Başlamak için eksiksiz kılavuz

Diposting pada

Blockchain Geliştirme: Başlamak için Eksiksiz Kılavuz

Resmi tanımına göre blockchain, dağıtılmış ve merkezi olmayan bir kamu defteridir. Sonuç olarak, blockchain geliştirme aslında bir kayıt tutma aracıdır. Blockchain kullanarak varlıkları takip edebilir ve işlemleri kaydedebilirsiniz.

blok zinciri nedir?

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri blok zinciri tarafından desteklenmektedir. Özellikle Bitcoin, borsada popüler ve hakimdir. Bitcoin gibi dijital para birimleri, devlet tarafından verilen paraya kıyasla daha düşük işlem maliyetlerinden ve para biriminin ademi merkeziyetinden yararlanır.

Bir blok zincirinde bir blok, kaydedilen dijital verileri veya bilgileri temsil eder. Bilgileri gizli ve güvenli tutmanın bir yolu olan kriptografi, blokları birbirine bağlamak için kullanılır. Bu parçalar birleştirilir ve halka açık bir veritabanıyla karşılaştırılabilir bir zincir oluşturur.

Her bloktaki dijital bilgi üç bölümden oluşmaktadır.

  1. İşlemin tarihi, saati ve dolar tutarı, blok zinciri işlemiyle ilgili diğer bilgilerle birlikte kaydedilir.
  2. Blockchain işlemine katılanlar, kayıtlarda daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. İşlem, kişisel bilgiler yerine dijital imza kullanılarak kaydedilir.
  3. Geçerli blok, bir şifreleme karma işlevi (CHF) kullanılarak önceki bloktan ayırt edilir. Bu algoritma, verileri diğer blokların karmalarından farklı benzersiz bir karma koduna dönüştürür.

Bitcoin blok zincirinde bir blok yaklaşık 1 megabayt veri tutabilir. Bu nedenle, bir blok binlerce işlemden veri içerebilir.

Blok zincirine bir bloğun eklenmesi için birkaç olayın gerçekleşmesi gerekir. Elbette anlaşma yapılmalı. Daha sonra internete yayılmış binlerce bilgisayar kullanılarak kontrol edilir.

Yukarıdaki ilk iki adımın detayları işlem verileriyle birleştirilir ve bir blokta saklanır. Son olarak, üçüncü aşamaya göre bir karma üretilir. Bir bloğu diğerinden ayırt etmek çok önemlidir.

Blockchain, örneğin Amazon’dan bir şey satın aldığınızda ve beş dakika sonra neredeyse aynı şeyi satın aldığınızda, iki işlem arasında ayrım yapabilir.

Dağıtılmış defter terimi, blok zinciri ağındaki her katılımcının zincirin bir kopyasına sahip olduğu gerçeğini ifade eder. Blockchain ağları, uygulamalara akıllı sözleşme (düğüm zinciri) hizmetleri de sağlar.

Blok zinciri işlemleri başlangıçta akıllı sözleşmeler tarafından oluşturulur ve kaydedildikleri ağ içindeki eş düğümlere yayılır.

Blockchain geliştiricisi nedir?

Yeni blok zincirleri oluşturmak, blok zinciri geliştiricilerinin sorumluluğundadır. Göründüğü kadar basit, blok zinciri geliştiricileri iki kategoriye ayrılabilir: çekirdek blok zinciri geliştiricileri ve blok zinciri yazılım geliştiricileri.

Blok zincirinin ana geliştiricileri

Blok zinciri sisteminin mimarisinin sorumluluğu, blok zincirinin ana geliştiricilerine aittir. Konsensüs protokolü ve blok zinciri tasarımı gibi üst düzey hususlar söz konusudur. Ayrıca, güvenlik sözleşmeleriyle uğraşmak da bu faaliyetin bir parçasıdır.

Blockchain yazılım geliştiricileri

Blockchain uygulamaları basitçe blockchain yazılım geliştiricileri tarafından oluşturulur. Merkezi olmayan uygulamalar veya dapp’ler oluşturdukları için bu geliştiriciler, merkezi olmayan uygulama geliştiricileri olarak da bilinir.

Bu pozisyon, standart bir yazılım geliştirici ile karşılaştırılabilir. Ancak, dapp geliştiricileri Solidity ve Truffle gibi programları kullanarak akıllı sözleşmeler oluşturabilmelidir. Dapp geliştiricileri, Java veya React Native gibi mobil veya web uygulamaları oluşturmakla ilgili dilleri de kullanabilir.

Blok zinciri neden kullanılır?

Blockchain süper güvenlik olarak kabul edilir. Bunun nedeni, yalnızca blokların mevcut verileri değiştirebilmesidir. Ağın çoğunluğu devam etmek için bu konuda hemfikir olmalıdır. Herhangi bir kötü niyetli davranış hemen algılanır.

Blockchain ayrıca esasen maliyetsizdir. Altyapı paraya mal olur, ancak işlemlerin kendisi değildir. Bu nedenle, işletmeler diğer tüm finansal işlemler için küçük ücretler ödeme zahmetinden kurtulabilirler.

Genel olarak, iki taraf arasında güven oluşturmak için blok zinciri kullanmak uygun maliyetlidir. Güvenli bir sistem, finansal veya finansal olmayan yeni müşterilerle iş yapması gereken kuruluşlar için çok yararlı olabilir.

Blockchain, finansal işlemlerden daha fazlası için kullanılabilir. Telif hakkı koruması, elektronik oylama, ödül planları, tıbbi arşivleme ve diğer birçok uygulama mümkündür blok zinciri teknolojisi.

Blockchain kullanmanın avantajları

Blockchain genellikle Bitcoin ile ilişkilendirilir. Ancak bu, blockchain teknolojisinin yalnızca bir uygulamasıdır. Ve şirketinizde blockchain kullanmanın birçok faydası vardır.

merkezi olmayan

Blockchain, müdahaleci bir aracıdan bağımsızdır. Bu, doğrulama için resmi paranın yanı sıra bağımsız üçüncü tarafların olmamasını gerektirir.

İşlemler ayrıca binlerce hatta milyonlarca makineye yayılmıştır, ancak yalnızca blok zinciri ağınızın bunlara erişimi vardır. Bu ademi merkeziyetçilik, verilerin asla kaybolmamasını sağlar.

değiştirilemez

Bir blok zincirinin veri yapısı, yalnızca ek bir modeli izler. Halihazırda kaydedilmiş veriler kötü niyetli kişiler tarafından değiştirilemez veya silinemez. Doğal olarak, bu başka bir koruma seviyesi ekler.

Güvenli

Yunan sırrının kökleri kriptografi teriminde yatmaktadır. Çağdaş anlamı bile güvenli bir iletişim kanalına işaret etmektedir. Blok zinciri, bloklarda depolanan verileri şifrelemek için kriptografi kullanarak her şeyi güvende tutar.

Bloklar, yalnızca defter katılımcıları arasında anlaşmayı gerektiren bir doğrulama sürecinden sonra zincire bağlanabilir.

şeffaf

Blockchain dağıtılmış bir defter olduğundan, ağdaki herkes aynı bilgilere ulaşabilir. Hassas bilgilerin bir düzine farklı kopyasına sahip değilsiniz çünkü tüm bu dijital kopyalar aynı dijital bilginin çocuklarıdır.

verimli

Blockchain dağıtılmış bir defter olduğundan, ağdaki herkes aynı bilgilere ulaşabilir. Hassas bilgilerin bir düzine farklı kopyasına sahip değilsiniz çünkü tüm bu dijital kopyalar aynı dijital bilginin çocuklarıdır.

Blockchain kullanan şirketler

  • vize
  • Walmart
  • Sığ su
  • Scotiabank
  • sonoko
  • Bankacı Caldwell

Bir blockchain geliştiricisi işe alma nedenleri

Yazılım geliştirme fikri sizi büyük ihtimalle bu sayfaya yönlendirmiş olsa da teknoloji sektörü mobil ve online uygulamalar oluşturmaktan daha fazlasını içeriyor. Örneğin, bir çevrimiçi mağaza açmayı planlayan bir başlangıç ​​​​şirketiyseniz, nakitinizi nasıl yönettiğinize fazla dikkat etmeyebilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerini istemek basittir, ancak hiç kimsenin bir kullanıcının özel verilerine erişimi olmadığından veya daha kötüsü tüm sisteminizi ele geçirmediğinden nasıl emin olabilirsiniz? Blockchain, para transferi ve ödeme işleme ihtiyaçlarınıza pratik bir cevaptır.

Blockchain ayrıca uygulama mağazasındaki bir uygulamadan daha fazlasıdır. Blockchain endüstrisi hakkında bilgi sahibi olan profesyoneller, tüm sistem ve tekniğe hakim olmak için değerli zaman harcadılar.

Dapp geliştiricileri, diğer işletmelere hizmet etmek ve ideal olarak pazara hükmetmek için Bitcoin benzeri merkezi olmayan bir uygulama oluşturmanıza yardımcı olabilirken, ana akım blok zinciri geliştiricileri bir blok zincir sistemi oluşturmanıza yardımcı olabilir.Teknolojinizi kullanmak için Çin’i yaratın.

Sonuç:

İşe alırken ne arayacağınızı bilmiyorsanız Blockchain geliştirme Bu yöntem zorlayıcı olabilir. Python veya JavaScript’ten farklı olarak blockchain, bir programlama dilinden daha fazlasıdır. Şirketinizin varlıklarını güvenli bir şekilde yönetme şeklinizi geliştirme yeteneğine sahiptir. Birini işe almak istiyorsanız, en iyi blockchain geliştirme şirketlerinden biri olan Prilient Technologies ile iletişime geçin.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *