Amazon SEO için profesyonel ipuçları

Diposting pada

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hakkında düşünüyorsanız, büyük olasılıkla Google’ı düşünürsünüz. Ancak, Amazon’da satış yaparak kâr elde etmek isteyenler bile, bir sıralama ve arama algoritmasının performansını ve optimizasyonunu göz önünde bulundurmalıdır.

A9 olarak bilinen bir algoritma, ürünün tam arama sonuçlarında nerede görüntüleneceğine karar verir. Ürün yerleştirme, bir ürünün Amazon’da ne kadar sattığına bağlıdır.

1. Amazon Pazarlamasının Önemi

Amazon’da başarılı olmak istiyorsanız, posta siparişi işinin sadece bir çevrimiçi mağazadan daha fazlası olduğunu bilmelisiniz. Amazon kazançlı pazara hakim. Amerika Birleşik Devletleri’nde pazar payı %50’ye yakındır.

Bu nedenle, Amerika Birleşik Devletleri’nde çevrimiçi bir şey satın almanız gerekiyorsa, Amazon’dan pek satın alamazsınız. Doğal olarak, işlerini yürütmek için herkesin kullanımına açık olan Amazon pazarını kullanan satıcıları cezbetti.

Amazon’un şu anda dünya çapında en az bir ürün satan 2,1 milyondan fazla perakende mağazası var. Altı milyon kayıtlı! Sonunda, Amazon’da olmayan hiçbir şey kalmadı. Sadece ürünler değil, markalar da öyle.

Amazon, tüm ürünler için Google’dır

Sonuç olarak, Amazon artık bir ürün ararken müşteriler için ilk bilgi kaynağı. Gerçek bir satın alma olup olmadığı veya önce veri toplamak isteyip istemediğiniz önemli değil.

Bir Ibi Research firması olan Ibi Research tarafından yürütülen araştırmaya göre, alışveriş yapanların ortalama %34’ü araştırmalarına Amazon’da başlıyor. Google ise sabit pazarın ardından %15 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Amazon SEO, ticaret platformundaki performans için önemlidir ve önemlidir, ancak aynı zamanda Amazon dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi ve en karlı çevrimiçi pazarı olduğundan, insanların ürün arama şekli de değişti.

Google’dan uzaklaşıp Amazon’a doğru. Amazon numaradır. Günümüz dünyasında ürün arama için bir arama motoru.

2. Google SEO’ya karşı Amazon SEO’su

Google ve Amazon için arama motoru optimizasyonunda bu makale boyunca tekrar tekrar ortaya çıkacak pek çok benzerlik var.

En önemli ortak noktaları ise temel amaçlarının aynı olması: müşterilerinizi mümkün olduğunca memnun etmek.

Bu bağlamda Amazon, müşterilere pazaryeri satıcısı değil, ürün satın alan müşteriler olduğuna dikkat çekiyor.

Neden her iki şirket de müşteri memnuniyeti konusunda bu kadar endişeli? Müşteri memnuniyetini sağlamanın tek yolu, Google ve Amazon’un pazar paylarını korumaları ve muhtemelen artırmalarıdır.

Her ikisi de müşterileri yetenekleri konusunda ikna etmeyi başarırsa, onlara akın etmeye devam edecekler mi? Ana işletmenin ekonomik amacının maksimum miktarda kâr elde etmesi için temel ön koşuldur.

Aralarındaki farkı öğrenmek için bu kılavuza göz atın Amazon SEO ve Google SEO.

3. Amazon A9 algoritması nasıl çalışır?

İşe başlamadan önce, A9’a derinlemesine bir göz atalım. Amazon’un algoritması, ürün arama motorunun merkezinde yer alır. Amazon müşterilerinin büyük çoğunluğu, kategori ağacı navigasyonunu değil, başlık arama seçeneğini kullanır.

Tıklamaların davranışı Google’a benzediği için Amazon’da sayfanın en üstünde olan baskındır. Bu algoritmayı ve kurallarını biliyorsanız, ürün listenizi bunun için daha iyi optimize edebilirsiniz.

4. Amazon Pazarlama Sıralaması Faktörleri

Sıralama faktörlerini daha iyi anladıktan sonra, optimize edilmesi gereken faktörleri ve satışları ve sıralama etkinliğini artırmanın en iyi yolunu incelemek istiyoruz. Sıralamayı belirleyen faktörler dolaylı, doğrudan ve performansa yönelik yönler olarak sınıflandırılabilir.

Doğrudan derecelendirme faktörleri

 • Ürün başlığı
 • Ürün Özellikleri
 • Genel anahtar kelimeler
 • Ürün Açıklaması
 • Ürün resimleri

Dolaylı sıralama faktörleri

 • tıklama oranı (TO)
 • Sitede geçirilen süre
 • Döviz kuru

Performans faktörleri

 • Perakende fiyatı
 • erişim
 • Teslimat ücreti
 • müşteri Hizmetleri

Önemli:

 • satış sıralaması
 • Ürün incelemeleri
 • Derecelendirmeler
 • Amazon Başbakanı
 • getiri oranı

5. Amazon alışveriş kutusunu kazanmak için savaşın

Amazon SEO, yalnızca ürünlerinizin sıralamasını yükseltmeyi değil, aynı zamanda Amazon alışveriş kutusunu almayı da amaçlar. Bu kutu, çoğu siparişin Amazon tarafından işlendiği ayrıntılar sayfasının en üstündedir.

İşte tam da bu yüzden alışveriş kutusu bu kadar karlı. Büyük “Sepete Ekle” ve “Şimdi Satın Al” düğmelerine sahip bir alan yalnızca bir satıcı tarafından kontrol edilebilir.

Özellikle ürünlerini Amazon’da satmayan ancak satıcı olan satıcılar alışveriş kutusundan haberdar olmalıdır. Örneğin, Samsung Galaxy S9, çeşitli perakendecilerden makul ölçüde temin edilebilir.

Amazon’da her ürün için veya özel olarak her EAN (barkod) için yalnızca bir liste oluşturulabileceğinden, bu, tüm bu perakendecilerin alışveriş kutusu için rekabet ettiği anlamına gelir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *