Bir web uygulama geliştirme şirketi nasıl seçilir?

Diposting pada

Web sitenizi geliştirmek için bir şirket kiralamayı düşünüyorsanız, dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Seçtiğiniz şirketin ihtiyaçlarınızı karşıladığından ve size örnek projeler sunabileceğinden emin olmalısınız. Bu şekilde oluşturdukları web sitelerinin ne kadar çekici göründüğünü görebilirsiniz. Ek olarak, web sitelerinde gezinmenin kolay olduğundan emin olmanız gerekir. Değillerse, sizin için en iyi seçenek olmayabilirler.

şeffaflık

Bir seçerken Web uygulaması geliştirme şirketiŞeffaflık, dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Şeffaf bir yazılım evi, açık ve sık bir iletişim hattına sahip olmalıdır. Projenin ilerleyişi ve nasıl gittiği ile ilgili sorularınıza cevap verebilmelidirler. Deneyimi ve uzmanlığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için kıdemli teknik müdür (yazılım mimarı olarak da bilinir) ile de görüşebilmelisiniz.

Satış sonrası destek konusunda şeffaflık da önemlidir. Bazı geliştirme şirketleri projenin tamamlanmasından sonra iyi bir destek sağlamamaktadır. İdeal olarak şirket, projenizin ilerleyişi hakkında size sık sık güncellemeler sağlayacaktır. Ayrıca şeffaf bir geliştirme ekibi size projeniz hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlar.

İletişimde şeffaflık ve web uygulamalarının kalitesi de çok önemlidir. Bir web yazılım geliştirme şirketi seçerken, geçmiş çalışmaların net bir portföyünü sağlayan birini arayın. Bu portföy tamamlanmış ve devam eden projeleri gösterir ve çalışmalarının bir kataloğu olarak hizmet etmelidir. Ayrıca size bir şirketin teknik uzmanlığı, iş alanı ve proje konusu hakkında fikir verir.

cevaplanabilirlik

Duyarlılık, web siteniz için önemlidir, çünkü işletmenizin mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmasına yardımcı olur. Web siteniz mobil cihazlar için optimize edilmişse, müşterilerin sizi bulması daha kolay olacaktır. Ek olarak, duyarlı tasarım, sitenizin birden çok sürümünün farklı cihazlarda harika görünmesi ihtiyacını ortadan kaldırır. Değişiklikler anında görülebildiği için web sitenizi güncellemeyi de kolaylaştırır.

Web sitenizin tüm cihazlarda erişilebilir olmasını istiyorsanız, duyarlı bir web uygulaması geliştirme şirketi seçmelisiniz. Duyarlı web uygulamaları, optimum görüntüleme deneyimi sağlar ve kaydırma, kaydırma ve yeniden boyutlandırma ihtiyacını azaltır. Ayrıca kolay gezinme ve okuma sağlarlar. Tabletlerde, mobil cihazlarda ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilirler.

Günümüzde çoğu web kullanıcısı web’de gezinmek için mobil cihazları kullanıyor. Duyarlı bir web sitesi oluşturmak, boyutundan bağımsız olarak tüm cihazlarda düzgün çalıştığı anlamına gelir. Web sitenize ekstra bir tasarım eklemekten daha fazlasıdır. Duyarlı web uygulamalarının arkasında yeni tasarım düşüncesi vardır.

Zaman ve malzeme modeli

Zaman ve malzeme modelleri, sabit fiyatlı modellerden daha esnektir ve gereksinimlerin ve piyasa koşullarının değiştiği projeler için en iyisidir. Bu tür bir sözleşme, müşterinin projenin ilerlemesini izlemesine de olanak tanır. Bu tür bir sözleşmenin dezavantajı, geliştirme sürecinin süresi üzerinde hiçbir kontrolünüz olmamasıdır.

Zaman ve malzeme modeli, dış kaynak kullanımı endüstrisinde kullanılan en yaygın sözleşme tarzıdır. Bu, yapılan iş için ödeme yapmanın nispeten esnek ve uygun bir yoludur. Bir projeyi geliştirmek için geçen süre, tahmini süreden farklı olabilir, ancak yalnızca gerçekten yapılanlar için ödeme yaparsınız. Ödeme, yapılan fiili iş için genellikle aylık olarak yapılır.

Zaman ve malzeme fiyatlandırma modelleri genellikle daha ucuz ve uygulanması daha kolay olmakla birlikte, daha yüksek maliyetlere neden olabilir. Ancak sabit fiyat modeli ile çalışıyorsanız proje kapsamınızın teslim edildiğinden emin olmanız gerekir. Geliştirme sürecinde müşteri geri bildirimlerine dikkat etmek önemlidir.

Maliyet

buna gelince Web uygulaması geliştirmeMaliyet dahil birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Kaliteli bir geliştirme şirketi seçmek esastır ve birini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı alt parametreler vardır. Kaliteli bir geliştirme şirketi size özelleştirilmiş bir çözüm sağlayabilir. Ayrıca, geliştiriciler tarafından profesyonelce tasarlanmış ve oluşturulmuş bir web siteniz olacaktır. Bu, web uygulamanızın hem güzel hem de işlevsel olmasını sağlar.

Bir web uygulamasının fiyatını belirleyen bir diğer unsur da işin kapsamıdır. Belirli bir iş alanında uzmanlaşmış bir web geliştirme şirketi seçmek daha yüksek bir fiyat gerektirecektir. Ayrıca, uzman geliştiriciler belirli bir iş alanına odaklandığından, uygulamayı geliştirmek daha fazla zaman alır.

Nihai ürünün kalitesi de önemlidir. İyi bir web uygulaması deneyimli ve nitelikli geliştiricilere ihtiyaç duyar. Yüksek kaliteli bir web uygulaması çok sayıda yetenekli insan gerektirir. Bu nedenle, bir web uygulama geliştirme şirketi kiralamanın maliyeti, uygulamanın kalitesine bağlıdır.

Uyumlu olup olmadığınızı öğrenin

Bir web geliştirme işi, teknolojik bir ortak olarak düşünülebilir. Bu ortak, hizmetlerinden ne kadar memnun olduğunuza bağlı olarak muhtemelen uzun yıllar sizinle kalacaktır. Buradaki kilit konu şudur.

Eskisinden biraz daha fazla zaman harcamak, şirketinizin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlayabilir. Bir web sitesini bir sağlayıcıdan diğerine taşımak zaman alıcı ve pahalı olabilir. Birini işe almadan önce, onları anladığınızdan emin olun. İşin niteliği ve etkinliğinin yanı sıra idealleri, performans yöntemlerini ve çalışanların davranışlarını dikkate almak kuşkusuz önemlidir. Güven ve kredi bir arada olmalı!

Geliştirme hızı

İlk odak noktanız hız olmalıdır. Çarpıcı tasarıma sahip ancak yükleme süreleri yavaş olan uygulamalar pek çok kullanıcıyı cezbetmeyecektir. Uygulamalar ve web siteleri bir saniyeden daha kısa sürede yüklenmelidir.

Uluslararası pazarlar için hızlı yükleme sağlamak için bir içerik dağıtım ağı (CDN) veya proxy sunucu aralığı gerekebilir. Veritabanı yapılandırması ve API sorgulamasının yanı sıra diğer birçok özellik yükleme sürelerini etkileyebilir, bu nedenle testin hem uygulamayı oluştururken hem de oluşturduktan sonra yapıldığından emin olun.

Teknoloji yığını uzmanlığı

Teknolojiyi seçerken web geliştirme ortağınıza bırakılabilir. Ancak, başarıyı sağlamak için süreci yönetecek bir veya daha fazla personelin kadroda olması mantıklıdır. Bilgi ve birikimleri nedeniyle bu çalışanlar doğru soruları sorabilmelidir. Önemli kararlar almadan önce geliştirme süreci boyunca spesifikasyonları takip ederek uygulama oluşturulduktan sonra birçok zaman ve sıkıntıdan kaçınılabilir.

Veri güvenliği ve kullanıcı bilgileri

Herhangi bir web uygulamasının önemli bir bileşenidir. Bir veri ihlali bir şirket için ölümcül olabileceğinden, onları bilgisayar korsanlarından korurken dahili sistemlerinize ve sunucularınıza erişimi olmalıdır. Siber saldırılar ve veri ihlalleri riskini azaltmak için uygulama kurallarının dikkatlice gözden geçirilmesine ek olarak önleyici tedbirler de uygulanmalıdır.

Sonuç

Bir web uygulaması geliştirme şirketini işe almadan önce, birkaç faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Geliştirme şirketinin maliyetine ek olarak, BT desteği düzeylerini de göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca almayı düşündüğünüz firmanın web sitesini ve sosyal medya hesaplarını da kontrol etmelisiniz. Bu, bekleyebileceğiniz hizmet türü hakkında size daha iyi bir fikir verecektir. Web sitenizde herhangi bir şey satmayı planlıyorsanız, kesinlikle e-ticaret özelliklerine ihtiyacınız var.

Bir web uygulaması geliştirmenin birçok faydası vardır. Ana avantajlardan biri, kullanıcılar web uygulamasının URL’sini tarayıcılarına yazıp erişebildiğinden, bir mobil cihaz için uygulama geliştirme konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Bu, bir web sitesi adı aramak ve bir bağlantıya tıklamak için size birkaç saniye kazandırır..

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *