Canlı sohbet desteğini dışarıdan temin etmenin faydaları ve zorlukları

Diposting pada

Dış kaynak kullanmayı düşünüyorsanız Canlı sohbet desteğiBunun birkaç nedeni var. Yalnızca daha iyi müşteri hizmeti almakla kalmaz, aynı zamanda dış kaynak sohbet desteği de işletmenizi potansiyel müşterileriniz için daha erişilebilir hale getirebilir. Ayrıca ortaya çıkabilecek maliyetler ve zorluklar hakkında da bilgi edineceksiniz. Peki, işiniz için en iyi seçenek nedir? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Canlı sohbet desteği talepler

Canlı sohbet destek operasyonlarını dış kaynak kullanmanın birçok faydası vardır. İlk olarak, dış kaynak kullanımı, tüm işlevlerin müşteri memnuniyetini sağlamaya yardımcı olan endüstri hizmet düzeyi anlaşmalarını karşılayacak şekilde ayarlanmasını sağlar. Örneğin, endüstri hizmet düzeyi anlaşmaları, ilk konuşmanın, müşteri bağlantıyı tıkladıktan sonra en geç 45 saniye içinde başlamasını gerektirir. İkincisi, canlı sohbet, denizaşırı bir konumdan yayın yapmak için benzersiz bir şekilde uygundur. Örneğin Hindistan, yüksek vasıflı işgücü ve çok dilli yetenekleri nedeniyle sohbet desteği sağlamak için benzersiz bir konuma sahiptir.

Dış kaynak kullanımı, personelinizin çeşitli destek kanallarını yönetmek için iyi eğitimli ve donanımlı olmasını sağlar. Ayrıca, kaynak kişilerin becerilerini kullanmak ve operatörleriniz için eğitim oturumlarını kolaylaştırmak önemlidir. Kısacası, dış kaynaktan canlı sohbet desteği, uzmanlar müşterilerinizin sorgularını ele alırken, işinizin diğer yönlerine odaklanmanıza olanak tanır. Ayrıca, bu BPO’lar uygun fiyatlarla üstün canlı sohbet personeli sağlayabilir.

Canlı sohbet desteğini dışarıdan temin etmenin zorlukları

Canlı sohbet platformu, müşterilerinizden bu bilgileri edinmenin ve nasıl hissettiklerini anlamanın harika bir yoludur. Canlı sohbet desteği için dış kaynak kullanımı çeşitli zorluklar sunabilir:

  • Dış kaynaklı temsilciler belirli bir markaya atanamazlar, yani markanızın ses tonuna veya hizmet protokollerine uymayabilirler.
  • Müşteri geri bildirimlerini ve içgörülerini alan ilk kişiler olmayabilirler.
  • Dış kaynak kullananlar markanıza sizin kadar aşina olmayabilir, bu da kafa karışıklığına ve yanlış anlamalara yol açabilir.

Canlı sohbet desteği

Dahili destek ekipleri için bir başka zorluk da uygun altyapı eksikliğidir. Birçok şirket, kurum içi bir destek ekibini yönetmek için sermaye, alan ve teknolojiden yoksundur. Bu nedenler, bir şirketin canlı sohbet hizmetlerini dış kaynak kullanımına yöneltebilir. Örneğin Filipinler, iş süreçleri dış kaynak kullanımı için dünyanın bir numaralı destinasyonudur. Dış kaynaklı sohbet çözümleri, her büyüklükteki işletme için bu temel hizmetleri sağlayabilir. Genel çağrı merkezi maliyetlerini düşürmenin yanı sıra, canlı sohbet hizmetlerini dış kaynak kullanımı da müşteri deneyimini iyileştirebilir.

Canlı sohbet destek süreci

Canlı sohbet desteğini dışarıdan temin ettiğinizde, ilerlemeyi nasıl takip edeceğinizi merak edebilirsiniz. Bunu yapmak için satış görevlilerinizden sohbetlerin süresi, kaydedilen transkriptler ve her birinin amacı gibi kapsamlı veriler toplamasını istemeniz gerekir. Bu bilgi, dışarıdan sağlanan hizmetin işletmenizin hak ettiği destek kalitesini sağlayıp sağlamadığını görmenizi sağlar. Neyse ki, bu tür bir müşteri hizmetini dışarıdan temin etmenin birçok yolu vardır.

İnternet dünyası aktif olarak hayatımızı değiştiriyor. Küresel iş ortamı hızla değişiyor ve başarılı modern şirketler, rekabetçi kalabilmek için ortaya çıkan trendlerin ve çözümlerin zirvesinde kalmalıdır. Ek olarak, günümüz tüketicisi hızlı teslimat ve kolay bir indirim politikası beklemektedir, bu nedenle buna ayak uydurmak çok önemlidir. Canlı sohbeti dışarıdan temin etmek bunu başarmanın harika bir yoludur. Bu hizmeti kullanarak, bekleme süresini azaltabilir ve değerli şirket kaynaklarını işgal eden uzun telefon görüşmelerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Canlı sohbet destek ücreti

Hangi altyapıya ihtiyacınız var? Gerekli beceriler nelerdir? Canlı sohbet desteği dış kaynak kullanımı maliyetleri, seçtiğiniz hizmete ve yazılıma bağlıdır. Dış kaynak çözümleri Maliyetleri düşürmeye çalışan işletmeler için harika bir seçenek olabilir. Bir dış kaynak şirketi için çalışan canlı sohbet operatörleri, zorlu müşterilerle uğraşırken profesyonel bir tutum ve denge sağlamak için eğitilmiştir.

Sonuç olarak, destek ekibiniz müşteri sorularını profesyonelce yanıtlayabilir ve daha fazla dönüşüm elde edebilir. Canlı sohbet ekibinden dış kaynak kullanımı, ofis alanından ve İK maliyetlerinden de tasarruf sağlar. Ayrıca, canlı sohbet işleminize harcanan zaman ve enerji, başarınız için gerekli olan diğer iş yönlerine harcanabilir.

Canlı sohbet desteği

Son düşünceler

Bu kaynaklar uzay, teknoloji ve sermaye içerebilir. Bu kaynakların eksikliği, ülke içi sohbet destek ekibinin uygulanmasını önemli ölçüde engelleyebilir. Bu hizmetleri dışarıdan temin etmek, bu şirketlerin bu sorunlardan kaçınmasına yardımcı olabilir. Ancak canlı sohbet desteğini dışarıdan temin etmenin mutlaka dışarıdan hizmet alacağınız anlamına gelmediğini, ancak doğru altyapıya sahip bir şirketle ortaklık kuracağınız anlamına geldiğini unutmamak gerekir.

Müşteri desteği için canlı sohbeti kullanmak, müşteri deneyimini iyileştirebilir ve dönüşüm oranlarını artırabilir. Ek olarak, destek etkileşimleri hakkında değerli bilgiler sağlar ve şirketlerin müşteri hizmetlerini iyileştirmesine yardımcı olur. Ne yazık ki, kaynak eksikliği ve çeşitli müşteri tabanı nedeniyle, bazı şirketler için canlı sohbet desteği her zaman mümkün değildir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *