CNS CRO nedir?

Diposting pada

CNS CRO, nörolojik hastalıklarda uzmanlaşmış bir laboratuvardır. Deneysel bileşiklerin klinik öncesi testleri için çok çeşitli spesifik hayvan ve hücre tabanlı modeller sunar. Ayrıca inme, epilepsi ve şizofreni gibi durumların in vivo modellerini sağlar. Şirketlerin bu koşullardan muzdarip hastalar için daha iyi ilaçlar geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

A CNS CRO’su hastalık tahmini için matematiksel modeller geliştiren bir araştırma şirketidir. Bu modeller, hastalık sürecini bir dizi olay aracılığıyla başlangıçtan ilerlemeye kadar kopyalar. Bu modeller, merkezi sinir dokusunun ilerleyici dejenerasyonunu tahmin etmek için kullanılabilir. Bu bilgi, ilaç geliştirme ve keşif için değerli olabilir.

CNS CRO, nörolojik hastalıkların uzmanlaşmış bir laboratuvarıdır.

CNS CRO, araştırma için çok çeşitli klinik öncesi ve hayvan modelleri sunan özel bir nöroloji laboratuvarıdır. Şirket, müşterilerine odak, uzmanlık ve kaliteli bir müşteri deneyimi sağlayarak benzersiz hayvan modelleri ve klinik öncesi sözleşmeli araştırma hizmetleri sunmaktadır. Şirketin hizmetleri esnek ve yenilikçidir, bu da onları erken ilaç geliştirme için ideal kılar. Bu hizmetler, şirketlerin nörolojik hastalıklar için yeni tedaviler geliştirmesine ve mevcut tedavileri iyileştirmesine yardımcı olur.

CNS CRO’larına yatırım yapmak, şirketlerin nörolojik hastalıklar için yeni tedaviler geliştirmesine ve değerlendirmesine yardımcı olabilir. Bu hastalıklar karmaşık ve zaman alıcı olabilir, ancak bir CNS CRO ile çalışmak şirketlerin bu zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olabilir. Böyle bir CNS, CRO Vial’dir. Kapsamlı bir inflamatuar belirteç listesi ve CNS çalışmalarını destekleyebilecek derin bir laboratuvar ortakları ağı dahil olmak üzere kapsamlı hizmetler sunar.

Deneysel bileşiklerin klinik öncesi değerlendirmesi için çok çeşitli hücre tabanlı ve tescilli hayvan modelleri sağlar.

Test bileşikleri için özel test hizmetleri mevcuttur. Test için özel ELISA geliştirme ve elektrokimyasal çoklu lüminesans formatları mevcuttur. Bu hizmetler, belirli bir ilaç adayının ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış testlerin geliştirilmesini sağlar.

Yumanity Therapeutics, önceden bilinmeyen hastalık hedefleri için bileşikleri belirlemek ve geliştirmek üzere tescilli bir platform kullanır. Bu bileşikler vücutta yanlış katlanmış proteinleri hedefler ve sitotoksisiteyi düzeltebilir. Örneğin şirket, Parkinson hastalığına bağlı protein olan a-sinükleinden kaynaklanan toksisiteyi düzeltmek için bir öncü program geliştiriyor. Ayrıca şirket, Alzheimer hastalığı ve ALS için bileşikler tanımlıyor.

Bir testi özelleştirmek zor olabilir. Örneğin, oldukça uzmanlaşmış tedavi alanlarında sınırlı sayıda araştırmacı olabilir. Bu, klinik deneme aşamasına geçmeden önce tedavinin etkili olmasını sağlamak için özel test bileşiklerinin oluşturulmasını gerektirir.

Küresel bir ağa sahiptir

CNS CRO, Vial CRO’nun erken ve geç aşama klinik araştırma merkezlerinden oluşan küresel ağına yeni bir eklemedir. Şirket, bu satın alma işlemini Asya Pasifik bölgesindeki biyofarma teklifini güçlendirmek için kullanmayı planlıyor. CNS, bölge genelinde 140’tan fazla kişiyi istihdam etmektedir ve şu anda kanserle ilgili olmayan erken evre klinik deneylere öncülük etmektedir. Avustralya ve Yeni Zelanda’ya ek olarak, CNS’nin Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da ofisleri bulunmaktadır.

CNS, Avustralya’da entegre geliştirme hizmetleri sunan tam hizmetli bir CRO üssüdür. CNS kısa süre önce Yeni Zelanda’da bir CRO olan BELTAŞ’ın ticari varlıklarını satın aldı. Sözleşmeler ve personel 2012 yılı sonunda CNS’ye devredilmiştir. BELTAŞ, Yeni Zelanda’da GCP eğitimi vermeye devam edecektir.

Entegre bir hizmetler grubu olan Clinical Network Services’ın Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ofisleri bulunmaktadır. Şirketin bilim adamları ve düzenleyici uzmanlardan oluşan ekibi, erken aşamadaki biyoteknoloji şirketlerinin ürünlerini klinik deneylerde geliştirmelerine yardımcı olmak için birlikte çalışıyor. Güçlü bir biyometrik uzman ekibine ve özel bir klinik hizmetler ekibine sahiptirler. Avustralya ve Yeni Zelanda’da, klinik deneyler ve ilaç kaydı, pragmatik düzenleyici ortamlar tarafından kolaylaştırılmaktadır.

