Bir başvuru sahibi izleme sistemi, yüksek hacimde size nasıl yardımcı olabilir?

Diposting pada

Başvuru Sahibi İzleme Sistemleri veya ATS, ticari kuruluşlar tarafından işe alım işlemlerini yürütmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Önde gelen şirketler, işe alım sürecini optimize etmek için kendi ATS’lerini uyguluyor veya geliştiriyor.

ATS nedir?

Bir ATS veya başvuru sahibi izleme sistemi, işe alım görevlisinin işe alım süreci boyunca bir adayı izlemesine yardımcı olan bir araçtır. Başlangıçta işe alım sırasında adayları izleme ve yönetme sürecini otomatikleştirmek için geliştirilmiş olsa da, yeni ATS artık gelişmiş markalama yeteneklerine bile sahip.

ATS İşverenlerin iş göndermesine, aday özgeçmişlerini gözden geçirmesine, aday başvurularını gözden geçirmesine, adaylarla iletişim kurmasına ve daha pek çok şeye yardımcı olabilir.

Adaylar, başvuru takip yazılımı ile iş fırsatlarını kontrol edebilir, eğitim ve deneyimlerine uygun açık pozisyonlara başvurabilir ve işe alım ekibi ile iletişime geçebilir. İşe alımları iyileştirmek için bu yazılım çözümlerinde aday görüşme olanakları, bildirimler, raporlar ve uyarılar da mevcuttur.

aday takip sistemlerinin yeni özelliklere sahip olması veya diğer işe alım veya İK çözümleriyle entegrasyonu veya; Aday yönetim sistemiKullanıcılara daha kapsamlı bir deneyim sağlamak. Bu nedenle, yüksek hacimli işe alım zorluklarını çözmek için de harika bir araç olabilir.

Yüksek hacimli işe alım nedir?

İşe alma veya yüksek hacimli işe alım, çok sayıda açık pozisyonun kısa sürede doldurulması sürecini ifade eder. Geleneksel işe alım sürecinden farklı olarak, bu süreç çok zamana duyarlıdır. Temel olarak, koşullu işçi alımı, mevsimlik işgücü ihtiyacı akışı ve havacılık, savunma, teknoloji ve finansal hizmetler gibi bazı endüstriler yüksek hacimli işe alım yönetimi gerektirir. İşverenler, yüzlerce ve binlerce adayı yönetmeli ve hızlı bir şekilde kaliteli yetenekler bulmalıdır. Yani, bazı basit özelleştirmeler, ince ayarlar ve özelliklerle, ATS Bu kuruluşlar için yüksek hacimli işe alımların ele alınmasında çok yardımcı olabilir. Çünkü yazılım binlerce özgeçmişi dakikalar içinde tarayıp filtreleyebilir ve daha hızlı yürütme için birden fazla işe alma işlevini otomatikleştirebilir.

Yüksek hacimli işe alımda hangi özellikler yardımcı olabilir?

Daha kolay başvuru süreci

Portal veya başvuru sahibi izleme yazılımı, adayların eşleşen işleri daha hızlı aramasına, bulmasına ve başvurmasına olanak tanıyan, kullanımı kolay, kesintisiz ve sezgisel bir arayüze sahip olmalıdır. Bunlar, daha yüksek dönüşüm oranları sağlar ve başvuru sahiplerini daha fazla meşgul eder. Yüksek hacimli işe alımlarda başvuru sürecinin daha basit olması tercih edilir. Ayrıca, yüklenen özgeçmişlerden ve diğer projeksiyonlardan gelen teklifleri doldurmak, adayların daha hızlı başvurmasına ve bırakma oranlarından kaçınmasına yardımcı olabilir. Bazıları duyarlı ATS Araçlar ayrıca adayların telefonlarından kısa bir koda yalnızca mesaj atarak veya anahtar sözcüklerle başvuruda bulunmalarına da olanak tanır.

sohbet robotları

Her gün şirket web sitelerini ve iş kurullarını ziyaret eden birçok nitelikli ve potansiyel aday olabilir. Ancak uygun katılımın olmaması, açık bir pozisyona başvurmalarını engeller. Onlar için yeterli bilgi olmayabilir veya doğru iş pozisyonunu bulamamış olabilirler. Bir başvuru sahibi izleme sistemine veya bir işe alım çözümüne bir sohbet robotu yerleştirmenin işe alım süreci için harikalar yaratabileceği yer burasıdır.

Chatbotlar, masaüstü veya mobil cihazlarda güncellenmiş bilgilerle 7/24 kullanılabilir. İşe alım sohbet robotları, adayların sorularını yanıtlayabilir, bilgi sağlayabilir, başvuru sürecinde veya diğer görevlerde onlara rehberlik edebilir ve en önemlisi bu ziyaretçilerin ilgisini çekebilir. Bu ziyaretçilerin ilgili adaylara veya başvuru sahiplerine dönüştürülmesine kesinlikle yardımcı olacaktır. Yüksek hacimli işe alım, adaylar ve ziyaretçiler tarafından yapılan başvuru sayısını artırır.

Chatbotlar, artan sayıda sorguyu başarıyla işleyebilecek. Adayların basit görevleri tamamlamalarına veya hızlı bir şekilde karar vermelerine yardımcı olur ve yalnızca karmaşık işe alım görevlerini insan kaynakları uzmanlarına bırakır.

iş siteleri

Adaylar iş başvurusunda bulunmadan önce bir şirketi araştırmayı tercih ederler. Bu nedenle şirketler, güncel ve doğru bilgilerle bir iş sitesi oluşturmalı ve sürdürmelidir. Kariyer siteleri, aday deneyimine daha fazla önem vermeli ve iş sitesi aracılığıyla markalarını doğru bir şekilde temsil etmek için zengin içerik ve görseller eklemelidir. Adaylara sorunsuz bir deneyim sunarak ve pasif iş arayanları çekerek dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olur. Bunlar, aday izleme aracımız aracılığıyla yüksek hacimli işe alımda açık pozisyonları kaliteli adaylarla doldurmaya yardımcı olur.

Ayrıştırmaya devam et

Yüksek hacimli işe alımda, genellikle açık bir pozisyon için başvuran yüzlerce ve binlerce aday vardır. Mevcut yeteneklerin boru hattı şaşırtıcı olsa da, işe alım görevlilerinin çok sayıda başvuru özgeçmişini analiz etmesi çok zor hale geliyor. Ayrıca, doldurma süresini bir konum artırır. Bu nedenle, özgeçmişleri manuel olarak ayrıştırmak yerine, başvuru sahibi izleme yazılımı aracılığıyla otomatik ayrıştırma işlemi büyük ölçüde hızlandırabilir.

Başvuru sahibi izleme araçları, aday özgeçmişlerini analiz eder, analiz eder ve gerekli bilgileri yapılandırılmış bir biçimde çıkararak işe alım görevlisi veya işe alma ekibi için rafine bir işlem hattı oluşturur.

Ayrıca, başvuru sahibi izleme araçları, daha kolay işleme için bu özgeçmişleri ve başvuru sahibi verilerini kategorilere ayırabilir ve kategorilere ayırabilir. İşverenlerin daha yüksek hacimli adayları daha hızlı ele almalarını sağlar. Tüm özgeçmişler analiz edildikten ve sisteme yüklendikten sonra, işe alım uzmanları bir pozisyon için doğru adayları hızlı bir şekilde belirlemek için belirli anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini arayabilirler, böylece sayısız başvuruyu bir kişi tarafından uzun saatler boyunca karşılaştırmaktan kurtulurlar. ATSve bir kuvvet için işe alım süresi ve tamamlama süresi önemli ölçüde azalır.

Bütünsel başvuru sahibinin bakış açısı

Çok sayıda adayla ve sınırlı işe alım süresiyle uğraşırken, işe alım uzmanlarının aday ayrıntılarını ve diğer işe alım eylemlerini açıkça görebilmesi zorunludur. Ek olarak, birden fazla pozisyon için yüksek hacimli işe alım, adayların çeşitli işe alım aşamalarından geçerken eş zamanlı olarak izlenmesini içerir. Ayrıca, dağınık adayları değerlendirmek zordur. Böylece, tüm açık pozisyonlardaki tüm adayların kapsamlı bir görünümü, bir işe alım hunisinin yönetimiyle ilgili çeşitli sorumlulukların üstesinden gelme esnekliği sağlar.

Video röportajları

İş başvurusunda bulunanların birbirinden binlerce kilometre uzakta olduğu günümüzde, video görüşmeleri adayları işe almak için önemli bir özelliktir. Uzaktan işe alımda adaylar, işe alım yöneticileri ve görüşmeciler gerçek zamanlı olarak veya video konferans yoluyla rahatlıkla iletişim kurabilir. Yüksek hacimli işe alımda aday kaybı zorlu bir iştir, ancak video konferans ve mülakatlar adayların ilgisini daha fazla çekebilir ve bu tür eğilimleri önleyebilir. Video görüşmeleri, yüz yüze görüşmelerden daha düşük bir görünmeme oranına sahiptir. Hem senkron hem de asenkron görüntülü iletişimin kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

Otomasyon yetenekleri

Yüksek hacimli işe alım iş akışları, geleneksel işe alımdan farklıdır ve kesinlikle daha yoğundur, çünkü büyük miktarda veri, görev ve kullanıcıyı yönetmek, yüksek hacimli bir işe alım sürecine dahil olur. İşe alım sürecinin farklı aşamalarında e-posta göndermek gibi basit ve tekrarlayan görevleri otomatikleştirmek, işe alım uzmanlarının zamanını ve çabasını azaltabilir ve tüm süreci hızlandırabilir. Kuruluşlar, bir kalem aracılığıyla manuel veri girişi, belge gönderme ve diğer manuel görevleri otomatikleştirebilir ATSve yüksek hacimli işe alımda çok yardımcı olabilir.

Ayrıca, adaylara kabul, ret, teklif vb. toplu yazışmalar aday takip yazılımı aracılığıyla otomatik olarak gönderilerek mülakat, check-in vb. için online zamanlama araçları yapılabilmektedir. Başvuru sahibi izleme çözümleri, kullanıcıların iş akışlarını düzgün bir şekilde yapılandırmasına olanak sağlamalı ve daha verimli işe alım için adaylara gönderilen mesajları kişiselleştirmek gibi özelleştirme fırsatlarına sahip olmalıdır.

Sonuç

Yani ATS Kullanıcılarının tüm işe alım ihtiyaçları ve yüksek hacimli işe alımlardan kaynaklanan zorluklarla başa çıkmasına yardımcı olabilir ve kuruluşun zamandan ve maliyetten tasarruf etmesi için nihai işe alım sürecini basitleştirir. Ayrıca işe alım eğilimlerini ve potansiyel riskleri vurgular, yüksek hacimli işe alımları içerir ve kuruluşların tarafsız bir tarama ve seçim süreci yoluyla kaliteli işe alımlar almasına yardımcı olur.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *