Araba iç detaylandırmanın avantajları

Diposting pada

Çoğu araç sahibi, herkesin görebileceği temiz ve parlak bir araba kullanmaktan gurur duyar – peki arabanızın içi şu anda nasıl görünüyor? Sadece düşünebiliyorsanız, kendinizi kötü hissetmemelisiniz çünkü iç detaylar muhtemelen Mississauga, Caledon, Georgetown, Vaughan ve GTA’nın geri kalanında en çok gözden kaçan ve tatsız olanlardan bazılarını yapacaktır. Bununla birlikte, arabanızın içini iyi durumda tutmanız önemlidir ve işte bunun birkaç nedeni:

1. Arabanızın değerini koruyun

Bu günlerde, nadiren ömür boyu bir araba tutuyoruz, bu nedenle bir gün arabanızı satma veya takas etme ihtimaliniz yüksek. Büyük yatırımınızdan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için arabanıza iyi bakın ve içini de dışı kadar iyi tutun.

2. Leke çıkarma ve önleme

Arabanızda farklı yüzeyler vardır ve bunlar farklı malzemelerden yapılmıştır. Deri, vinil, tekstil, halı ve her türlü plastik size yardımcı olacaktır. Arabanın içi harika görünüyorama nasıl temiz tutacağını bilsen bile onu kirletebilirler.

Gerçek şu ki, arabalarımızda çok fazla zaman harcıyoruz ve lekeler oluşuyor, özellikle arabada çocuklarınız varsa! Düzenli araç iç bakımı, her araç yüzeyi için doğru temizlik ve bakım ürünlerini kullanarak büyük ve küçük tüm kötü lekelerle ilgilenir ve oluşmasını engeller.

3. Araba yüzeylerini dezenfekte edin

Arabanıza günde kaç kez dokunuyorsunuz? Stereo, ateşleme, debriyaj, direksiyon simidi, emniyet kemeri kilitleme mekanizması ve torpido gözü düğmelerini düşünün. Muhtemelen onlara düşündüğünüzden milyonlarca kez daha fazla dokunuyorsunuz ve sizin veya bir yolcunun sizden önce kaç kez ellerini temizlediğini düşünüyorsunuz. Acı gerçek şu ki, arabanızın içi göründüğünden daha kirli.

Bu da kolayca gerçekleşebilir. Ellerinizden para, yiyecek, içecek ve yağdan kaynaklanan çapraz bulaşma dokunduğunuz her yerdedir, bu nedenle arabanızın tüm yüzeylerini bir makine ile temizlemek ve dezenfekte etmek en iyisidir. profesyonel takım, Çünkü biliyorsunuz – bunlar, arabanın birçok teknik parçasının bazı temizlik maddelerine ve sert dokunuşlara karşı hassas olabileceği panolar ve alanlar gibi kullanım için mükemmel ürünlerdir.

4. Döşemeyi çevresel hasarlardan koruyun

Renkli camlarınız varsa, güneş hasarı daha az sorun olur, ancak aksi takdirde güneşin UV ışınlarının özellikle yaz aylarında güçlü olduğunu unutmamak önemlidir. Ön camlar, yan camlara göre UVA ve UVB ışınlarına karşı daha fazla koruma sağlar, çünkü ön camdan farklı ve daha ucuza işlem görmüş camlar kullanırlar.

Bu, güneşin aracınıza daha sert vuracağı ve iç ve dış malzemelerde uzun süreli hasara yol açacağı anlamına gelir. Lastik paspaslar bile tuz ve su ile aşınabileceğinden, kış aylarında bile arabanın içini temiz tutmak önemlidir.

Profesyonel araç detaylandırma, halı ve koltuk kumaşındaki herhangi bir hasarın giderilmesi için gereken özenin gösterilmesi, doğru temizlik ve kumaş bakım ürünlerinin kullanılması anlamına gelir. Şunu da belirtmekte fayda var ki, günümüzde üst sınıf otomobillerde bile kumaş ve halılar daha ucuzdur ve temizlik işleminde kullanılan ekstra enerji hiçbir şeyi iyileştirmeyecektir.

5. Alerjileri uzak tutun

Bir arabayı temiz tutmak, kirli bir araba ile uğraşmaktan daha kolaydır, bu yüzden mevsimlere göre detaylı olarak işi yapan bir kapalı araba almanız tavsiye edilir. Araba sahipliğinin en çok gözden kaçan yönlerinden biri, arabanın her köşesini süpürmektir.

Artık yiyecek ve içeceklerden kısa sürede ekmek kırıntıları yapmak kolaydır. Tüm yüzeylerin, halıların ve koltuk kılıflarının vakumlanması ve derinlemesine temizlenmesi, tozu, kiri ve her türlü küfü temizler. Bunların tümü, uzun süreli maruz kalma sırasında sizin ve yolcularınız için alerjik reaksiyonlara veya genel sağlık bozulmasına neden olabilir.