Herkes bilgili bir gezgin olmak, profesyonel seyahat ipuçları almak, paranızın karşılığını en iyi şekilde almak ve en iyi seyahatleri rezerve etmek ister. Seyahat gün geçtikçe daha pahalı hale geliyor gibi görünüyor ve tüm internet sitelerinde ve seyahat acentelerinde gezinmek kafa karıştırıcı olabilir. İşte size yardımcı olacak bazı basit ipuçları.

Yankesicilikten kaçınmak için bekle JFK taksi hizmeti Ellerinizi ekipmanınızda tutun Hemen hemen her büyük turizm destinasyonunda, şüpheli olmayan gezginlerden yararlanmak isteyen, lezzetli olmayan sakinler vardır. Bunu önlemek için, kalabalık bir duruma giriyorsanız, bir elinizi daima teçhizatınızın üzerinde tutun. Bu, kimsenin bilginiz olmadan çalmasını önleyecektir.

Her yolculuk için, deneyimli gezginler, kendilerini en az çabayla temizleyebilecekleri giysiler alırlar. Temizlemesi kolay giysiler, yalnızca bir yolcunun taşıması gereken toplam giysi miktarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda planlanmamış gecikmeler durumunda uygun bir güvenlik ağı da sağlayabilir. Otel lavabosunda durulanıp kurutulabilen giysiler, beklenmedik bir konaklama için bir nimet olabilir.

Yeni bir şehre geliyorsanız ve yine de bir profesyonel gibi seyahat etmekte kendinizi rahat hissetmiyorsanız, otelinizin havaalanında karşılama hizmeti sunup sunmadığını düşünün. Bu, birçok ilk kez seyahat eden yolcunun düştüğü bagaj taşıyıcılarından ve taksi hatlarından kaçınmanızı sağlar. Ayrıca şehirde kaybolmamanızı ve doğrudan otelinize gitmenizi sağlar.

Suç oranı yüksek bir ülkede kalıyorsanız, otel odanıza bile şüpheyle yaklaşın. Gece yarısı davetsiz misafirleri önlemek için kapının önüne bir mobilya parçası koyun. Ayrıca Windows’un güvenli bir şekilde kilitlendiğini kontrol edin. Otel sahiplerinin yerel suç çetelerinden rüşvet aldığını asla bilemezsiniz.

Turistik hediyelik eşya dükkanlarının ötesine bakın. Bakkallarda, marketlerde ve diğer alışılmamış (turistik) mağazalarda, seri üretilen biblolar yerine yerel halkın kullandığı şeyler bulacaksınız.

Nereye giderseniz gidin, güneş kremi kullandığınızdan emin olun. JFK’ye araba servisi Güneş parlamasa bile maruz kalan cildiniz güneşin zararlı ışınlarına maruz kalır. SPF + 15 içeren bir güneş kremi kullanmak, ağrılı bir güneş yanığı yaşamamanızı ve seyahatinizin ağrısız geçmesini sağlayacaktır.

Ev adresinizi asla valizinize yazmayın. Bagajınızdaki bilgi kartını doldururken bunun yerine iş adresinizi kullanın. İş adresiniz yoksa boş bırakın. Bavulunuzu bir yere bırakırsanız, iletişim bilgilerinizi sadece otel veya havayolu personeline veriniz.

Uçarken, her zaman hafif paketlemeye çalışın. Giysileri karıştırıp eşleştirin ve mümkünse yalnızca temel öğeleri ekleyin. Sadece bir çantayı paketlemek, kalabalık havaalanları ve güvenlikten geçmek için daha az bagaj anlamına gelir. Aynı zamanda, çoğu havayolu tarafından alınan artan işlem ücretleri ile cebinizde daha fazla nakit anlamına gelir.

Ülke genelinde uzun bir yolculuktan önce olduğu gibi araba ile seyahat ederken, aracı normal tamircinize götürmelisiniz. Her şeyin iyi durumda olduğundan emin olmak için üzerine yaslanmadan önce aracı kontrol edebilirler.

Varış noktanızda ne yapmak istediğinizi hissedin. Zorluğu en aza indirmek için rezervasyonlarınızı ve akşam yemeği planlarınızı önceden planlayın.

E-bültenlerine kaydolarak havayollarından güncel teklifler alın. Bunları havayollarından, araç kiralama şirketlerinden ve otellerden almak için kaydolun ve halkın araması gereken bilgileri e-posta gelen kutunuza teslim edin. Bunlara özel fiyatlar, fırsatlar ve indirimler dahildir.

Bu aşılar olmadan girmenize izin verilmeyebilir. Ayrıca, bir tepkiniz olması ihtimaline karşı, bu çekimleri seyahatinizden çok önce yapmaya çalışın.

Küçük çocuklarla seyahat ediyorsanız, kartı onlar için uygun bir yere bırakın. Bu şekilde, sizden ayrılırlarsa, onları bulan kişi onları nereden alacağını bilir. Ayrıca bu kişinin sizi araması için telefon numaranızı da bu karta yazın.

Bu yazıda, akıllı seyahat etmeyi ve bütçeyi aşmamayı tartıştık. Ayrıca, bu süreçte size yardımcı olabilecek birkaç web sitesini ve kılavuzu da inceledik. Bir profesyonel gibi seyahat etmek, seyahatinizin keyfini daha fazla çıkarmak ve bunu yaparken paradan tasarruf etmek için bu ipuçlarını izleyin.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.