İnme, epilepsi ve şizofreni için in vivo modellere sahiptir.

CNS CRO, bu hastalıkların klinik seyrini tahmin etmek için nörolojik bozuklukların in vivo modellerini geliştirir. Bu modeller, hastalık sürecini en erken başlangıcından olaylar dizisine kadar taklit eder. Bu, şirketlerin bu hastalıkların davranışsal özelliklerini ve belirli ilaçların potansiyel terapötik faydalarını anlamalarına yardımcı olur.

Epilepsi ve inme sonrası nöbetlerin hayvan modellemesindeki son gelişmeler, hastalığa ilişkin anlayışımızı geliştirdi. Bu modeller epilepsi ve inmenin erken ve geç evrelerini anlamamıza yardımcı olur. Sonuç olarak, ilaç geliştirme daha hızlı ve daha etkili bir şekilde hızlandırılabilir. Örneğin in vivo modeller, klinik deneylerin tasarımını iyileştirebilir ve bilim insanlarının farklı tedavilerin etkinliğini karşılaştırmasına olanak sağlayabilir.

Dr. Jeff Mulchahy, CNS CRO’ya katıldı

CNS CRO Clinilabs, Baş Geliştirme Sorumlusu olarak Dr. Jeff Mulchahy’yi ağırlamaktan memnuniyet duyar. Mulchahey, CNS terapötiklerinde özel uzmanlığa sahip 20 yıldan fazla ilaç geliştirme deneyimine sahiptir. Son olarak Syneos Health’te Klinik Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve burada sinirbilimdeki klinik geliştirme portföyünden sorumluydu. CNS araştırma ve geliştirme alanındaki deneyimi, çoğu Asya’da olmak üzere 40’tan fazla çok uluslu 2. aşama ve 3. aşama denemelerine liderlik etmeyi içerir.

Ayrıca okuyun: Sözleşmeli araştırma organizasyonu örnekleri

CNS şişesi CRO’yu alır

Vial CRO, Güney Karolina merkezli CNS CRO’yu satın alarak ABD’deki biyofarmasötik işini genişletiyor. Anlaşma, 300’den fazla çalışanı ve bu alanda uzmanlığı beraberinde getiriyor. Şirket öncelikle onkoloji, hematoloji, bulaşıcı hastalık ve CNS tedavileri için klinik deneylere odaklanmıştır. Satın alma, Vial CRO’nun Asya Pasifik ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yüzlerce siteden oluşan mevcut ağını tamamlayacak.

NCGS’nin satın alınması, Vial CRO’nun Amerika ve Asya’daki müşteri tabanını genişletmesine olanak tanıyor. NCGS, onkoloji, hematoloji ve bulaşıcı hastalıklar dahil olmak üzere karmaşık klinik alanlara odaklanır. Kurucusu ve CEO’su Nancy Snowden, yirmi yılı aşkın bir süredir Vial CRO ile çalışmaktadır. Birleşme ayrıca Vial CRO Health Holdings’e Asya genelinde klinik deneyler için ölçeklenebilir bir platform sağlıyor.

Vial CRO’nun Asya Pasifik bölgesinde yaklaşık 400 çalışanı bulunmaktadır. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde küresel hizmetler sunmasını sağlayan iş geliştirme ofislerine sahiptir. Uzmanı CRO, Clinical Network Services, Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’de 140 çalışana sahiptir. Ayrıca, müşterilere erken aşamada ürün geliştirmede yardımcı olabilecek Biodesk yetenekleri sunar. Ayrıca FDA/EMA düzenleyici danışmanlık ve toksikoloji danışmanlığı da sağlar.

Asya Pasifik bölgesindeki varlığı ile Vial CRO, küresel hizmetler sağlamada rekabet avantajına sahiptir. Bölgedeki önde gelen araştırmacılarla derin ilişkilere sahiptir. Bu benzersiz avantaj, Vial CRO’nun küresel düzenleyici hizmetler sunarken bölgesel CRO yeteneklerini geliştirmesini sağlar.

Nasson Science diğer hastalıkları da kapsayacak şekilde genişliyor

Nasson Science CNS CRO, hizmetlerini CNS hastalıklarının ötesinde diğer hastalıklara da genişletti. CNS hastalıklarının hayvan modellerinde uzmanlığı ile Nason, kanser kadar otoimmün ve metabolik bozukluklarla ilgili sorunların üstesinden gelmek için iyi bir konumdadır. Diğer hastalıklara da yayılması, dünya çapındaki müşterilere daha iyi hizmetler sunmasını sağlayacaktır.

Bu şirketin kendine has bir yönetim yapısı var. Baş Bilimsel Sorumlusu (CSO) Dr. Jonathan Freeman, yeni CNS ilaçları geliştirme konusunda 25 yıllık deneyime sahiptir. Nason’dan önce, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki CHDI Vakfı için Klinik Projelerden Sorumlu Leiter olarak görev yaptı. Ayrıca Galileo Pharma ve Vertex Pharmaceuticals’da görevlerde bulundu.

Nasson Science CNS CRO yetenekleri, klinik deneylerin tüm aşamalarını kapsar. Şirket ayrıca Avustralya ve Yeni Zelanda’da erken evre kanser dışı klinik deneylerde uzmanlaşmıştır. Ayrıca, Avustralyalı bir uzman CRO klinik ağının hizmetlerini satın almıştır. Bu satın alma, her iki şirketin de hizmetlerini biopharm’da genişletmesini sağlayacaktır. İki şirket ayrı marka ve kimliklere sahip olacak. Birleşik şirket, müşterilere Asya Pasifik pazarına ve BioDesk’in klinik izleme uzmanlığına erişim sağlıyor.

Nasson Science, kansere odaklandıktan sonra diğer hastalıklara da yöneldi. Şirketin platformu, çok çeşitli ilaç dağıtım yollarını kolaylaştırmanın yanı sıra tıbbi cihazların klinik öncesi kavram kanıtlama testlerini barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Şirketin gelişmiş teknolojileri, preklinik ilaç adaylarının hızlı bir şekilde test edilmesini sağlar.

CNS CRO nedir?

QPS bir CNS CRO’dur

QPS, CNS ve psikiyatrik bozuklukların klinik ve klinik öncesi araştırmalarında uzmanlaşmış tam hizmet sözleşmeli bir araştırma kuruluşudur. Her büyüklükteki biyofarmasötik şirketler için yüksek düzeyde tahmine dayalı hastalık modelleri ve çalışma deneyimi sağlar. Aynı zamanda translasyonel tıp ve toksikoloji alanlarında da hizmet vermektedir.

QPS, merkezi sinir sistemi ilaç araştırma ve geliştirme alanındaki yeteneklerini genişletiyor. Avusturya’da JSW Life Sciences’ın satın alınması, Faz II-IV ilaç geliştirme yeteneklerini geliştirecek ve Orta ve Doğu Avrupa’daki pazar payını artıracaktır. Ayrıca Orta ve Doğu Avrupa’daki Hollanda QPS’nin saha izlemesinin son aşamasının yeteneklerini de güçlendirir.

QPS, klinik öncesi ve klinik ilaç keşfi, geliştirme hizmetleri sağlayan, ödüllü bir küresel CRO’dur. Misyonu, ilaçlardaki ilerlemeleri hızlandırmaktır. Yeni ilaçlar geliştirmek için biyoteknoloji ve ilaç şirketleriyle işbirliği yapar. QPS, küçük biyoteknoloji şirketlerinden gelecek vadeden ilaç bileşiklerini satın alır ve bunları ilaç adayları haline getirir. Daha sonra titiz testlere tabi tutulurlar ve FDA onayı için değerlendirilirler.

QPS, tam hizmet GLP/GCP uyumlu bir CRO’dur. Klinik denemeler. Yüksek kaliteli çalışma verileri konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve saha yönetimi ve izleme ekipleri yılların deneyimine sahiptir. Şirket ayrıca nadir hastalıklar alanında da geniş deneyime sahiptir.

Nasson Science inme, epilepsi ve şizofreni için in vivo modellere sahiptir

İnme, epilepsi ve şizofreninin mekanizmalarını anlamak için önce bu bozuklukların beyni nasıl etkilediğini anlamamız gerekir. Felç sırasında hasar görür ve büyük nöron kaybına uğrar. Ek olarak, beynin yeni nöronları yenileme yeteneği de tehlikeye girer. Sonuç olarak, yeni oluşturulan sinir ağı anormal deşarj yaşarsa, bir nöbet meydana gelebilir. İn vivo modelleri kullanarak, laboratuvar ortamında felç benzeri yaralanmaları inceleyebiliriz.

İn vivo modeller, nörolojik bozuklukları anlamanın ve yeni terapötik hedefleri tanımlamanın mükemmel bir yoludur. İnmede, hipotalamik-hipofiz-adrenal (HPA) ekseni aktive olur, bu da nöroprotektif olan ve beyindeki glikoz metabolizmasını etkileyebilen stres hormonu kortizolün seviyelerini arttırır. Ayrıca kortizol epileptik nöbet riskini artırır. Ek olarak, akut bozulma, postsinaptik zarda bulunan nöronlarda glutamat reseptörlerinin artan seviyeleri ile ilişkilidir.

Bu çalışmalarda ayrıca, potansiyel kafa karıştırıcı faktörleri en aza indirmek için önceden psikiyatrik epilepsi öyküsü olan bireyleri dışlayan popülasyona dayalı kohortlar kullanılmıştır. Yakın tarihli bir çalışma, önceki çalışmaların bulgularını doğruladı ve genişletti. Bu çalışma için, çalışma yazarları, nöbet başlangıcından önce psikiyatrik bozukluk öyküsü olan denekleri dışladı.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *