Açık söze rağmen Bulut işlemeÇoğu şirket, bulut güvenliği ve güvenilirliğinden emin olmadıkları için bulutu benimsemekten hâlâ çekiniyor.

Bulut güvenliği işletmeler için neden önemlidir?

Günümüzde işletmelerin dijital dönüşümlerini hızlandırırken iş çevikliğini ve esnekliğini artırmak için bulut öncelikli bir yaklaşımı benimsemeleri gerekiyor. Bulut tabanlı hizmetler, hizmetleri modernize etmek ve süreçleri iyileştirmek için sayısız yeni fırsat sunarken, pek çok şirket, aralarında bulunan güvenlik ve uyumluluk sorunları nedeniyle yatırım getirisini en üst düzeye çıkaramıyor. Güvenli bir yapılandırmanın güvenlik sorunlarını tahmin etmenin zorlukları ve kalifiye profesyonellerin bulunmaması ile ilgili olarak, zorluklar ilk buluta giden yolda ana engellerdir. Bulut güvenliğinin günümüz işletmeleri için önemli olmasının nedenleri şunlardır:

  • Daha fazla şirket bulut bilişime geçtikçe, pazar 2025 yılına kadar 832.1 milyar dolara ulaşacak.
  • Güvenlik, bulut altyapısının bir parçası olduğu için, bulut altyapısı şirketleri, değişen yasalara ve düzenlemelere uymadıkları için büyük kayıplara veya para cezalarına maruz kalmaktan kendilerini koruyabilirler.
  • Buluta geçiş yapma konusunda emin değillerse, bulut güvenliğini sağlamak, ilerlemelerine ve uzun vadeli başarı ve büyüme sağlayan sayısız bulut özelliğini kazanmalarına olanak tanır.
  • Bulut güvenliği, işletmelerin kaynakların kullanılabilirliğini ve güvenliğini sağlamasını kolaylaştırabilir. Kaynaklar sürekli izlendiğinden ve izlendiğinden kuruluşlar, bir sorun veya arıza durumunda, süreçlerin ve sistemlerin verimliliğini veya etkinliğini ve ayrıca iş sürekliliğini etkilemeden önce uyarı işaretlerini algılayabilir.

Bulut güvenliği en iyi uygulamaları

Bulut sağlayıcıları, her zaman birden çok güvenlik düzeyini bulut tabanlı altyapılarına entegre etmeye çalışır. Ancak, bilmeniz gereken bazı bulut güvenliği en iyi uygulamaları şunlardır:

1. Bulut güvenliğinin paylaşılan bir sorumluluk olduğunun farkında olun

Bulut sağlayıcılarının kuruluşları veri sızıntılarından, hırsızlıktan ve veri kaybından korumak için korkuluklar ve kontrollere dayalı korumalar kullanmasına rağmen, işletmeler bulut güvenliğinin paylaşılan bir sorumluluk olduğunu kabul etmelidir. Yüksek düzeyde bir güvenlik, ancak şirketler aynı zamanda temel güvenlik önlemlerini uygulamaya ve güvenli süreçler ve prosedürler uygulayarak buluttaki verilerinin ve iş yüklerinin güvenliğini sağlamaya yatırım yaparsa elde edilebilir..

3. Ekipleri bulut güvenliğinin önemi konusunda eğitin

Güvenlik önlemlerinin doğru şekilde uygulanmasının yanı sıra, ekipleri bulut güvenliği hakkında neyin önemli olduğu konusunda eğitmek de önemlidir. Ekipleri bulut güvenliği en iyi uygulamaları konusunda eğitmek ve mevcut güvenlik yönergelerine kolay erişim sağlamak, çalışanların güvenlik risklerini tanımasını ve şüpheye düştüğünde dikkatli davranmasını sağlayabilir.

4. Güçlü erişim kontrol önlemleri alın

Bulut tabanlı veriler, şirket içi veriler kadar hırsızlığa ve bilgisayar korsanlığına karşı hassas olduğundan, katı erişim kontrollerinin uygulanması zorunludur. Güvenli bir yapılandırmanın güvenlik sorunlarını tahmin etmenin zorlukları ve kalifiye profesyonellerin bulunmaması ile ilgili olarak, zorluklar ilk buluta giden yolda ana engellerdir. Bulut güvenliğinin günümüz işletmeleri için önemli olmasının nedenleri şunlardır:

5. Bulut ortamınızı aktif olarak izleyin ve takip edin

Sürekli izleme, güvenlik ve uyumluluk sorunlarını bulmanıza ve bunları ortadan kaldırmaya yönelik planlarınıza ve bulut teknolojisi yatırımınızın verimliliğini artırmaya yardımcı olan uygun güvenlik prosedürlerini uygulamanıza yardımcı olur.

Bulut güvenliği, uzun vadeli başarı için çok önemlidir

Çoğu bulut bilgi işlem modeli, bulut tabanlı altyapının yanı sıra uygulamaları ve verileri korumak için tasarlanmış çeşitli güncel ve güncel güvenlik önlemleriyle tasarlanmış olsa da. Bulut güvenliği eşit derecede sorumludur Bulut güvenliğini sağlayan bir şirket olarak benimseyen bir şirket. Yalnızca bulut hizmetlerinin yatırım getirisini (ROI) artırmak için değil, aynı zamanda şirketin uzun vadeli büyümesini sağlamak için. Bulut sağlayıcıları, her zaman birden çok güvenlik düzeyini bulut tabanlı altyapılarına entegre etmeye çalışır. Ancak, bilmeniz gereken bazı bulut güvenliği en iyi uygulamaları şunlardır:

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.