En iyi 9 SEO uygulaması

İşte acımasız gerçek: Hedef anahtar kelimeleriniz için ilk 10 Google sonuçlarında değilseniz, siteniz Google’da tespit edilemez. İzleyebileceğiniz birkaç yöntem ve prosedür, yerleştirme olasılığını artırabilir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın

Ancak, sayfa SEO’nuz gibi düzgün kullanmazsanız, Google’da birinci sayfada yer alma şansınız zayıftır. SEO en iyi uygulamalarını takip ederek, sitenizin arama motoru görünürlüğünü artıracak temellerini atıyorsunuz. Ek olarak, hazırlığı her uyguladığınızda, anahtar kelime araştırmanızı ve harici bağlantı kurma sistemlerinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Bu yazıda, belirlediğiniz anahtar kelimeler için konumunuzu iyileştirmek için izlemeniz gereken en iyi 9 SEO uygulamasını inceleyeceğiz.

En iyi SEO uygulamaları nelerdir?

Ücretsiz Misafir Gönderisi HubSpot’a göre, arama yapanların %75’i sorgularının ana sayfasını asla aşamaz – bu nedenle Google ana sayfasında sıralama çok önemlidir. SEO en iyi uygulamalarını takip ederek elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz.

Google’a göre, SEO’nun en iyi uygulamaları, “web arama motorlarının içeriğinizi taramasını, yakalamasını ve anlamasını ideal olarak kolaylaştıran” uygulamalardır.

 1. İçeriğinizi arama amacına göre özelleştirin

SEO’nun ne olduğunu ve ilginç terimlerin nasıl izleneceğini düşünürken, aramanın amacı hakkında daha fazla düşünmek akıllıca olacaktır.

Arama amacı (“müşteri beklentileri” olarak da adlandırılır) her arama sorgusunun arkasındaki nedendir. Bu nedenle, arama hedefini anlamak ve gerçekleştirmek Google’ın kesin bir ihtiyacıdır. Google’ın ana sayfasındaki sayfaların tümü, Google’ın arama amacı değerlendirmesini geçmiştir. Örneğin, “yulaf ezmesi nasıl yapılır” sorgu öğelerini kontrol edin.

Yulaf ezmesini nasıl hazırlayacağınızı öğrenin

En iyi listeler, joe ikramları satan internet işletme sayfaları değil, blog girişleri veya kayıtlarıdır. Google, bu özel sorguyu gönderen kişilerin satın almayı değil, öğrenmeyi umduğunu anlar.

Ardından, “yulaf ezmesi satın almak” gibi sorgular için en çok indekslenen listeler internet işletme sayfalarıdır. Bu durum için Google, insanların satın alma modunda olduğunu anlıyor. Daha sonra, üstün sonuçlar, yulaf işleme tasarımları ile ilişkileri dışlar.

Tahıllı gıdalar arayın

Dolayısıyla, sayfalarınızı 2021’de Google’ın 1. sayfasında sıralamak isteyebileceğinizi varsayarsak, bir arama planı fikrini anlamak ve müşteri beklentilerini karşılayan içerik oluşturmak isteyeceksiniz. Dört yaygın arama beklentisi türü vardır:

öğretici:

Bir müşteri ayrıntılı veri aradığında, bir hedef eğitim hedefinin altına düşer. “Bugün hava nasıl?” gibi basit bir av. Bu, anında sonuçlar veya yukarıdan aşağıya daha fazla açıklama gerektiren “en iyi SEO sistemleri” gibi karmaşık bir şey verir.

Navigasyon:

Bu durumda, araştırmacı belirli bir site veya program arıyor. Gezici avcılığın yaygın örnekleri arasında “Facebook’ta Oturum Açın” ve “Amazon” yer alır.

İşletme:

Avlanmanın ardındaki amaç, bir müşterinin belirli bir ürünü aradığı ancak henüz nihai seçimine ulaşmadığı zamandır. Örneğin, “en iyi SEO cihazları” ve “en iyi DSLR kameralar” için yapılan aramaların tümü işletmeye benzer.

koşullu:

Burada amaç satın almaktır. Arayan kişi, belirli bir ürünü veya cihazı satın alma seçimine zaten karar vermiştir. Modeller arasında avcılık, örneğin “Nikon d500 satın alın”, “macbook air satın alın” ve “web’de temel yiyecek satın alın” yer alır.

Seçim peşindeler. Dava sayfaları veya web tabanlı iş sayfaları değil, en iyi DSLR kameraları belgeleyen bir blog girişi veya video arıyorlar.

 1. İlgi çekici bir başlık etiketi ve meta açıklama yazın

Sayfa başlığınız ve meta resminiz, sayfanızdaki en önemli meta etiketlerden ikisidir. Önce başlık etiketlerini kapatmaya ne dersiniz?

 • Başlık etiketleri
 • Başlık etiketi resmi

Bir SEO bakış açısından, başlık etiketleri, öğeleri listelemede görünen ve inanılmaz derecede basit olan etkileşimli özelliklerdir.

Başlıklar, müşterilere bir sonucun doğası ve araştırmalarında neden geçerli olduğu hakkında hızlı bilgi vermek için çok önemlidir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tıklamaların nelerden kaynaklandığını belirlemek için önemli bir veri parçası kullanılır, bu nedenle sayfalarınızda birinci sınıf başlıklar kullanmak önemlidir. Başlık etiketinizi oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken bazı önerilen uygulamalar şunlardır:

 • Hedeflenen ifadelerinizi ekleyin
 • Aramanın amacına uygun bir başlık yazın
 • Başlık etiketini kopyalamamaya çalışın
 • İfadelerden kaçının
 • İlginç ama kısa tutun
 • Meta Açıklaması

Bir sayfadaki en önemli ikinci meta etiket meta resimdir. Meta görüntü, başlık etiketinin altında gösterilen bir SERP’deki (web tarayıcısı sonuç sayfası) bir sayfanın kısa bir özetidir. Meta resimler, arama sıralamalarını doğrudan etkilemez, ancak tarama oranlarını etkileyebilir.

Google bunu en iyi şekilde açıklar

“Bir meta etiket genellikle müşterileri belirli bir sayfada neler olup bittiğine dair kısa ve önemli bir özet ile aydınlatmalı ve meşgul etmelidir. “Müşteriyi sayfanın genellikle aradıkları şey olduğuna ikna eden bir sunum gibiler.”

Meta resimlerinizi yazarken izlemeniz gereken bazı yönergeler:

 • Her sayfa için önemli meta resimler yazın
 • Aktiviteyi tekrarlayan durumda kullanın
 • Hedef anahtar kelimelerinizi ekleyin
 • Maç aramanın amacı
 • Ayrıntılı bir özet sağlayın
 1. Resimlerinizi geliştirin

Görseller, sitenizdeki konukların müşteri deneyimini daha da geliştirmede önemli bir rol oynar. Bu nedenle, blog girişlerinizi, öğe sayfalarınızı ve web sayfanızdaki diğer önemli sayfalarınızı tanıtmak için doğru resimleri seçmek için çok fazla enerji harcarsınız.

Bu arada, sitenizdeki görüntüleri basitleştirmek için eşit miktarda enerji harcıyor musunuz? Görseller doğru kullanıldığında sitenizin genel SEO’suna katkıda bulunabilir ve organik trafiği artırabilir. Aşağıda, resimlerinizi basitleştirmek için yapabileceğiniz dört şey bulunmaktadır.

En iyi dosya biçimini seçin

Site hızı önemli bir sıralama göstergesidir ve görseller genellikle mevcut sayfa boyutunun en büyük destekçisidir. Bundan sonra, sitenizin genel performansını hızlandırmak için resimleri basitleştirmek isteyeceksiniz. Görüntüleri geliştirmenin ilk adımı en iyi belge tasarımını seçmektir, bu yüzden JPEG ve PNG’ye bir göz atalım. WebP’nin aksine.

Web’de kullanılan en yaygın görüntü biçimleri JPEG ve PNG’dir. Ne yazık ki, bu düzenlemelerin her ikisi de farklı sıkıştırma yöntemleri kullanır, bu nedenle belge boyutları önemli ölçüde benzersizdir.

JPEG ve PNG oluşturma – en iyi görüntü iyileştirme uygulamaları

Yukarıdaki belge boyutundaki fark göz önüne alındığında, JPEG’i mutlak şampiyon ilan etmek zor olmayacaktır. Ancak siteniz için kabul edilen resim formatı olarak JPEG kullanmak bir hatadır.

JPEG’ler fotoğraflar için harika görünse de (yukarıdaki panda görüntüsünde görüldüğü gibi), PNG’ler metin, çizim vb. içeren görüntüler için en ideal seçimdir. Digital Inspiration tarafından yapılan bu temsil benim açıklamamı yapıyor.

Resimlerinizi paketleyin

Fotoğraf kayıt boyutunuz ne kadar büyükse, o kadar fazla sayfa istifleme gerektirir, bu nedenle resimlerinizi sitenize yüklemeden önce gerçekten paketlemeniz gerekir. Neyse ki, resimlerinizi paketlemenize yardımcı olabilecek bazı ücretsiz araçlar var.

MinikPNG:

TinyPNG, PNG ve JPEG belgelerinizin kayıt boyutunu küçültmek için akıllı kayıplı sıkıştırma teknikleri kullanır.

ImageOptim:

Bir Mac müşterisiyseniz, tüm görüntü sıkıştırma ihtiyaçlarınız için bu ücretsiz aracı indirebilir ve kullanabilirsiniz. ImageOption, Google tarafından önerilen bir araçtır. Aslında JPEG sıkıştırması için en iyi cihazdır, ancak PNG’ler için pek iyi değildir. PNG’leri indirmek için TinyPNG kullanarak ideal bir konumdasınız.

KısaPiksel:

Sitenizi WordPress üzerinde çalıştırıyorsanız, resimlerinizi paketlemek için bu modülü tanıtabilirsiniz. ShortPixel’in ücretsiz düzeni, ayda 100 resim yüklemenize olanak tanır.

Google’ın fotoğraf yeteneklerindeki gelişmelerden bağımsız olarak, resimlere alternatif metin eklemek hala önemli bir gelişme. Görsellere alternatif metin eklemek web’i daha açık hale getirir ve tarayıcıların web sitenizdeki görselleri daha iyi anlamasına yardımcı olur.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.