Daha iyi işitme için Singapur’da özel işitme cihazları

Diposting pada

İşitme kaybı olan kişiler, özel işitme cihazlarıyla daha kişiselleştirilmiş bir seçeneğe sahiptir. İşitme kaybınız varsa ve kulaklarınıza uyan ve ihtiyacınız olan düzeyde işitme kaybı teknolojisi sağlayan bir işitme cihazı bulmakta zorlanıyorsanız, kişiye özel bir cihaz değiştirmeyi düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Geniş çeşitleri, fiyatları ve sizin için en iyi seçenek olup olmadığına nasıl karar verileceği dahil olmak üzere özel işitme cihazları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kişiye özel işitme cihazları nasıl çalışır?

İşitme cihazı adı verilen küçük, özel yapım bir elektronik cihaz, hafif ila şiddetli işitme kaybını tedavi eder. Yetişkinler, çeşitli stil ve boyutlarda gelen özel işitme cihazları için en iyi adaylardır. Çocukların kulak kanalı düzenli olarak şekil değiştirir. Bu nedenle, kişiselleştirilmiş işitme cihazlarını hızla geride bırakabilirler.

İşitme cihazlarını tıbbi cihaz olarak özelleştirmekten sorumludurlar. Uyuşturucuyla Mücadele Ajansı (FDA). Odyologlar, diğer lisanslı işitme sağlığı uzmanları arasında, bu özel cihazları reçete eder ve kalifiye kişilere teslim eder. Rahat bir uyum sağlamak için bir kulak kalıbı kullanan her kullanıcı için özel olarak üretilmiştir.

Özel işitme cihazları şu anda yalnızca birkaç üretici tarafından yapılmaktadır. Bununla birlikte, işitme cihazı endüstrisindeki önemli pazar payları nedeniyle, odyologlar farklı özellik ve teknolojilere sahip çok çeşitli özelleştirilmiş işitme cihazı modelleri sunabilirler.

Kişiye özel işitme cihazlarından kimler yararlanabilir?

Özel işitme cihazları, özellikle el becerisi sorunları, düşük frekanslı işitme kaybı ve anormal kulakları olan kişiler için yararlıdır. Bir kişinin hafif ila şiddetli işitme kaybı olsa bile, kişisel işitme cihazları onların dinleme ve iletişim becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilir (ancak eski haline getiremez).

Özel işitme cihazları, yalnızca bir odyolog veya lisanslı işitme uzmanıyla görüştükten sonra satın alınabilir. Şu anda özel işitme cihazları için reçetesiz seçenekler bulunmamaktadır çünkü her hasta farklıdır ve yaşam tarzlarına uyması için belirli özelliklere ihtiyacı vardır.

Farklı tipte özelleştirilmiş işitme cihazları

Birkaç farklı kişisel işitme cihazı tasarımı mevcuttur. Cihazın özel tasarımı genellikle kullanıcının kulak kanalının şeklinden kaynaklanır ve bu da cihazın kendine özgü oturmasına katkıda bulunur. Her tasarım, kullanıcının kulak kanalı boyutuna, şekline ve estetik tercihlerine göre özel olarak tasarlanmıştır.

kulakta (ITE)

En önemli özel işitme cihazı modelleri, kulak kanalının çanağına uyan ITE işitme cihazlarıdır. Hafiften ileri dereceye kadar işitme kaybına yöneliktirler. Son olarak, Bluetooth bağlantısı, şarj etme veya uzaktan sarmal için yeri olan bir cihaz seçenler, ITE işitme cihazlarını seçeceklerdir. 2021’de Singapur’da satılan işitme cihazlarının %13’ü özel ITE cihazlarıydı.

Kanal içi (ITC)

Diğerleri, kullanıcının kulak kanalına uyacak şekilde özel olarak üretildikleri için ITC işitme cihazlarını genellikle fark etmezler bile. Bu cihazlar, hafif ila orta dereceli işitme kaybının tedavisine yardımcı olur. Ek olarak, ITC işitme cihazları, çeşitli boyutlardaki kulak kalıpları için önemli özelleştirme seçenekleri sunar.

Tamamen kanal içi (CIC) ve görünmez kanal içi (IIC)

CIC veya IIC şekline sahip ve az gören işitme cihazları, kulak kanalının derinliklerine doğal olarak oturur. Bu cihazlar için en iyi adaylar, hafif ila orta derecede işitme kaybı olan yetişkinlerdir.

Kişiselleştirilmiş işitme cihazlarının avantajları

Sadece sizin için üretilmiş bir işitme cihazı almayı hiç düşündünüz mü? İşte bazı avantajlar:

Avantaj #1: Kulaklarda işitme cihazı kullanmanın faydaları vardır.

Bu salgın sırasında bir RIC veya BTE işitme cihazı taktıysanız, maskeyi işitme cihazına takılmadan çıkarmak zor olmuştur.

İşitme cihazını kulağın arkasına takmak yerine kulağın içine takmanın diğer faydaları şunlardır:

Daha az rüzgar sesi: BTE veya RIC işitme cihazı takıyorsanız ve rüzgarlı havada dışarıdaysanız, kulaklarınızın arkasındaki mikrofonlar rüzgar sesini alacaktır. Bu mikrofonlar, rüzgardan etkili bir şekilde korundukları özel işitme cihazlarıyla kulaklarınıza yerleştirilir.

Kulaklarınızın arkasındaki şeylerden daha az gürültü: Kulağın arkasında mikrofonlu bir işitme cihazı takarken ellerinizi saçlarınızdan geçirirseniz, saçınızın mikrofona sürtündüğünü duyacaksınız. Sık sık şapka, saç bandı, yüz maskesi veya gözlük takıyorsanız, kulaklarınız arasındaki boşluk için kanal içi işitme cihazınızla rekabet edebilirler. Benzer bir etkiye sahiptir. Kulağınızda kişisel bir işitme cihazınız olduğunda endişelenmenize gerek yok.

Avantaj #2: Neredeyse kesinlikle daha rahat bir oturuşa sahip olacaksınız.

Kişiye özel işitme cihazları birkaç nedenden dolayı daha rahattır.

İlk önce daha uygundurlar. Böylece kulak kanalı ile işitme cihazı arasındaki boşluk ortadan kalkar. Kulak kanalı ile işitme cihazı arasında bir boşluk olduğunda, ses yansıyabilir ve geri bildirim verebilir. Bu, özel olarak yerleştirilmiş bir işitme cihazında bir sorun değildir çünkü kulak kanalına tam olarak oturur.

İkinci olarak, özel olarak takılan işitme cihazları, dış kulak astarına daha az baskı uygular. Bu baskı, aletinizi uzun süre kullandığınızda rahatsız edici ve hatta acı verici olabilir.

3 numaralı avantaj: İşitme kaybı reçetenize daha iyi uyabilirler.

İşitme uzmanlarının kanal içi işitme cihazlarını önermesinin ana nedenlerinden biri, kauçuk kubbenin hızlı bir şekilde takılabilmesidir. Bununla birlikte, kauçuk bir kubbe kullanmak, işitme cihazlarınızın faydalarını en üst düzeye çıkarmak için her zaman en iyi strateji değildir.

Orta ila ileri derecede işitme kaybınız, düşük frekans aralığı işitme kaybınız veya çok yüksek frekanslı işitme kaybınız varsa, kişisel işitme cihazları sizin için daha iyi bir seçimdir. Yalnızca kauçuk bir kubbe kullanan kanal içi bir işitme cihazı yerine, özel, uygun şekilde havalandırılan bir işitme cihazıyla kulak kanalınızın içindeki amplifikasyon seviyelerini daha iyi kontrol edebilirsiniz.

Özel yapım işitme cihazlarının kanal içi işitme cihazlarından daha iyi olduğuna sizi ikna edemedim. Eğer öyleyse, kanalınızda işitme cihazı bulunan özel bir kulak kalıbı alın. Genellikle daha iyi işitme performansına sahip oldukları için normal kliniklerden daha fazla özel işitme cihazı takıyorum. Sağ kanalda kauçuk kubbeli bir işitme cihazı tamamen kabul edilebilir olsa da, özel bir işitme cihazı almamak işitmenizin değerini azaltabilir. Bir dahaki sefere yeni bir set için piyasaya çıktığınızda kişiselleştirilmiş işitme cihazlarının sizin için daha iyi bir seçim olup olmayacağını odyoloğunuza sorun.

Son düşünceler

Özel işitme cihazları, kullanıma hazır kanal içi alıcı (RIC) işitme cihazlarına göre çeşitli avantajlar sunar. Özel bir uyum daha rahattır ve daha iyi ses kalitesi sağlamanın yanı sıra kullanıcının tam işitme kaybı reçetesine daha iyi bir uyum sağlar. RIC kabul edilebilir bir çözüm olsa da kişisel bir işitme cihazı almak en iyi ses ve konforu sağlayabilir. Yeni bir işitme cihazı seti arıyorsanız, odyoloğunuza doğru işitme cihazının sizin için daha iyi bir seçim olup olmayacağını sorun. Bu, bu zorlu zamanlarda cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayabilir.

Son olarak, bu makaleyi ilginç bulduysanız, lütfen sosyal medyanızda paylaşın, böylece daha fazla yaşlı vatandaş bu konu hakkında bilgi sahibi olsun. Arkadaşlarınızla da paylaşırsanız teşekkürler. Okuduğunuz için teşekkürler!

İşitme çözümleri hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: Jglasseshearing

Xpertposting.com’daki diğer ilginç makalelere göz atın

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *