Aşırı satıcı pazarında bir ev nasıl satın alınır

Diposting pada

Günümüz emlak piyasasında ev satın almak kolay bir iş değildir. Konut krizi nedeniyle, birçok ev sahibi su altında, yani evlerine değerinden daha fazlasını borçlular. Birçok Amerikalı, son on yılda konut fiyatlarındaki dramatik düşüş nedeniyle şu anda konut bulmakta zorlanıyor.

Bu nedenle milyonlarca aile ödedikleri parayı hak etmeyen mülklerde mahsur kalıyor. Bu, birçok potansiyel alıcının bunu yapamayacağı anlamına gelir. ev satın almak. Siz de şimdi pazara girmek istiyorsanız size özel fırsatlardan yararlanmalısınız. Bunu ve daha fazlasını nasıl yapacağınızı öğrenmek için bu makalenin tamamını okuyun.

Satıcının pazarı tam olarak nedir?

Alıcıların bilmesi gereken ilk şey, bir satıcı pazarına girdikleridir. Bu, evinizin büyük onarımlara ihtiyacı olsa bile büyük olasılıkla bir anlaşma veya indirim almayacağınız anlamına gelir. Çünkü arz, talebin gerisinde kalıyor. Bu alıcı ve satıcının kaldıraç dengesini bozar ve sonuç olarak bu durum oluşur. Bu devirde ev bulmak çok zor.

Bu nedenle, böyle bir pazarda başarılı bir şekilde rekabet etmek istiyorsanız, ev satın alma stratejilerinizi keskinleştirmek çok önemlidir. Neyse ki uzmanların önerdiği ilk beş alışveriş yöntemi aşağıda listelenmiştir.

1. Bir ipotek için ön onay almak

Bir ev satın almak istiyorsanız, büyük olasılıkla atmanız gereken ilk adım bu. İyi bir krediniz varsa, ev bakmaya başlamadan önce bir kredi için ön onay almanız gerekir. Bunu yaparsanız ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu ve ne tür bir faiz oranı bekleyeceğinizi bilirsiniz. Ev alıcıları ile ilgili olarak, bu sizi paketin önüne koyar. Ayrıca, parayı satıcıya en kısa sürede ulaştırabilirseniz, size evlerini satmaya daha meyilli olacaklardır.

Onlara yardım edecek kimseleri olmadığı için birçok alıcı bunu yapmayı unutur. Sonuç olarak, daha sonra çok ciddi bir sorun haline gelir. Clyde Hill, WA’da bazı satıcıların onları yeniden listelediğini bile gördük. Satılık evler Basitçe alıcı önceden onaylanmadığı için.

2. Bütçenizin altındaki evleri arayın

Belirli bir evi karşılayabileceğinizi düşünmüyorsanız bile, eve alışverişe gidene kadar bilemezsiniz. Bir evin ne kadar maliyeti farklı şekillerde belirlenebilir. Evi olan arkadaşlarınızı arayabilir veya fiyatlarını listeleyen emlak web sitelerini çevrimiçi olarak arayabilirsiniz.

Ev ararken mutlaka bütçenizin biraz altında bir fiyat aralığı belirleyin. Başka bir alıcıyla rekabet etmeye çalışırsanız, ev fiyatları yükselecektir, bu nedenle bunu yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

3. Zaman ayırın

Bir ev satın almak için acele etmek kötü bir anlaşma ile sonuçlanabilir. Kapsamlı bir araştırma yaptığınızdan ve aceleci kararlar vermekten kaçındığınızdan emin olun. Açık bir yerde biraz düşünmeden bir sözleşme imzalamayın.

Sammamish, WA’da ilk kez ev satın alan birçok kişi, görüntüleme sürecinde acele ve endişeli hissediyor. Satılık evler, bu da uzun vadede onlara zarar verecek. Kararınızı biraz düşünmenizi öneririz.

4. Size yardımcı olması için bir emlakçı tutun

Birçok kişi bir mülk satın almanın o kadar karmaşık veya zor olmadığına inanabilir, ancak bu doğru değildir. Herhangi bir olası ev sahibi, bu sürecin ne kadar kafa karıştırıcı olabileceğini onaylayacaktır. Hazırlık olmadan kaybolacak ve çaresiz kalacaksınız. Bu nedenle, size yardımcı olması için nitelikli bir emlakçı ile çalışmanız zorunludur. Bir emlakçı yardımıyla kriterlerinize ve bütçenize uygun evler bulabilirsiniz.

Ek olarak, beğendiğiniz bir ev bulursanız, daha düşük bir fiyat için pazarlık yapmanıza yardımcı olabilirler. Tüm süreci çok daha kolay bulacaksınız, neden olmasın? Birçok alıcı, her şeyi kendileri yapmaya çalışmak gibi bir hataya düşer ve bu sürecin içine girene kadar aldatıldıklarını anlamazlar. Başlamak için bölgenizdeki farklı emlakçılarla toplantılar ayarlamayı deneyin.

5. Mümkün olduğunca çok seçenek elde etmeye çalışın

Bir ev satın alırken geniş bir teklif yelpazesine sahip olmak idealdir. Bu, çok şey keşfetme şansınızı artırır. Bunda bir yanlışlık olmasa da birçok kişi gördüğü ilk mülke karar verir. İlk özelliğin ne kadar iyi olduğuna bakılmaksızın bu tamamen yanlıştır.

Diğer her şeye baktıktan sonra satın aldığınız bir mülk bile olabilir. Bir alıcı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçeneğiniz olmalıdır. Ek olarak, duygularınızı bir kenara bırakıp, size en çok fayda sağlayacak varlıkları belirlemek için sağduyunuzu kullanmanız gerekir. Sonuç olarak, daha geniş bir mülk seçimine sahip olmak daha iyidir.

Taşımak

Kısacası ev almak zor bir iştir. Ancak, piyasa satıcılardan yanaysa, bu zorlu görev alıcılar için daha da zorlaşıyor. Mülkün değerinden çok daha fazlasını ödediğiniz zamanlar vardır ve bunu önlemek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Ancak, miktarı başka şekillerde azaltmayı deneyebilir veya mümkün olduğunca az para kaybedebilirsiniz.

Neyse ki, bu öneriler zorluğu önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir. Bu yüzden sabırlı olun ve hayalinizdeki evi bulmak için zaman ayırın. Okuduğunuz için teşekkürler!

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *