Çift Hazneli ve Tek Hazneli Evye – Artıları ve Eksileri

Diposting pada

Mutfak için bir lavabo seçmek neden önemlidir?

Mutfak her ev için önemli bir yerdir ve mutfağın en önemli unsuru nedir? Bulaşıklarınızı temizleyip yıkayabileceğiniz, sebze ve meyvelerinizi yıkayabileceğiniz bir yer. Mutfağın ayrılmaz bir parçasıdır ve bu nedenle mutfak lavabosu seçimine yeterince dikkat etmek önemlidir.

Malzeme, malzeme, ebat ve şekil olarak piyasada bulunan mutfak eviye çeşitleri oldukça fazladır. Ancak mutfağınız için doğru olanı seçmenize yardımcı olacak bazı bilgiler burada!

mutfak lavabosu çeşitleri

Daha önce de belirtildiği gibi, mutfak lavaboları şekil, boyut, malzeme ve bitiş açısından birçok varyasyona sahiptir. Bugün piyasada yuvarlak, kare ve oval mutfak evyeleri bulabilirsiniz. Normal mutfak lavabolarından biraz daha büyük olan el yapımı evye çeşitleri de vardır.

Bunun dışında ihtiyacınız olduğunda mat ve parlak bir bitişe sahip oluyorsunuz. Paslanmaz çelik mutfak lavabosu. Ayrıca paslanmaz çeliğin üretildiği malzeme türleri arasında granit, paslanmaz çelik, dökme demir, taş ve diğerleri sayılabilir. Mutfak lavabolarının sahip olduğu çanak sayısında da farklılıklar vardır. Burada iki tip var – bir kase ve iki kase!

Çift kase mutfak lavabosu – avantajları ve dezavantajları

savunucular

Çift gözlü lavabo Lavabonuzu nasıl kullanacağınız konusunda size daha fazla esneklik ve alternatifler sunar. Ana avantajı, parçaların farklı nedenlerle farklı tarafları kullanmanıza izin vermesidir. Çift çanak lavabo ile aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 • Bir tarafı yiyecek hazırlamak için, diğer tarafı ise hareket halindeyken bulaşıkları yıkamak veya onlara ulaşana kadar kirli bulaşıkları saklamak için kullanın.
 • Bulaşıkların bir tarafını ıslatın ve diğer tarafını yıkayın.
 • Temiz bulaşıkları bir tarafını yıkarken diğer tarafını kurutabilirsiniz.
 • Çok kirli bulaşıkları cam eşyalar gibi hassas parçalardan ayırın.
 • Akşam yemeği için yiyecekleri kaynatırken veya tabakları ve çiğ et kaplarını temizlerken, lavabonun bir tarafını çiğ yiyecekler gibi zararlı kirleticilerden uzak tutun.

olumsuz

İnsanların çift lavabolarından nefret etmelerinin ve bundan sonra sadece bir lavabo kullanacaklarına yemin etmelerinin nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Lavabonun her iki tarafı da çerez tabakaları veya tencere gibi büyük bulaşıkları yıkamak veya yıkamak için yeterince büyük değildir.
 • Çift lavabolar çok fazla tezgah alanı kaplar.
 • Lavabonun bir tarafı hiç kullanılmadığından, çift lavabo pratik olarak küçük bir lavaboya sahip olmakla eşdeğerdir.
 • Sadece bir tarafı atık bertaraf alanıdır ve diğer tarafta yiyecek parçacıkları sıkışır.

Tek çanak lavabo – avantajları ve dezavantajları

savunucular

Birçok kişi mevcut “eski tarz” çift lavabolarını bir tek lavaboHalihazırda lavabosu olan birçok insan, aşağıdaki nedenlerden dolayı bundan zevk alır:

 • Büyük tencere ve tavaların yanı sıra sac tavaları yıkamak için yeterince büyüktür.
 • Hala uyumludur. Örneğin bir porsiyon sıcak ve sabunlu su istiyorsanız, lavaboya geçici bir lavabo takabilirsiniz.
 • Tüm yiyecekleri toplamak için lavaboya bir çöp kutusu yerleştirilir.
 • Büyük tekli lavabo daha az yer kapladığından, kompakt mutfaklar için mükemmeldir.

olumsuz

Çift hazneli eviyenin yerleşik uyumluluğuna alışan insanlar, tek hazneli eviyenin sınırlı alternatiflerinden nefret eder. Bir lavaboya karşı çıkmak için aşağıdaki nedenleri sunarlar:

 • Kirli ve temiz bulaşıkları ayırmak mümkün değildir.
 • Daha ağır bulaşıklar aynı lavaboda hem darbeye hem de darbeye maruz kaldığından, narin bulaşıklar daha kolay ezilir.
 • Çözülmüş et veya çiğ et sıvıları ile kontamine olmuş gıdaları diğer gıdalardan ayırmanın bir yolu yoktur. Lavabonun bir kısmı kirlenirse, lavabonun tamamı kirlenir.
 • Bulaşıkların elle yıkanması, bulaşıkların lavabonun bir tarafında “saklanarak” kurutulma olasılığını ortadan kaldırır.

Paslanmaz çelik mutfak lavabosunu en iyi yapan nedir?

 1. Paslanmaz çelik, mutfak lavabosunun sürekli ve aşırı kullanımından dolayı mutfak lavaboları için en dayanıklı malzemedir.
 2. Bu malzeme anti-korozif ve paslanmaya karşı dayanıklıdır, bu da mutfak lavaboları her zaman su ile yakın temas halinde olduğundan ve pas ve erozyon olasılığı yüksek olduğundan büyük bir avantajdır.
 3. Paslanmaz çelik evye, sünekliğini artıran tavlama adı verilen bir işlemden geçer – bu, eviyeleri kırılmaz hale getirir ve kolayca kırılmaz veya eğilmez. Böylece ağır tencere ve tavaları yıkarken stressiz olabilirsiniz.
 4. Malzemenin estetik çekiciliği, ahşap, seramik, granit vb. her türlü mutfak dekorasyonuyla uyumlu olduğundan çok yönlüdür.
 5. Paslanmaz çelik adından da anlaşılacağı gibi leke tutmaz. Yağlı tencere ve tavalarınız lavaboda leke bırakmaz. Bu malzeme ayrıca lekelere ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Bu yüzden zorlu kullanıma dayanması garantilidir!

Lavabo nereden alınır?

Paslanmaz çelik lavabolar bu günlerde çevrimiçi olarak mevcuttur. RUHE mutfak lavaboları piyasadaki en iyisidir. Ayrıca Ruhe evyeleri kendi web sitesi üzerinden online olarak satın alabilirsiniz!

Daha fazla blog okuyun

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *