Çamaşır makinesi tamir hizmetleri

Diposting pada

Yürüyen bir çamaşır makinesiyle mi uğraşıyorsunuz? Bu yaygın cihaz onarım sorununu nasıl çözeceğinizi öğrenin.

“Yürüyen” yıkayıcı nedir?

Döngü sırasında titremeye başlayan bir çamaşır makinesine “yürüme kırıcı” denir.

Bu durum, yükleme sırasında oluşan ve bazen ıslak giysiler makinenin içine çarptığında yüksek bir sese eşlik eden yüksek bir tıkırtı sesiyle karakterizedir.

Sallama makinelerinin başlıca sorunları şunlardır:

  • Küçük güvenlik tehlikeleri
  • Ek yıkama döngüleri
  • Artan enerji kullanımı
  • Araba aşınmasını hızlandırma

Yıkayıcıların çalışmasının nedenleri

Çamaşır makinesi onarım servis uzmanlarının yardımı olmadan, çamaşır makinenizin neden ses çıkardığının nedenini belirlemek zor olabilir. Çamaşır makinesi onarımlarının görünürdeki basitliğine rağmen, bir DIY işi yapmaya çalışmak, elektrik çarpmasıyla sağlığınızı riske atabilir veya makinenize ciddi şekilde zarar verebilir.

Pune’daki ev aletleri çamaşır makinesi onarım servislerini aramadan önce bu üç kendin yap çamaşır makinesi onarımıyla da ilgilenebilirsiniz.

Sorunu kendiniz çözmeye karar verirseniz, en yaygın nedenlerle başlayın:

Ağır ve dengesiz yükler

Dengesiz yükler, yıkayıcıların sallanmasının ana nedenidir. Çamaşır makinesine yalnızca kısmen çamaşır yüklendiğinde. Dengesiz ağırlık dağılımı, düzensiz makine titreşimine neden olabilir.

Dahili ayarları sil

Kendi başınıza hareket ettirirken veya tamir ederken yıkama tamburu hareket edebilir. Yıkayıcının üstüne basit bir yüzey kurarak. İçindeki ayarları kontrol edebilirsiniz. Dahili tamburun orijinal konumundan taşındığı varsayılabilir. Cihaz, cihazın üst seviyesinin dengeli olmadığını gösteriyorsa.

Düz olmayan zemin veya ayaklar

Bir çamaşır makinesi düz olmayan bir zemine yerleştirildiğinde, “bacakları” garip yerlere hareket eder. Yıkayıcının hangi tarafının diğer taraftan daha yükseğe veya aşağıya hareket ettiğini belirlemek için bir seviye kullanın. Bunu başarmak için, cihazı ön “lat” ve kilitleme somunu açıkta kalacak şekilde değiştirin. Yıkayıcıyı yere koyun, bacakta hafif bir ayar yapın ve ardından seviyeyi tekrar kontrol edin. Bu test tek başına yapılmamalı ve ikinci bir kişinin yardımını gerektirmektedir.

Çamaşır makinesi, bir ailenin günlük yaşamının en önemli parçalarından biri olarak en çok kullanılan ekipmanlardan biridir. Yürüyen bir yıkayıcıyı tamir etmeyi beklemek, yıkama süresini ve su kullanımını artırabilir. Sorun çözülmezse, sisteminize daha fazla zarar verebilir.

hatırlamak

Sorun uzman bir dedektif tarafından çözülebilse bile, saygın bir çamaşır makinesi tamircisi ile iletişime geçmek önerilen çözümdür. Makinenizin hızlı ve güvenli bir şekilde onarılması için bir çamaşır makinesi tamircisi arayın.

Bir çamaşır makinesi o kadar şiddetli sallanırsa, genellikle beceriksizce ileri geri hareket eder, buna yürüme denir. Çamaşır makineniz, çamaşırlardaki fazla suyu çıkarmak için sıkma işlemi sırasında yüksek hız kullanır ve doğru koşullar altında, giysiler tambur duvarlarına o kadar sert çarpabilir ki, bu acımasız yürüme titreşimini yaratır. Bunun birkaç nedeni var ve bunların hepsi kolayca düzeltilebilir.

Dengesiz ve ağır yükler

Aşırı yükleme ve/veya dengesizlik, yürüyen yıkayıcıların en yaygın ve iyi huylu nedenidir. Yıkanabilir ürünler ıslakken aynı ağırlığa sahip değildir. Bu, ıslanınca ağırlaşan kıyafetlerinizle birden fazla havlu yıkıyorsanız, hepsi bir tarafa giderse çamaşır makinenizin dengesini bozabileceği anlamına gelir. Çoğu zaman, döngüyü durdurmak ve bu malları yeniden dağıtmak sorunu çözer.

kaba bölge

Alttaki zemin veya makinenin yerleştirildiği sehpalar düzgün değilse dönüş sırasında dönebilir. Ancak ayağın ayarlanması ile her iki problem de aynı şekilde çözülebilir. Çoğu yıkayıcı, düz bir çalışma alanı oluşturmak için ayarlanabilen uzatılabilir veya geri çekilebilir tabanlara sahiptir. Eninde sonunda düz olmayan zeminin düzeltilmesi gerekecek olsa da, bir bacağını uzatarak çamaşır makinenizin dolaşmasını önleyebilirsiniz.

Alternatif olarak, bacaklar bazen hareket ettikten sonra yüzeyden çıkar, bu nedenle doğru konumda olduklarından emin olmanız gerekir.

Tamburu indirin

Çamaşır makinenizin tamburu, özellikle uzun bir yükten sonra hizasız olabilir veya yıkayıcının dolaşmasının diğer nedenlerini gözden kaçırdıysanız. Bacakları ve zemini kontrol ettikten sonra çamaşır makinenizi dengelerseniz ve düz değilse tambur hizası bozulmuş olabilir.

Ankastre çamaşır makinenizi teşhis etmekte sorun yaşıyorsanız veya cihazlarınız daha ciddi sorunlar gösteriyorsa, Aletlerin sizin için neler yapabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Pune’deki çamaşır makinesi onarım servisleriyle iletişime geçin.

Yıkayıcıdaki yükü kontrol edin

Çamaşır makinesine çok fazla çamaşır koyarsanız, yük kolayca dengesiz hale gelebilir. Yük dengesiz olduğunda, küvet tam bir daire içinde dönmediği için çamaşır makinesi odanın içinde hareket edebilir. Bunun yerine, yükün ağırlığına göre döner. Yükün dengesinin bozulmasını önlemek için diğer eşyaların arasına büyük bir battaniye koymaktan kaçının. Yükü yeniden dağıtarak küveti dengeleyin.

Yüzeyi yıkayıcının üstüne yerleştirin ve bir yandan diğer yana hareket ettirin

Seviyeyi ve balonu kontrol ederek, balonun seviyeyi gösteren iki işaret arasında olduğundan emin olun. Baloncuk sola hareket ederse, pulun sağ tarafı çok yüksektir. Seviye sağa hareket ederse, sol taraf çok yüksektir. Çevreye dikkat edin.

Yüzeyi çıkarın ve çamaşır makinesinin üst ortasında önden arkaya inecek şekilde yeniden konumlandırın. Kabarcık seviyesini kontrol edin. Seviye ileri giderse, arka çok yüksektir. Balon geriye doğru oturuyorsa, ön kısım çok yüksektir.

Arka ayakları ayarlamak için rondelayı duvardan çıkarın.

Onarım uzmanlarına göre, ayağı yerinde tutan kilit somununu pense ile saat yönünün tersine çevirerek çıkarabilirsiniz. Penseyi bacağa yerleştirin ve rondelayı yükseltmek için saat yönünde çevirin ve serbest kalana kadar saat yönünün tersine indirin.

Bu hareketi çamaşır makinesinin iki arka ayağı ile tekrarlayın. Arka ayakların seviyesini, seviyeyi çamaşır makinesinin üst kısmına arka bacağa yakın olacak şekilde yan yana koyarak tekrar kontrol edebilirsiniz. Gerekirse arka ayakları ayarlayın. Bacaklar aynı hizaya geldiğinde kontra somunları sıkın.

Ön bacak ayarlamalarını, arka bacak ayarlamalarını yaptığınız gibi yapın. Her ayardan sonra, seviyeyi tekrar kontrol edin ve yıkayıcı düz olana kadar ayarlama yapmaya devam edin.

Çamaşır makinesini hareket ettirdikten sonra, her yönden düz olduğundan emin olun.

Cihazı tekrar bağlayın. Yeni bir yük yerleştirin ve makinenin ön, arka ve yan taraflarda düz durduğundan emin olduktan sonra, çamaşır makinesinin artık odada hareket etmediğinden emin olmak için yıkama döngüsünden geçirin.

Sonuç

Uyarınca Bharat hizmetleriDiğer sorunlar arasında hasarlı süspansiyon çubukları veya aşınmış amortisörler bulunur. Bir yıkayıcının amortisörleri, makine çerçevesi ile dış yıkama tamburu arasında bulunur. Dönme döngüsü sırasında titreşimleri azaltmak için hareket ederler, bu nedenle çalışmayı durdururlarsa değiştirilmeleri gerekebilir. Yüksek yüklü çamaşır makinelerinde süspansiyon çubukları, amortisörlerle aynı amaca hizmet eder. Zamanla, bu çubuklar sarkabilir veya kırılabilir.

Pune’da yaşıyorsanız, sorunu belirlemek için Pune’da Bharat Services gibi deneyimli bir çamaşır makinesi tamircisine danışmanızı öneririz.