veya en çok satan fikirlerini de düşünebilirsiniz.

Satışı yavaş olan veya sipariş almayan ürünler en kısa sürede raflarımızdan kaldırılmalıdır.

Önerilen Kılavuz: Amazon PPC Dış Kaynak Kullanımının Faydaları

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *