Bir sağlık portalı için olmazsa olmaz 10 özellik

Diposting pada

Sağlık portalının gelişimi, hastanın sağlığı hakkında bilgi sahibi olması için iyi tasarlanmıştır. Birçok hasta tıbbi kayıtlarına düzenli olarak çevrimiçi olarak erişmektedir. İyileştirme için yer var. Her yıl daha fazla doktor hasta portallarını kullanmanın faydalarını görüyor. Aslında, Software Consulting tarafından yapılan anketlere göre, her zamankinden daha fazla insan portallara erişiyor. Bu hasta portalı, internet bağlantısı olan her yerden kişisel sağlık bilgilerine hızlı ve 24 saat erişim sağlar. Hastalar, güvenli bir hesap ve şifre girerek sağlık verilerini kontrol edebilir.

Gerçek şu ki, bu portallar hastaların tıbbi kayıtlarına erişmelerine izin veriyor. Hasta portalı yazılımının, doktorlar ve hastalar arasında artan teması kolaylaştırırken bakım standardını yükselttiğini hatırlamak önemlidir. Hasta portalları, hasta bakımı üzerinde daha fazla etki sağlar ve daha iyi doktor-hasta etkileşimlerini destekler. Ödenmemiş faturaları yönetebilir, laboratuvar sonuçlarını gözden geçirebilir, ilaç yeniden doldurma talebinde bulunabilir, sigorta bilgilerini güncelleyebilir ve daha fazlasını yapabilirler. Bu yazıda sağlık portalının temel özelliklerini görebilirsiniz:

Doğru sağlık bilgilerini hızla alın

Hastaların sağlıklarını yönetmek için kullanılabilecek bilgilere anında erişmeleri gerekir. Sunumlar için doğru laboratuvar sonuçlarına, klinik notlara ve diğer tıbbi kayıtlara hızlı erişim sağlayan bir hasta portalı oluşturun. Son test bulgularını önceki okumalarla karşılaştırmak için temel verileri sağlamanın ötesine geçmeniz gerekir.

Hastalar tüm bu bilgileri vererek sağlıklarını dikkatli bir şekilde kontrol edebilirler. Ayrıca tedavilerin ve yaşam tarzı değişikliklerinin sağlık hedeflerine ulaşmalarına nasıl yardımcı olduğunu da izleyebilirler. Tıbbi kayıtlara hızlı erişim, uzmanlara, fizyoterapistlere ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarına danışırken yardımcı olabilir.

E-Baskı

Çevrimiçi reçeteler ve yedekler tüm hastalar için faydalıdır. Özellikle kronik hastalığı olan kişiler ve düzenli ilaç tedavisine ihtiyaç duyan yaşlılar için bu performans, pandeminin en zor aylarında oyunun kurallarını değiştirdi.

Genellikle, bulut tabanlı bir ilaç veri tabanı elektronik reçete modülü ile bağlantılıdır. Bu, herhangi bir bağlı eczanede hızlı teslimat ve ilaçlara erişim sağlar. Bu, ilaç izleme ve hatırlatıcılarla birlikte kullanıldığında ilaca uyumu iyileştirmek için en iyi stratejilerden biridir.

Randevular

Burada online randevu alma ve uygun zamanlarda hatırlatıcılarla eşleştirme seçeneğine sahipsiniz. Aslında hasta portalının en popüler işlevlerinden biri de randevu ayarlama imkanıdır. Sağlık portalı geliştirmenin yardımıyla, çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde randevu planlayabilirsiniz.

Çevrimiçi randevular ve etkileşimli takvimler sayesinde herhangi bir platformda doktor ziyareti planlamak hızlı ve kolaydır. Bu, hastaları uzun telefon görüşmelerinden kurtarır ve personelinizi önemli miktarda idari işlerden kurtarır.

uzaktan sağlık

Tıbbi portallar genellikle hastalar ve doktorlar için anında sohbet ve video konsültasyonları içerir. Hastalar ve sağlık profesyonelleri arasında sorunsuz iletişimi kolaylaştırarak yanıt sürelerini hızlandırır ve yüz yüze hastane ziyaretleri ihtiyacını azaltır.

Bu yazılım, hastaların hızlı bir şekilde erişmesi için iyi özelliklerle yapılmıştır. Daha sonra onlar için ucuz bir seçenek olarak hareket eder. Ayrıca modern yazılımlar gibi video, ses ve yazılı mesajlaşma gibi harika özelliklere sahiptir.

Uygun bakım ile mesaj ekibi

Hastalar, uçuş sırasında bakım ekibiyle iletişim kurabilmeyi ve ortaya çıkan soruların hızlı bir şekilde yanıtlanmasını sağlamayı ister. Aksi takdirde hemşirenin aramasını beklemek veya gereksiz randevular almak zorunda kalırlar.

Çevrimiçi hasta portalınıza basit bir mesajlaşma sistemi ekleyerek, tüm bunlardan kaçınmalarına yardımcı olabilirsiniz. Hastalarınız, tıbbi sağlayıcılarıyla doğrudan mesajlaşma sistemi aracılığıyla iletişim kurabilmelidir. Bunun dışında portalın teknik desteği ile iletişime geçebilmeleri gerekir.

Self servis ödeme yönetimi

Kağıt faturaları yönetmek ve karmaşık telefon menülerinde gezinmek zorunda kalmadan sağlık hizmetleri için ödeme yapmak yeterince zor olabilir. Hastalarınızın zorluklarını azaltmak için hasta portalınıza bir self servis ödeme yönetimi çözümü ekleyin.

Sigorta şirketi tarafından sağlanan yardımın doğru bir resmi ile birlikte sistem tarafından net maliyet bilgisi sağlanmalıdır. Ayrıca, hastaların faturaları hakkında aramalarına gerek kalmadan bilgi alabilmeleri için fatura sorgulamalarını da etkinleştirmelidir.

Sunabileceğiniz sağlık hizmetleri finansman programları gibi tercih ettiğiniz ödeme yöntemini kullanarak hasta faturalandırmasını basitleştirin. Son olarak, self servis sistemini tamamlamak için hastaların tüm ödeme geçmişlerini görmelerini sağlayın.

Kayıt ve planlama

Kaçırılan randevuların gelir akışı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir ve yeni randevuları ertelemek ve düzenlemek gibi ikili görevler üretkenliği bozabilir. Hastaların randevu almalarını ve hatırlatmalar göndermelerini sağlayan çevrimiçi bir portal, kayıt ve randevu planlamasını eşzamanlı olarak işleyerek, resepsiyon personelinin aşırı yüklenmesini önlemeye yardımcı olur ve kaçırılan randevuları azaltır.

Hastalar uzun bir kayıt sürecinden geçmek zorunda kaldıklarında ön uç iş akışları zarar görebilir. Daha az bekleme süresi ve ön büro personeli için daha az iş, çevrimiçi hasta kaydının iki avantajıdır.

Arttırılmış güvenlik

En azından hasta portalınız anlamlı kullanım gereksinimlerinin ötesine geçmelidir. Veri gizliliğini korumak için hasta portalı aracılığıyla gönderilen bilgiler şifrelenmelidir. HIPAA standartlarının ötesine geçer ve istenmeyen veya tehlikeye atılmış kişisel sağlık bilgilerinin yanlış ellere geçmesini önlemek için başka bir güvenlik katmanı ekler.

Bir portal ayrıca, düzenli parola güncellemeleri gerektiren, belirli bir süre kullanılmadığında kullanıcıların oturumunu otomatik olarak kapatan veya önceden belirlenmiş sayıda başarısız parola denemesinden sonra kullanıcıları devre dışı bırakan yeterli parola güvenliğine sahip olmalıdır.

Hasta iletişimini geliştirir ve en önemlisi hasta sonuçlarını iyileştirir. Doğru özelliklerle donatılmış bir EHR hasta portalı, etkili bir hasta katılımı kampanyasının temel taşı olarak hizmet edebilir.

Çevrimiçi ödemeler

Artan sayıda işletme kağıtsız hale geliyor ve genç tüketiciler çevrimiçi fatura ödemenin basitliğini benimsiyor. Bu çevrimiçi ödeme seçeneğini kullanmanın hem hasta hem de sağlayıcı için birçok faydası vardır. Sağlık portalı geliştirme yardımı ile ödemelerinizi bulunduğunuz yerde online olarak yapabilirsiniz.

Müşterilere hızlı seçenekler sunmanın yanı sıra, işlerin daha hızlı ödenmesi anlamına gelir. Bu nedenle hasta portallarının bu özelliği sunduğundan emin olmalısınız. İnsanların %80’inin dijital çözümleri tercih ettiği düşünüldüğünde, ödeme için hesaplarını kullanmaya daha meyilli oluyorlar.

Çevrimiçi kayıt formları ve kolay kayıt

Ofisinizi aramaya vakti olmayan hastaların erken gelip evraklarını tamamlama imkanı yoktur. Yoğun bir programları varsa, bekleme alanında çok fazla zaman geçirmek onları randevu almaktan caydırabilir.

Hastalarınızın tüm idari görevlerini portal üzerinden kolayca yapmalarını sağlayabilirsiniz. Hasta portalı doğru tasarlanmışsa, kişisel bilgilerini girebilir, sigorta bilgilerini verebilir ve ziyaret nedenini açıklayabilir. Ekibiniz ziyaretten önce bilgileri işlerse, tüm hastalara değer temelli tedavi sağlamak daha kolay olacaktır.

Özetlemek

Yukarıdaki ayrıntılar, sağlık hizmeti portalı geliştirme için temel özellikler hakkındadır. Bunlar sağlık portalında yer alan önemli özelliklerdir ve bunların bu portalda olması hastaların erişimini kolaylaştırır.

Yazının devamı: burada

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *