Amazon’da sıralamanızı ve dönüşümünüzü iyileştirmeye yönelik ipuçları

Diposting pada

Amazon’da sıralama nasıl yapılır? Amazon, sıralamasını ve dönüşümünü nasıl iyileştirebilir? Amazon arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanın yolları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Herkes rütbenin anlamını bilir. Herhangi bir güncel ürün veya hizmeti ararsanız, hemen “En İyi 10 Film” veya “En İyi 25 Film”i görebilirsiniz. Amazon da bu yöntemi kullanır.

Başlangıçta Jeff Bezos’un kiralık evinin garajında ​​çevrimiçi bir kitapçı olarak kurulan Amazon, film veya yayıncılık sektörlerinde yaygın olarak kullanılan çeşitli pazarlama yöntemlerini çevrimiçi satışlara başarıyla uygulamıştır. Bazıları, örneğin, incelemeler ve derecelendirmelerdir.

Satış hacminizi belirlemeye gelince, Amazon’un satış sıralaması veya Amazon en çok satanlar sıralaması (BSR) esastır. Amazon sıralamanızın, belirli kategorinizdeki ürünlerinizin kalitesine göre nasıl belirlendiğini öğrendiniz. Bir kısır döngü gibi görünüyor, ancak içeride her şeyin nasıl çalıştığını anlayana kadar değil.

Amazon’da iyi bir satıcı puanı elde etmek, ürününüzün görünürlüğü ile yakından ilgili olduğu için çok önemli olabilir. Google’a benzer şekilde Amazon, kendi sitesinde ürünlerin satılma sırasını belirlemek için tescilli A10 algoritmasını kullanır. A10 sıralamasının temel prensibi Google sıralamasından farklıdır.

Amazon, A10’un geçerli olduğu sıralama kriterlerini tam olarak açıklamaz, ancak satış sıralaması, önemli olduğuna inanılan değişkenler arasındadır. Bunun nedeni, alışveriş yapanların Amazon sitesinde bir arama sorgusu yazdığında şirketin müşterilerin en popüler ürünleri bilmesini istemesidir.

Bu blogda, Amazon Satıcı Sıralaması ve ürününüzün Satıcı Sıralamasını nasıl iyileştirebileceğiniz hakkında konuşacağız.

Amazon’un derecelendirmesi nedir ve neden buna sahipler?

Amazon Satıcı Sıralaması, belirli bir sınıftaki diğer ürünlere kıyasla ne kadar iyi sattığıyla ilgili olarak Amazon’daki bir ürüne atanan bir sayıdır.

Değer ne kadar düşükse, ürün o kadar iyi satar. Örneğin, satış sıralaması 1 olan bir ürün, kendi alanında en popüler ürün olurken, makul olmayan satış sıralaması 20.000 olan bir ürün daha düşük bir fiyata satılır.

Amazon’un sadece bir satıcı olmadığı, Amazon’un kendi pazarından para kazandığı bir sır değil. Amazon’un ana gelir kaynağı, satıcıların eylemlerinden değil, çevrimiçi perakendecilerinden.

Bu yüzden ürün derecelendirmeleri gibi şeyler sunarlar. BSR, belirli bir kategoride en popüler olan ürünlere verilir ve derecelendirme, müşterilerin daha hızlı ve daha verimli satın alma kararları vermesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Satışlar ne kadar hızlı artar ve Amazon o kadar çok para kazanır.

Bir ürünün Amazon puanını nerede bulabilirim?

Ürün satış puanlarını ve diğer bilgileri bulmakla ilgileniyorsanız, Amazon.com’u ziyaret edin ve hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğiniz ürünü arayın. “Ürün Açıklaması” bölümünde, ürün kategorisinin yanı sıra Amazon En Çok Satanlar derecelendirmesini göreceksiniz.

Amazon’un İyi Satıcı Puanı nedir?

Ürününüz küçük bir sıralama ile satıyorsa (1 numara en üst sıradadır) Eğer öyleyse, işte buradasınız! BSR’si 1 olan bir ürün günde 1000 birim satın alabilir. Ancak BSR 256’nız varsa ve günde 3 ürün satıyorsanız.

Amazon’da nasıl puan veririm?

Belirli kategorinizin ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak, en üst sıralarda yer almak zor bir hedef olabilir. Ayrıca, satış sıralaması günlük olarak güncellenir, bu da değerin dalgalanabileceği anlamına gelir.

Bu nedenle, ürününüzün zaman içindeki satış performansını değerlendirmek için zaman içindeki ortalamanın üstünde veya altında bir sayı hesaplamanız gerekir. Ürününüz ilk sayfada görünmelidir, çünkü alıcıların yalnızca üçte biri bunu yapmaya devam edecektir.

Amazon, ürün puanımı nasıl belirler?

Amazon ürün derecelendirmelerinin arkasındaki asıl amacın, alıcıların doğru satın alma yapmasına yardımcı olmak olduğunu söylemiştik. Bu hedefe ulaşmak için Amazon, müşterilerinin aramaları için en iyi sonuçları sağlamaya çalışır.

Bu amaca ulaşmak için, aramaya bir A10 algoritması (daha önce A9 algoritması olarak biliniyordu ve genellikle atıfta bulunuluyordu) eklediler. A10, Amazon’un sıralama algoritmasıdır. SEO ile karşılaştırıldığında, Google Arama farklıdır. Bu algoritma, Amazon’un ürün sıralamasını belirlemede ana faktördür.

Amazon A10 Algoritması Amazon A10 algoritması, anahtar kelimeleri ve satıcı kriterlerini, içerik incelemesini, kusurlu sipariş geri bildirim oranını, FBA’yı, arka uç ve arama terimlerini tahmin eder.

Amazon Ürün Puanlarını Hangi Faktörler Etkiler?

Sıralamanızı özel olarak hangi faktörlerin etkilediğini öğrenmek için Amazon’un ürün sıralama algoritmasındaki A10 algoritmasında yer alan faktörleri inceleyin.

A10 algoritmasının sıralama faktörleri şunlardır:

  • satıcı referansı;
  • para çekme;
  • yurt içi satışlar;
  • PPC satışları
  • TO (tıklama oranı);
  • site dışı satışlar;
  • Döviz kuru;
  • satış geçmişi;
  • Organik satış.

Görsellerin ve premium içeriğin nasıl yürütüldüğüne ilişkin incelemelerin yanı sıra ürünler için reklam ve promosyon teklifleri de dahil olmak üzere diğer dolaylı unsurlar Amazon’daki sıralamanızı etkileyebilir.

Amazon’un dönüşüm oranı nedir?

Amazon’da dönüşüm oranı, ürün sayfanıza göz atan kaç kişinin satın alma işlemi gerçekleştirdiğinin bir ölçüsüdür. Ürününüzün Amazon dönüşüm oranı düşükse, ürün veya listeleme kalitesi, fiyatlandırma, müşteri incelemeleri vb. ile ilgili sorunları gösterebilir.

Amazon sıralamalarını ve dönüşümlerini nasıl iyileştirebilirsiniz?

Amazon Satıcı Sıralamasının ne anlama geldiğini ve Amazon Sıralamasının nasıl çalıştığını anladıktan sonra, Amazon’da nasıl üst sıralarda yer alabileceğinizi öğrenmenin zamanı geldi.

Temel olarak satışlarınızı artırmalısınız çünkü satış sıralamanız göreceli bir ölçü olabilir ve ürününüzü aynı alandaki rakiplerinize göre değerlendirebilir. Yine de bu harika bir genel ifade.

Dönüşümleri ve Amazon sıralamasını artırmak için ne yapılabilir? Amazon’da nasıl daha üst sıralarda yer alabilirsiniz? Anahtar, A10 algoritmasının belirlediği faktörlerde yatmaktadır.

Amazon sıralamanızı nasıl artıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Akredite bir satıcı olun

Amazon’da yetkili satıcı olmak size birçok yönden fayda sağlayacaktır. Bu, daha fazla satış yapmanızı ve rakiplerinizle rekabet etmenizi sağlar. En önemli şey, yüksek bir memnuniyet derecesi oluşturmaktır.

Olumlu yorumlar alın ve olumsuz yorumlardan kurtulmak için inisiyatif alın. Markanızı oluşturun. Ek olarak, saygın bir satıcı itibarına sahip olmak, Amazon sıralamanızı satışa dönüştürmenize yardımcı olabilir.

2. Amazon reklamlarınızın etkinliğini artırın

Bu tıklama başına ödeme reklam metriği, ürününüzün görünürlüğünü artırmaya ve daha fazla müşteri çekmenize yardımcı olur.

Daha fazla bilgi edinmek için bu kılavuza göz atın Amazon reklam gösterimleri.

3. Daha fazla PPC satışı yapın

SEO veya PPC kampanyalarınızın verimliliğini artırın. Amazon FBA ürününüz için satışları artırmak ve arama sıralamalarını iyileştirmek için sponsorlu reklamları kullanın.

4. TO’nuzu artırın

TO çok önemlidir çünkü bu şekilde müşterileri çekebilir ve ürününüzü açılış sayfanızda tanıtabilirsiniz.

5. Ürün dönüşüm oranını artırın

Harika bir listeleme ile insanların ürününüzü satın almasını kolaylaştırın. Ürününüzün avantajlarını vurgulayın ve ürününüzü Amazon Prime için uygun hale getirin.

6. Tutarlı bir satış geçmişi oluşturun

En çok satanlar sıralaması, geçmiş satış verilerinin yanı sıra satışlardaki mevcut eğilimleri de yansıtır. Tutarlı bir satış oranı oluşturun ve satış sayısını tutarlı bir şekilde artırın.

7. Organik satışlarınızı artırın

En iyi ürün listesini kullanın. Dönüşüm oranlarını artırmanın en iyi yolu ile onları daha verimli hale getirin. Alakalı anahtar kelimelerin yanı sıra yüksek kaliteli fotoğraflar kullanın. Videolar, müşterilerin iş sürecini daha iyi anlamalarına ve müşteri güvenini artırmalarına yardımcı olabilir

Çevrimiçi bir video düzenleyicinin yardımıyla, müşterilerin ürünle ilgilenmesi ve satın almaya karar vermesi için videolarınızı geliştirmek için değiştirebilirsiniz. Tam bir dizin oluşturun.

8. Ekran Süresi’ni kontrol edin ve ardından Oranı Geri Dön’ü işaretleyin

Amazon, bir alıcının listelerinizi aramak için ne kadar zaman harcadığını belirler. Bu, müşterilerin teklifinize olan ilgisini belirleyen faktörlerden biridir.

9. Uygun bir fiyatlandırma stratejisini açıklayın

Fiyatlandırma, Amazon’un fiyatlandırma stratejisinin bir parçası olmalıdır.

En etkili fiyat, müşterinin değerine uygun fiyattır. Amazon, belirlediğiniz fiyata göre dönüşüm oranınızı hesaplayabilir. Ürününüzün maliyeti çok yüksekse, Amazon dönüşüm oranınızın düşük olduğunu varsayabilir ve ürününüzü düşük sıralayabilir.

10. Parent-Child özelliğini kullanın

Amazon’un kullanıcıları aynı sayfaya yönlendiren ebeveyn-çocuk işlevini kullanmak, incelemelerinizin kalitesini artırmaya yardımcı olacaktır.

İş metriklerinizin tüm yönlerini takip etmek çok önemlidir. Nerede olduğunuzu, kaç tane olduğunuzu ve zaman içinde nasıl değiştiğini bilmek önemlidir. Elle yaptığınızda, oldukça taahhüt olabilir.

PPC’nizin etkinliğini değerlendirmek için bu rakamları bağımsız olarak izlemeniz gerektiğinden, organik satışları ve reklamları manuel olarak hesaplayarak saatler harcayabilirsiniz.

Önerilen Kılavuz: Amazon PPC Dış Kaynak Kullanımının Faydaları

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *