Canlı video akışı uygulamasının geliştirme süreci nedir?

Diposting pada

Küresel çevrimiçi video akışı pazarının 2028 yılına kadar 224 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Markalar bu sektöre daha çok ilgi gösteriyor. Bu nedenle canlı video akışı uygulaması geliştirme popülerlik kazanıyor.

İşletmeler, pazara öncülük etmek ve daha fazla sayıda hedef kitle kazanmak için ciddi rekabet yaratmaktadır. Bu yüzden bu sektöre girmeyi planlıyorsanız, önce temelleri öğrenin.

Bu makalede, akış uygulaması geliştirme sürecinin tamamı sunulmaktadır. Bu, hangi faktörleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

İlk olarak, canlı akış uygulamalarının ne olduğunu ve işletmeler için nasıl yararlı olduklarını anlayalım.

giriiş:

Canlı video akışı uygulamaları, video içeriğini gerçek zamanlı olarak izlemek için hizmetler sağlar. Örneğin, Disney+ Hotstar’da Hindistan-Pakistan maçını izlediğinizde veya YouTube’da canlı yayın yaptığınızda. Canlı video akışı uygulaması geliştirmek zorlu ve zaman alıcı bir süreçtir.

Şirketler, izleyicinin genel deneyimini geliştirdiği ve platformu tekrar ziyaret etmelerini sağladığı için bu sektörü tercih ediyor. Bu nedenle, giderek daha fazla şirket video akışı uygulamaları geliştirmekle ilgileniyor. Şirketler için potansiyel faydalarına bakalım.

Video akışı endüstrisine dalmanın faydaları

İşte sektöre özel avantajlardan bazı örnekler:

A) Perakende pazarı:

Bu pazarda, ilk izlenim en önemlisidir. Bu nedenle, perakende ürünlerinizi çevrimiçi akış uygulamaları aracılığıyla sergileyebilirseniz, müşteri sayısını iki katına çıkarabilirsiniz.

Ayrıca müşterileriniz, örneğin video içeriği izlerken alışveriş yapmak gibi hizmetinizle eğlenecek.

b) Canlı toplantılar:

Canlı video akışı uygulaması geliştirmenin ana yararı, canlı web seminerleri ve toplantılardır. Birçok çok uluslu şirket ve B2B markasının paydaşlarına toplantılar ve istişareler sunması gerekiyor. Bu tür programlar zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olur.

c) İlaç endüstrisi:

Bir akış uygulaması, tıp fakültelerinin ve öğrencilerin eğitim oturumları sırasında daha üretken olmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca hasta izleme, sunumlar ve daha pek çok konuda onlara yardımcı olabilir.

d) Perakende pazarı:

Ayrıca, müşterilere gayrimenkul işlemlerinde yardımcı olabilir. Satıcılar, mülk ayrıntılarını özellikle müşterilere gösterebilir. gerçek zamanda.

Bu tür faydaların yanı sıra, akışlı uygulama geliştirmenin stratejik pazarlaması size aşağıdaki faydaları sağlayabilir.

e) İzleyicilere küresel erişim:

Şüphesiz, bir canlı video akışı uygulaması geliştirmek size küresel bir izleyici kitlesi kazandıracaktır. Bu nedenle, içeriğiniz küresel bir kitle tarafından erişilebilir olacaktır.

Ancak, video içeriğinizi dağıtmak için en iyi içerik dağıtım ağına sahip olduğunuzu unutmayın.

f) Kitle rahatlığı ve iyileştirilmiş elde tutma oranınız:

Son olarak, içeriğinize kolayca erişilebileceğinden ve rahatlık bölgeleri içinde olacağından. Onlara daha fazla içerik hedefleyebilirsiniz. Doğru pazarlama stratejisi ile kaliteli içerik üzerinde çalışırsanız, daha yüksek bir elde tutma oranına sahip olursunuz.

Video oynatıcı geliştirme süreci

Stratejik akış, geliştirme süreci hakkında sizi bilgilendirir.

1) Pazar araştırması

Canlı video akışı uygulaması geliştirmeye yatırım yapmadan önce araştırmanız gereken birkaç faktör vardır. gibi:

  1. içerik türü
  2. Kitle demografisi
  3. İzleyicileri ve yayıncıları eğlendirmek nasıl
  4. Rakipler hakkında araştırma
  5. Moda analizi

Çeşitli faktörler pazar araştırmasının bir parçasıdır ve bunu yapmak için yetenekli bir ekip gerektirir. Bu nedenle, Noida tabanlı bir video akışı uygulama geliştirme şirketi olan AppSquadz’ı öneriyoruz.

Şirket, web uygulaması geliştirme, Android mobil uygulama geliştirme ve çok daha fazlası gibi çeşitli hizmetlerde uzmanlaşmıştır.

2) En iyi CDN’yi analiz edin

Video akışı uygulamanız için bir içerik dağıtım ağı (CDN) gereklidir. Ancak, önceden yatırım gerektirir, ancak sonuçlardan emin olun.
İçerik duraklatma ve arabellek süresini en aza indirir. Ayrıca, kaynak sunucunun yönetilmesine yardımcı olur.

3) Güvenilir barındırma

İçeriğinizi sorunsuz bir şekilde teslim etmek için güvenilir barındırmaya ihtiyacınız var. Bu nedenle, işe alınan canlı video akışı uygulama geliştirme ekibiniz sağlam bir sunucu altyapısı seçmelidir.

4) Verimli UI/UX üzerinde çalışın

Rakipleriniz her zaman kitlenizi çekmeye çalışıyor. Bu nedenle, onlara bunu yapma fırsatı vermek sizin hatanız olur. Bu nedenle akış uygulamanız için en iyi UI/UX’e sahip olmanız gerekir. Profesyonel ve yetenekli tasarımcıları işe alın veya kaliteli hizmetler sunmak için hemen AppSquadz’ı kiralayın veya buraya tıklayın.

5) Eklenti temel/gelişmiş özellikler

İşe alım ajansınız tarafından yapılan önceki araştırmalar bu aşamada yardımcı olacaktır. Yürütülen araştırma, rakipler ile potansiyel kitlenizin ne istediği arasındaki farkı analiz etmeye yardımcı olur. Acı noktasına geldiğinizde, kendi canlı video akışı uygulamanızı geliştirmek, nişiniz için harikalar yaratabilir.

6) Test ve izleme

Bu ipucu bir öncekinde size yardımcı olacaktır. Araştırma uygulamaya yardımcı olur ve yapıcı geri bildirim hataları düzeltmeye yardımcı olur.

Bu nedenle, uygulamanızı başlattığınızda, izleyicilerden çok fazla geri bildirim alacaksınız. Bunlar üzerinde çalışın ve özellikleri/hizmetleri buna göre güncelleyin.

7) para kazan

Sonuçta bu sektörde yer almaktaki temel amacınız bir marka yaratmaktır. Ve iyi geri dönüşler almaya başladığınızda marka oluşturma etkili bir şekilde çalışır. Bu nedenle, uygulamadan para kazanma üzerinde çalışın. Veya uygulama içi satın almalar, promosyonlar, premium özellikler vb. için gidebilirsiniz.

Ayrıca, fikirler için canlı video uygulaması geliştirme şirketinize danışabilirsiniz.

kapatma

Listelenen faydalar ve geliştirme süreci, temel bilgileri anlamanıza yardımcı olacaktır. Aslında zamana, bütçeye, sabra, stratejik zihne, ekibe, kiralık ajansa, işbirliğine, risk taşıma kapasitesine vb. ihtiyacınız var.

En iyi sonucu almak aylar alır, bu nedenle önce beklentilerinizi sınırlandırmalısınız. Gerçek gerçeklere ne kadar çok güvenirseniz, uygulamanızı pazarlamanıza o kadar çok yardımcı olur.

Bu nedenle, herhangi bir acenteyi işe almadan önce, ihtiyaçlarınız hakkında önce onlara danışın. Onlara ilgili maliyetleri, harcanan zamanı, zamanı ve maliyeti artıran koşulları vb. sorun. Bundan sonra, en iyi canlı video uygulaması geliştirme şirketini seçin.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *