Bir giyim mağazası için POS sistemi satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Diposting pada

İster giriş yollarınızı eğlenceli bir şekilde açıyor olun, ister ilerlemenizi takip edebileceğiniz bir noktaya geliyor olun, POS sistemi satın almak kolay değildir.

Perakende satış yeriniz için başka bir POS sistemi aramak karmaşık bir döngü olabilir. Gerçekten ne hakkında sormak istediğiniz hakkında nasıl bir fikriniz var? İşletmenizin büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak için kesinlikle kritik olan unsurlar nelerdir?

Doğru yeniliğe sahip olmak, anlaşmaları gerçekleştirmek için doğru an olabilir. Perakendecilerin %68’inin yeni inovasyonu benimsemenin işlerini kesinlikle etkileyeceğini söylediğini gördük.

Bir seçenek aramaya başlamadan önce tüm gerekli özeni gösterin ve kaynakları gerçekten istediğiniz gibi olmayabilecek bir şeye koyma riskini alın. Bu arayışa başlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair tavsiyeler sunuyoruz.

Bir POS sisteminde nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair şu 9 soruyu düşünün:

  • POS hisse senedi ile nasıl başa çıkıyor?
  • POS çerçevesi web ve perakende alanınıza nasıl uyar?
  • POS çerçeveniz çalışanlarınıza olanak sağlıyor mu?
  • Herhangi bir noktada özel bir içgörü sağlayabilir misiniz?
  • POS sağlığınızı destekliyor mu?
  • POS çerçevesi bildiriyor ve kontrol ediyor mu?
  • POS çerçevesinin sabit oranlı taksitleri var mı?
  • Herhangi bir noktada bir POS çerçevesi, hedeflenen görüntüleme çalışmalarını yürütmeniz için sizi güçlendirebilir mi?
  • POS çerçevesi iş geliştirmenizi destekliyor mu?

1. POS stokla nasıl başa çıkıyor?

Bir perakendeci olarak, stokunuz işinizin temelidir (müşteri desteği ile birlikte). Ayak uydurabilecek bir çerçeve istiyorsunuz. Bu, bir giyim mağazası için bir POS sistemi satın alırken, çerçevenin doğal satın almanın yanı sıra hiyerarşik cihazlara sahip olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Serileştirilmiş şeyler ve farklı özelliklere sahip öğeler gibi karmaşık stoklarla ilgilenme seçeneğiniz olmalıdır – örneğin çeşitlilik ve beden olarak değişen pantolonlar. Bunun ötesinde, doğrudan düzeyde olmasa bile özel olarak toplanabilecek öğeleri koordine edebilmeniz ve izleyebilmeniz için öğelere özel etiketler ekleme seçeneğiniz olmalıdır. Örneğin, ara sıra stok: Sezon sonundan sonra POS’unuzu dağıtmanıza gerek yok. Stok etiketleme seçeneğine sahip olmak, arşivleme için bulmanın daha kolay olacağı anlamına gelir.

Gereksiz alışveriş iş akışlarını telafi etmemeye çalışın. Yeni POS çerçeveniz, örneğin perakende satış yerinin arka ofisinden hiç ayrılmadan satın alma siparişleri vermenize ve almanıza olanak tanıyan satış noktası cihazları içermelidir. Ayrıca, yeniden sipariş odaklarını – raporun boş bir rafınız olmadan önce yeni stok sipariş etmek istediğinizi size bildireceği noktalar – ayarlama seçeneğiniz de olmalıdır.

Bir POS sisteminde nelere dikkat edilmelidir:

Öğe ızgaraları, sınıflandırmalar ve uyarlanabilir etiketler gibi doğrulama cihazları
Stoklarınızı hızlı bir şekilde hazırlamak ve çalıştırmak için bir öğe içe aktarma aracı
Seri paylaşımlarla başa çıkma kapasitesi
Satıcı veri depolama kapasitesine benzer yerel satın alma yetenekleri, satın alma talepleri üzerinde çalışır ve yeniden sipariş vermeye odaklanır.

2. POS çerçevesi web ve perakende konumlandırmanıza nasıl uyuyor?

Asla kapanmayan bir mağaza hayal edin – bu, çok kanallı bir perakende operasyonunun güç merkezidir.

Hem web’de hem de mağazada satış yapan perakendecilerin solo kanal üzerinden satış yapanlardan daha fazla para kazanacağı konusunda çok az belirsizlik var. Aslında, XStak tarafından gezegen genelindeki perakende kuruluşlarının gerçekleştirdiği yeni bir çalışmada, çok kanallı perakendeciler, anlaşmaları büyütmek için tek kanallı perakendecileri yendi.

Bu nedenle doğru POS, fiziksel perakendecilerin web mağazaları oluşturmasına ve herhangi bir kanaldan satış yapmasına yardımcı olur. İki aktif olmayan sisteme sahip olmak yeterli değildir. Gerçekten web’de satış yapmayı kolaylaştıran bir iş adımı istiyorsunuz.

Bir POS’ta ne aranmalı? sistem:

Stoklar, fırsatlar ve taleplerle ilgili olarak web ve fiziksel mağazalarınız arasında senkronizasyon
Solidified, tam anlaşmalarınız, gerçek mağaza anlaşmalarınız ve çevrimiçi anlaşmalarınız hakkında yazıyor
İşlem kanalları arasında görüntü uyumluluğunuzu genişletme kapasitesi

3. POS çerçevesi çalışanlarınıza olanak sağlıyor mu?

Müşteriler, web’den sevdiklerine kadar her varlık parmaklarının ucundadır. Çoğu zaman, mağazaya girmeden önce gerekli özeni gösterirler ve içeri girip çıkmaya hazır şekilde poz vermek için sorular sorarlar. Aslında, müşterilerin %81’i bir mağazaya girmeden önce satın aldıkları ürünü internetten araştırıyor.

Perakende satış temsilcilerinin birlikte çalıştıkları müşteriler kadar eğitimli hissetmeleri gerekir ve mükemmel taşınabilir geliştirmeler bunu başarmanın bir yoludur.

İyi bir POS çerçevesi, çalışanların zamanını boşa harcamamalı veya saçlarını çekmelerini sağlamamalıdır. Müşterilere hizmet vermek ve insanları mağazada hareket ettirmek için ihtiyaç duydukları verileri onlara derhal sağlamalıdır. Onlar sizin imaj diplomatlarınız. Mağazanızı yenilemeyi düşündüğünüz koşullardan çekinmeyin.

Bir POS sisteminde nelere dikkat edilmelidir:

Her çalışan için güvenli giriş
Her çalışan için yeniden oluşturulabilen panolar
Hazırlama süresini sınırlayan doğal etkileşim noktası
Fotoğraflar da dahil olmak üzere kesin stok geçişlerini tamamlama imkanı
Çalışanların memnun olduğu cihazların basit kullanımı

4. Herhangi bir noktada özel öngörüler sağlayabilir misiniz?

Son sorgulamadan sonra, yeni POS çerçevesinin müşterilerinize çalışanlarınıza sunabileceği kadar harika bir toplantı sunduğundan emin olmanız gerekir.

Çerçeve, satın alma hesapları da dahil olmak üzere müşteri profillerini depolamalıdır, böylece çalışanlarınız özel öğeler önerebilir. Yakın müşteri profilleriyle, kimin görevde olduğu veya bir ticaret ortağının ne kadar kıdemli olduğu önemli değildir. Kapıdan giren her müşteri tanıdık ve güçlü bir güven duygusu hissedebilir.

Bir POS çerçevesi satın almadan önce, temel güvenilir cihazlara sahip olduğundan emin olun ve duruma göre daha fazla araç ekleyebilirsiniz. Her iki durumda da, tekrar ziyaretleri artırmak için satın alımlar yoluyla – harcanan nakit için sarsılmaz dolar – parasal teşvikler kazanma kapasitesine sahip olma seçeneğine sahip olmalısınız.

Bir POS’ta ne aranmalı? sistem:

Satın alma anlatılarını saklayan yerleşik müşteri profilleri
Temsilcilerin müşterilere mağazanın herhangi bir yerinde hizmet verebilmeleri için iPad’de POS kullanma yeteneği
Müşteri bilgilerinizi kullanmanıza izin veren güvenilirlik şirketleri

5. POS refahınızı destekliyor mu?

Bireyler benzersizdir. Perakendeciler benzersizdir. Standartlar çok benzer olabilir, ancak her mağaza ve temsilcinin kendi çatışmaları ve iş süreçleri, zorlukları, istekleri, ihtiyaçları ve çıkar hedefleri vardır.

Bir POS çerçevesi için alışveriş yaparken, iyi bir satıcı, ürünün ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını (mağazanızın başarılı olmasına yardımcı olacaksa) belirlemenize yardımcı olur ve dahili toplantılarda ve özel önerilerde size yardımcı olur. Bir şeyin kontrol edilmediği durumlar için yardım. Satın alma işlemi yapılırken peşini bırakmamalısınız, bu nedenle satıcınızın teklifini ne tür satış sonrası anlaşmaların desteklediğine dair bilgilere dikkat edin.

Bir POS sisteminde nelere dikkat edilmelidir:

Telefon, çevrimiçi biletleme ve canlı ziyaret gibi yardım grubuna ulaşmanın farklı yolları
Yakın Kanal Ortakları – Yakın yetkililerle röportaj yapan, kuran ve araştıran uzmanlar
Web kılavuzları ve vaka verileri, kurslar, kayıtlar veya çevrimiçi kurslar dahil olmak üzere hazırlık materyalleri koleksiyonu
Tüketici sadakati değerlendirmeleri ve çevrimiçi anket öğeleri dağıtılır
Denetçiler ve işçiler için yüz yüze toplantılar
Toplulukla daha samimi iletişim için web tabanlı çevrimiçi eğlence varlığı

6. POS’u gerçekleştirir sistem Açıklama ve araştırma sağlamak?

Eski çerçevelerle, perakendecilerin mutlaka işlerinin doğru bir resmine sahip olmaları gerekmiyordu. Mallar her yere gitti, ancak iş şefleri, faydalar ve yürütme hakkında yalnızca belirsiz bir fikre sahipti. Koşullar farklı.

Günümüzün aşırı agresif ortamında, perakendeciler zorluklarla yüzleşmeyi göze alamaz. Birçoğu bu bilgileri iş tercihlerini sürdürmek için kullandı, ancak yalnızca yüzde 16’sı deneyimli gaziler olduklarını söylüyor.

Bu nedenle iyi bir POS size ne kadar iyi yaptığınızı ve bunu bir sonraki seviyeye nereye taşıyabileceğinizi gösterecektir. Ziyaretleri ve genel işlem yürütmesini belirlemek için POS’unuzun sürekli olarak kullandığı bilgilere atlama seçeneğiniz olmalıdır.

Bir POS sisteminde nelere dikkat edilmelidir:

En karlı ürünlerinizi, en çok satan ürünlerinizi, en düşük satan ürünlerinizi, en iyi performans gösteren ticari ortaklarınızı, en aktif mağaza saatlerini, en iyi markaları ve çevrimiçi ve mağaza içi anlaşmaları gösteren raporlar.
İstediğiniz verileri içeren panolar
Daha iyi gezinme için basit veri girişi, örneğin stok satın almak ve personel rezervasyonu yapmak için

7. POS’ta belirli bir oranda koordineli taksitler var mı?

Taksitlerinizi fazla ödediğinizi varsayarsak dünyanın en gelişmiş stok yönetimi çerçevesine – ve en ideal müşteri sadakat aracına – sahip olabilirsiniz veya daha da kötüsü, taksitleriniz savurgan ve entegre ise POS çerçevenize değil. ihtiyacın olanı yapmayacağım

Senkronize taksitler insan hatası olasılığını azaltır, çünkü ödeme daha sonra taksit terminalinize aktarılır. Bu aynı zamanda ödeme için harcanan süreyi de azaltacak ve istediğiniz makbuz sayısını azaltacaktır.

Dahil edilen taksitlerin de doğrudan bir maliyeti olması gerektiğine inanıyorsunuz, bu nedenle genellikle ne için ödeme yaptığınızı anlıyorsunuz. Oranlara ek olarak alım satım yapmak, belirli bir müşterinin kartının ne kadara mal olacağını mutlaka bilmediğiniz için bulanık ve bulanık olabilir. Katmanlı bir ücret yapısıyla, tam olarak neye bütçe ayırmanız gerektiğini bilirsiniz.

Son olarak, taksitli işlemciniz ve POS çerçeveniz aynı kuruluş tarafından oluşturulduğunda, bir sorunuz olduğunda kuruluşlar arasında gezinmek zorunda kalmazsınız.

Bir POS çerçevesinde nelere dikkat edilmelidir:

Size zaman kazandıran dahil taksitler
POS sisteminizden taksit bilgilerinizi kapsar
Basit ve öngörülebilir şarj yapısı
Hem taksitleriniz hem de POS’unuz konusunda eğitimli 7/24 destek ekibi

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *