Ambalaj tasarımı için 3 ana adım

Diposting pada

Ambalaj, bir ürünü aldığında herkesin gördüğü ilk şeydir. İyi bir ambalaj tasarımı, ürününüz ve hizmetiniz üzerinde kalıcı bir izlenim bırakabilir. Ambalajınızı tasarlamanın birçok yolu vardır. Kullanabilirsiniz Magento 2 ürün tasarımcısı Ambalaj tasarımını özelleştirmek için, müşterilerinizin Magento Web to Print çözümünün yardımıyla ambalaj tasarlamasını da sağlayabilirsiniz. Ancak ambalaj tasarımı kolay değildir. Birkaç şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Burada, ambalaj tasarımı için üç ana adımı özetledik.

Müşterilerinizi tanıyın

Müşterileri tanımak en önemlisidir. Sonuçta, sizi veya rakiplerinizi seçmek için son kararı veren onlar. Tasarıma başlamadan önce müşterinin özelliklerini dikkatlice analiz etmelisiniz. Bir müşterinin ihtiyaç ve isteklerinin ne olduğunu bulmanız gerekir. Buna dayanarak, ambalajı tasarlamaya başlayabilirsiniz. Böylece tüm ihtiyaçlarını karşılar ve müşteri memnuniyetini, müşteriyi elde tutma ve gelirlerini artırır.

Yazıcınızı hizalayın

Tasarım tamamlanana kadar yazdırmazsınız. Ancak, bu noktaya gelmeden önce bile düşünmelisiniz. Bir yazıcı ile bağlantı kurmak size baskı maliyetleri hakkında daha iyi bir fikir verecektir. Ayrıca, dosyaları tasarlamanıza ve hazırlamanıza yardımcı olabilecek bilgiler sağlar.

Aşağıdakiler gibi hakkında sormak istediğiniz birçok şey var:

Dielines

Standart boyutlu bir etiket veya kutu kullanırsanız, yazıcı kalıp çizgisi desenleri sağlayabilir.

Dosya biçimi gereksinimleri

Gerekli dosya biçimini bilmeniz gerekir. Yazıcınızın vektörlemeye mi yoksa katmanlamaya mı ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. Ayrıca kesik çizgilere ihtiyacı olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Magento 2 ürün tasarımcınız baskıya hazır bir dosya sağlamalıdır. Doğru yazılıma sahip değilseniz, dosyaları açamazsınız. Ancak, yazıcınız bunu yapabilecektir. doğrudan nesne için parçacık Baskı için Magento web Çözüm, PNG ve JPG gibi çeşitli formatlarda görsel örnekler sağlar. Dosya türlerini anladığınızdan emin olmanız gerekir, böylece bunları doğru kişilere sunabilirsiniz.

Renk seçenekleri

Farklı yazıcıların farklı renk yetenekleri vardır. Bazı yazıcılar renkleri herhangi bir pantone rengiyle eşleştirebilir. Daha ucuz yazıcıların sınırlı bir renk paleti vardır. Bu nedenle bütçenize göre uygun bir yazıcı seçmelisiniz.

Rakip analizi

Ambalaj tasarımınızın sağlam olduğundan emin olmak için rakiplerinizi analiz etmeniz gerekir. Bu size birçok fikir verecektir. Bunun için mağazayı ziyaret edebilir ve ürünlerin nerede satıldığını görebilirsiniz. Burada, ürününüzün tam olarak nereye uyduğunu görebilirsiniz. Bir rafa mı yerleştirilmiş, bir yerden asılı mı, yoksa ödeme satırında mı görüntüleniyor? Ayrıca mekanınızın yanında görüntülenen markalardan da not alabilirsiniz. Stil türlerini, ambalaj için kullandıkları malzemeleri ve ambalajın boyutunu inceleyebilirsiniz.

Ambalaj tasarımını değerlendirin

Tüm ambalaj tasarımı fikirlerinizi aldıktan sonra, onları kontrol etme zamanı. Aşağıda, geçmeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Ürününüz ne hakkında?

Ambalajınız ürünün ne hakkında olduğunu göstermelidir. Aksi takdirde müşterileriniz ürünü anlamadıkları için para harcamayabilir. Burada ambalajın müşterilerinizin kafasını karıştırmadığından emin olmanız gerekir. Ürününüzü ambalajınızda yanlış tanıtmaktan kaçınmalısınız. Ambalaj üzerinde fotoğraf kullanacaksanız içindeki ürüne ait olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu paket 3 boyutlu olarak nasıl görünecek?

Hem 3D hem de düz baskı için hazır bir maketinizin olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi halde fark etmeyeceğiniz şeyleri fark etmenize yardımcı olur. Bu çok kullanışlıdır çünkü çoğu zaman bir görüntü düz modda harika görünür. Ancak, inşa edildiğinde korkunç görünüyor. Bunun tersi de mümkündür. Magento Web to Print çözümlerinin yardımıyla 2B ve 3B modeller oluşturabilirsiniz.

Ambalajınız tekrar kullanılabilir mi?

Bu isteğe bağlı bir şey olabilir. Ancak, ürün ambalajının tekrar kullanılabilir olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, bahçe eldivenleri satıyorsanız, bir tencereye dönüştürülebilecek bir kutu sunun. Bu strateji akıllıca ve pratiktir.

Sonuç

Ambalaj tasarımı endüstri genelinde önemlidir. Bu nedenle, işletmelerin müşterilerini ambalajlarını istedikleri şekilde tasarlamaları için güçlendirdiği Magento 2 ürün tasarımcısının kullanımı da genişlemektedir. Umarım burada bahsedilen ilk üç adım, ambalajınızı mümkün olan en iyi şekilde tasarlamanıza yardımcı olur.

Makaleye devam et

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *