Dalhousie’de ziyaret edilecek 4 yer

Diposting pada

Dalhousie

Ünlü bir tepe istasyonu olan Dalahu, Kathlog, Potreyn, Bakrota ve Terah olarak bilinen beş vadi ile çevrilidir. Dalhousie’de ziyaret edilecek 4 yer, Tanrı’nın güzelliği ve çekiciliği ile kutsanmıştır. Turistler bu muhteşem yeri görmek için ölüyor.

Dalhousie’yi ziyaret eden insanlar bunu doğayla iç içe olmak için yapar. Hep onlarla takılır. Şehrin neresinde olursanız olun, Dholadar sıradağlarının karla kaplı dağlarının manzarası sizi her zaman karşılar. Bulutlar, manzaranın yeşilliğini getiren uzaktaki dağları kucaklıyor.

En iyi doğal malzemelerin özenle harmanlanmış bir fincanı. Biraz tarih, biraz maneviyat ve biraz kültür ekleyin… lezzetli bir Dalhousie pastası kesin. Her lokma yeni bir deneyimdir. Tatlılığı, müstehcenliği ve dokusu mükemmel ve eğlence dolu. Bugün Dalhousie Tourism’den yararlanın!

Dalahu’nun iki kutsal yere, Bhalei mata ve Bhulwanti mata’ya ev sahipliği yaptığına inanılıyor. En ünlü kutsal mekan ve önemli turistik cazibe merkezi olan Dalhousie, konuklarının hayatlarının en güzel anılarını onlarla birlikte oluşturmasını sağlıyor.

bu dilekte Aaronham Resort Büyük bir rol oynuyor Bu tatil yeri misafirperverliği ile tanınır, personel o kadar alçakgönüllü ve dakik olduğundan, bu tesise evet demeye karşı koyamayacağınız kadar, bu tesiste kendinizi kesinlikle evinizde hissedebilirsiniz.

Aaroham Resorts, bunlardan birini alan tek şirkettir. Çiftler için Dalhousie tur paketi. Misafirperverlik seviyesinden konfor sağlamaya Aaronham Resort Misafirlerinin gönlünde ayrı bir yer açtılar.

Dalhousie’de ziyaret edilecek en iyi 4 yer

yerin rengi

Mekanın rengi, İngiliz ve Babür mimarisinin harika bir birleşimidir. Dalhousie’de ziyaret edilecek popüler yerlerin hiçbir listesi, bu ışıltılı mücevher olmadan tamamlanmış sayılmaz! Aaroham Resort Bu saray, 18. yüzyılda Raja Amed Singh tarafından yaptırılmıştır.

Bölgenin en büyük tarihi eserlerinden biridir ve gür yeşilliklerle kaplıdır. Tapınağın içinde Lord Shiva’nın hayatını tasvir eden güzel resimler var. Ayrıca eski kutsal yazıları, el yazmalarını, madeni paraları ve mücevherleri de görebilirsiniz. Yün eşarplar ve etnik terlikler satan küçük bir el sanatları dükkanını ziyaret edin.

Rang Mahal, Dalhousie’nin en popüler cazibe merkezlerinden biridir ve turistler, Chamba Vadisi’ni keşfederken onu keşfetmeye bayılır. Bu muhteşem saray, 18. yüzyılda Raja Amed Singh tarafından kraliyet hanımlarının ikametgahı olarak inşa edilmiştir.

Saray, İngiliz ve Babür mimarisinin mükemmel bir karışımıdır ve duvarları, Lord Krishna’nın hayatını tasvir eden Punjabi tepe resimleriyle süslenmiştir. Aaronham Resort Dalhousie’nin Sulala Mohalla bölgesinde yer alan Rang Mahal, bir zamanlar bir bölgenin parçasıydı.

Yüzen adalar bu gölün en çekici özelliklerinden biridir. Bu adalar, göl alanının yaklaşık %21’ini oluştururken, geri kalan %79’u sudur; bu, ilginç bir şekilde, Dünya’nın kara ve su açısından paylaştığı oranla aynıdır.

Ziyaretçileri büyüleyen gerçeklerden biri de gölün gezegeni temsil ettiğinin düşünülmesi ve yüzen adanın dönme ekseni olmasıdır. Bu ada sabah doğuya yüzerek akşam batıya ulaşır. Yöre halkı, adanın su yüzüne çıkmadığı zamanların afet zamanının geldiğini hâlâ söylüyor.

Parşar Gölü

Yemyeşil çayırlar, yoğun ormanlar ve kar manzarası, Prashar Gölü, Dholadar sıradağlarında yaklaşık 2740 metre yükseklikte yer almaktadır. Prashar Gölü ve tapınağın Rishi Prashar’a adandığına inanılıyor. Bu tapınak, Kral Ban San tarafından 13. ila 14. yüzyıllar arasında inşa edilmiştir.

Parshar gölünün çevresi güzel çiçekler ve yeşilliklerle yaklaşık 300 metredir. Parshar Gölü, Dalhousie’de görülecek en temiz ve en iyi yerlerden biridir. Yürüyüş ve geceleme kampı, Parshar Gölü gezisinde yapılabilecek en önemli cazibe merkezleri ve en iyi aktivitelerdir.

Hindistan’da birçok destinasyonun mitolojik isimleri vardır. Mandi’deki gizemli Parshar Gölü de bu yerlerden biri. Aaroham Resorts Dhauladhar sıradağlarının panoramik manzarası, gezginleri bu büyüleyici yerde karşılar. Dramatik arka planda dağların olduğu oval göl, bir manzara resmine benziyor!

barut

Dholadar sıradağlarının dağlarıyla çevrili Baarot, Joginder Nagar’a yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Burası herkes için en iyi piknik yeri olarak kabul ediliyor. Baru, karla kaplı güzel dağlar ve yemyeşil vadilerle çevrilidir. Barrow’da Olhi Nehri boyunca yürüyüş yapmak gibi pek çok şeyin tadını çıkarabilirsiniz.

Olhi Nehri’nin Barrow’da yapılacak en iyi şeylerden biri olduğuna inanılıyor. Çünkü Himalayaları keşfetmenin en iyi yolunun yürümek olduğuna inanılıyor. Bir diğeri yürüyüş, balık tutma, kamp yapma vb.

Yüzen adalar bu gölün en çekici özelliklerinden biridir. Bu adalar, göl alanının yaklaşık %21’ini oluştururken, geri kalan %79’u sudur; bu, ilginç bir şekilde, Dünya’nın kara ve su açısından paylaştığı oranla aynıdır.

Ziyaretçileri büyüleyen gerçeklerden biri de gölün gezegeni temsil ettiğinin düşünülmesi ve yüzen adanın dönme ekseni olmasıdır. Bu ada sabah doğuya yüzerek akşam batıya ulaşır. Yöre halkı, adanın su yüzüne çıkmadığı zamanların afet zamanının geldiğini hâlâ söylüyor.

Butik

Dalhousie’nin en eski ve en ünlü yerlerinden biri olan Boutique, 1944 yılında kurulmuştur. Kulu şallar orijinal hammaddelerden üretilmektedir. Bu hammadde tiftik, kuzu yünü ve pashmina içermektedir.

Butik, uluslararası mükemmellik standartlarına uyumu sürdürmek için 2008 yılında ISO 9001 sertifikası alan tek yerdir. Butik dokumacıların örme sektöründe güvenilir bir isim olduğuna inanılıyor.

Butiği 09:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Dean Colo’nun zengin sanatının ve zanaatının tezahürü olacak çeşitli şeyleri görebilirsiniz.

Buttico topluluğu, benzer şalları Kuro tasarımlarında piyasa fiyatının üçte birine satmaya başlayan elektrikli örgü şallardan büyük baskı gördü. 1956’da Endüstriyel Eğitim Enstitüsü’nün en seçkin mezunu olan Vedram Thakur, gelişen tekstil endüstrisinden vazgeçip her şeyini derneğe vererek derneğin saflarına katıldı ve başkanı seçildi. Onun bilgeliğini, içgörülerini ve mücadelelerini paylaştık. Bugün “Buttico” olarak çevrilmiştir.

Sonuç

Güzel dünyanın bir parçası olmak, her tarafını keşfetmek herkes için gereklidir. Keşfetmedikten sonra güzelliğin ne anlamı var gibi. Artık bunu keşfetme şansınız olduğuna göre, bunun için gitmelisiniz. Bilmediğiniz bambaşka bir şehirde kalma ve ziyaret etme endişesi olmadan.

Aaronham Resort İlk kez misafir olsanız da olmasanız da sizi asla yarı yolda bırakmayın, burayı kesinlikle seveceksiniz. Hizmetlerinden etkilendiniz, bunu da talep edeceksiniz Aaronham Resort biri Dalhousie Evcil Hayvanlara İzin Veren Oteller.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *