Bir işletme yürütüyorsanız, web siteniz kesinlikle daha fazla ve daha iyi müşteri ve müşteri elde etmek için cephaneliğinizdeki ana araçlardan biridir. Peki iyi bir web sitesini kötü bir web sitesinden veya iyi bir web sitesini harika bir web sitesinden ayıran nedir? Aşağıda harika bir web sitesinin ihtiyaç duyduğu 10 özellik bulunmaktadır. Sonunda uzay boşluğunu tutarsan! Louisville merkezli web tasarımcılarınız olarak, onları faydalı görmelisiniz:

Navigasyon için

Web sitesi tasarımında gezinmek kolay olmalı ve menü öğelerine her sayfadan etkin bir şekilde erişilebilir olmalıdır. Gözlemci, sürekli olarak web sitesinde tam olarak nerede olduğunu bilmeli ve olmak isteyebileceği yere kolayca erişmelidir. Etkileşimli menü ile rahatsız edici menü arasında ince bir çizgi olduğunu unutmayın, bu nedenle çözüm işlevsellik olmalıdır.

Görsel tasarım

İnsanlar görsel hayvanlardır ve harika grafikler kullanmak, web sitenizi çekici hale getirmenin etkili bir yoludur. Web sitenizin ziyaretçinizi – ve potansiyel müşterinizi – etkilemesi ve onların web sitenize – ve (alternatif olarak) işletmenize – güvenilir ve profesyonel girmesine izin vermesi saniyenin yaklaşık 1/10’ini alır. Her iki durumda da, aşırıya kaçmamak önemlidir. Metin, animasyon ve flash tanıtımlarına bakmak, web tasarımınızda az miktarda ve yalnızca maksimum etki için bir noktayı vurgulamak için kullanılmalıdır. ile daha iyi bir görsel tasarım için Web sitesi tasarım şirketi.

içerik

Bu, web sitenizin temelidir. İçeriğiniz, arama motoru yerleşiminizde önemli bir rol oynamaz; bu, çoğu ziyaretçinin web sitenizde zaten aradığı şeydir. Web sitenizin metni açık, okunması kolay ve özlü olmalıdır. İyice gözden geçirilmiş web içeriği ve yinelenen içerik, web sitesi tasarımınızı çekici, etkili ve popüler hale getirmek için her şeyden daha fazlasını yapacaktır.

Web dostu

Web sitesi tasarımınız ne kadar sezgisel, güzel ve kolay olursa olsun, web dostu olmadığı sürece işe yaramaz. Web tasarımcılarınızın, web sitenizin ana tarayıcıların her birinde, meta etiketler, alt etiketler kullanarak ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda bilgili olmalarını sağlamanın anahtarlarını gerçekten bilmeleri gerekir. Arama motoru yerleşimini ve web sayfanızın görsel görünümünü birçok faktör etkiler, bu nedenle web tasarımcılarınızın çok şey bildiğinden emin olun. SEO hakkında bilgi sahibi olmak için SEO şirketi.

reaksiyon

Gerçekten etkili bir web sitesi tasarımı, ziyaretçilerinizle anında bağlantı kurar ve her sayfada onların dikkatini çekmeye devam eder ve sizinle iletişim kurmalarını etkiler. Bir “dönüşüm” ve muhtemelen web sitenizin nihai hedefi. Bir kez daha, “katılım” ve “rahatsızlık” arasında ince bir çizgi vardır, bu nedenle katılımın derecesi asla faydadan ağır basmamalıdır.

bilgiye ulaşmak

Web sitenizin tüm ziyaretçileri ilgilenmiyor, tüm bir web sayfasını okumak için zamana ve enerjiye sahip değil. Yalnızca bir telefon numarasına veya adrese veya yalnızca belirli bir veri parçasına erişmeleri gerekebilir. Bu nedenle, önemli bilgileri etkin bir şekilde erişilebilir bir alana açık bir şekilde yerleştirmek önemlidir. Hepimiz bir web sitesinde gerekli bazı bilgileri bulma seçeneğine sahip olamama deneyimine sahibiz ve sonuç genellikle hayal kırıklığına uğramış bir ziyaretçidir.

sezgisel olmak

Harika bir web sitesi, ziyaretçinizin ne düşündüğünü tahmin eder ve ihtiyaçlarını doğrudan karşılar ve yasal görünecek şekilde düzenlenmiş bileşenlere sahiptir. Bir ziyaretçinin, web sayfanızın listelendiği arama motorunda veya katalogda öğelerinizden veya hizmetlerinizden birini aradığını varsayarsak, web sitenizin, her şeyi kanalize etmekle sınırlamak yerine, aradıklarıyla doğrudan ilgili bir açılış sayfasına sahip olması gerekir. vakalar. Bilgin. İki odak arasındaki en kısa mesafenin düz bir çizgi olduğunu unutmayın.

Marka

Web siteniz, işletmenizin ve imajınızın anında bir yansıması olmalıdır. Ziyaretçiniz logonuz, basılı materyalleriniz ve fiziksel alanınız arasında hemen görsel bir bağlantı kurmalıdır. Ek olarak, bunu yapan bir web sitesi yalnızca markanızın akılda kalmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir dereceye kadar güvenilirlik ve işletmenizin daha iyi bir kamu imajını da ekler.

dönüş süresi

Web tasarım müşterilerinin bir numaralı itirazı web sayfası hazırlama süresidir. Ne yazık ki, web sitenizi tamamlamak için alışılmadık derecede uzun zaman alan bir şirket fena değil. Web sitenizin tamamlanması ne kadar uzun sürerse, o kadar çok iş ve saygı kaybedersiniz. Web’de olmayan ve düzgün çalışan bir web sitesi size iş getirmez!

dönüştürmek

Web siteniz, işletmenizin sahip olabileceği ana müşteri oluşturucu olabilir ve ana vurguyu, yeni müşteriler çekmeye ve sunduğunuz göreceli hizmet sayısı konusunda geniş farkındalık yoluyla mevcut müşteriler için ek hizmetlere erişim sağlamaya vermelidir. Sizinle çalışmak için ihtiyaç duydukları araçları kolay ve eğlenceli bir şekilde sağlamak, web sitesi dönüşümlerinizi artıracak ve size bu tür bir başarı getirecektir.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.