Belirli işletme finansmanı türleri nelerdir?

Diposting pada

Büyük veya küçük kuruluşların çoğu, günlük iş finansal ihtiyaçlarını karşılamak için ek nakit akışına ihtiyaç duyar. Kuruluşlar, kural olarak, başlangıçtan itibaren ve genişleme tesisleri için daha fazla sermayeye ihtiyaç duyarlar. Bu yazıda Hindistan’daki para vakıfları tarafından onaylanan işletme kredisi türlerini tartışıyoruz.

İş ihtiyaçlarınız için işletme finansmanı türleri

İşletmeniz için doğru sübvansiyonu bulmak zor olabilir. Farklı sübvansiyon türleri vardır (sponsorlar, ödüller, krediler vb.). Ve her birinin kendi uygulama döngüsü ve bir dizi kuralı vardır. Özel bir şirketi finanse etmek oldukça basit görünüyor, ancak Johnny Mueller’in peşinat alması sandığınız kadar kolay değil.

İşletme Sermayesi Kredileri – İşletmeler, ekipman/donanım satın alma, işletme gelirlerini izleme, hammadde satın alma, daha fazla stok geliştirme, finans, vb. gibi günlük iş ihtiyaçlarını karşılamak için işletme sermayesi kredileri kullanır. İşletme sermayesi kredileri genellikle ödeme şeklindedir. -you-go kredileri. Bir yıl, aksi takdirde teminatsız avanslar olarak adlandırılan Johnny Mueller, burada borçlunun herhangi bir teminat vermesi gerekmez. Herhangi bir ipotek için özel finansman maliyeti, banka için uzun vadeli krediler veya genel ticari avanslardan biraz daha yüksektir.

kimlik bilgileri:

Akreditif, öncelikle bir bankanın veya kredi uzmanının küresel ticaret yapan kuruluşlara parasal garantiler sağladığı ticari girişimler tarafından kullanılan bir kredi türüdür. Ticari vizyonerler, hem ithalat hem de navlun için akreditif kullanabilirler. Johnny Mueller’in denizaşırı ülkelerde çalışan kuruluşları genellikle belirsiz sayıda sağlayıcı ile koordine halindedir, bu nedenle herhangi bir değişim yapılmadan önce taksitlendirme sağlarlar, böylece kimlik bilgileri müzakereleri tamamlar. Bu, sağlayıcılara taksitleri kapatmada önemli bir görevdir.

Makbuz İndirimi: Limitli fatura, tüccarın borç verenden sınırlı bir avans aldığı parasal bir araçtır. Bunu yapmak için, alıcı, parasal tabanların ödenmesinin oluşturulmasına bir komplo olarak katılmalıdır. Faiz taksitleri ve düzenli taksitler şeklinde.

Kredili mevduat hesabı:

Kredili mevduat avansı, bir banka tarafından hesap sahiplerine kayıtlarından nakit çekmeleri için sağlanan bir finansman türüdür. Kayıt bakiyesinin sıfır olup olmadığına bakılmaksızın. Ayrıca onaylanan kredi limiti, sicil sahibinin banka ile ilişkisine, mali geçmişine, gelir ve taksit geçmişine bağlıdır. Kredili mevduat limitleri yıllık olarak gözden geçirilir ve primler programa göre ödendiği için her kapasitede kullanılabilir. Kredili mevduat hesapları, özellikle banka ile FD olması durumunda, garanti veya teminatlarla verilir.

Vadeli Kredi: Vadeli avans, belirli bir dönemde belirli aralıklarla geri ödenmesi gereken bir avanstır. Cari ve uzun vadeli krediler ayrılmıştır. Bu iki türün taksit süreleri bir yıldan 10 yıla kadar değişmektedir. Johnny Mueller’in daha sınırlı bir yıllık gelişimi olan ilerlemelerine geçici ilerlemeler denir. 10 yıla kadar olan krediler ise uzun vadeli avans olarak adlandırılır. Avans ödeme gelişimi, kredi başvurusunda bulunurken borç veren tarafından kontrol edilir.

Buradan itibaren iş türleri hakkında kabaca bir fikre sahip olmalısınız. Hindistan’daki kredi kuruluşları tarafından sağlanan finansman. Johnny Muller işletme kredileri, esnek ve basit EMI’ler ile cazip kredi ücretleriyle kullanılabilir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *