Dash Cam’ın Avantajları – Xpert Gönderi

Diposting pada

Hepimiz meteorların, kayan yıldızların, ramak kalaların ve daha fazlasının muhteşem araç kamerası videolarını gördük. Ancak bu kameraların araba sigortanızdan binlerce dolar tasarruf etmenizi, biletten kurtulmanıza ve hatta sizi hapisten uzak tutmanıza yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? İşte öğretici.

Dash Cam nedir?

Araç kamerası (veya araç kamerası), gösterge panelindeki bir kameradır. Bu kameralar, arabanızın ön paneline (genellikle iç kısma) monte edilir ve doğrudan arabanızın önündeki yola işaret eder. Arabanızın arkasına monte edilen ve arkanızdaki yola odaklanan benzer türde kameralar da vardır. Bu kameraların çoğu, yüksek kaliteli video ve ses yetenekleriyle donatılmıştır.

Araç İçi Kameraların Avantajları

Dash Cam, faydalı faydaların bir listesini sunar. İşte bunlardan sadece sekizi.

1. Olayın ilk elden kanıtlarının elde edilmesi

Ön panel kamerası ile arabanızın içinde ve çevresinde olan her şeyi kaydedebilirsiniz. Bu kanıt çoğu yargı alanında mahkemede kullanılabilir ve araç kamerası görüntülerinin günü kurtardığı sayısız dava örneği vardır. Örneğin, bir dur işaretinde durmadığınız için bir bilet alırsanız, ancak araç kamerası görüntüleri bunu yaptığınızı gösteriyorsa, bu görüntü bileti reddetmek için kullanılabilir.

2. Ebeveynler ilk sürücüleri izleyebilir

Genç sürücüler, yolun kurallarını tam olarak anlamadan önce genellikle bir ebeveyn veya yasal vasiden tavsiyeye ihtiyaç duyarlar. Ebeveynler, çocuklarının arabasına bir araç içi kamera takarak, birlikte olmadıkları zamanlarda bile çocuklarının sürüş alışkanlıklarını izleyebilirler. İlk kez sürücülere nasıl daha iyi sürücüler olunacağını öğretmek için görüntüleri analiz edebilirler.

3. Araç kamerası görüntülerini sigorta şirketlerine gönderin

Birçok sigorta şirketi artık güvenli sürücüler için indirimler sunuyor. Bu indirimler genellikle, genellikle temiz bir sürüş kaydı da dahil olmak üzere kanıtlanmış güvenli bir sürüş alışkanlığı gerektirir. Bununla birlikte, bazen bir indirimi hızlandırmak veya başka nedenlerle sigortanızı yükseltmekten kaçınmak için sigortacınıza araç kamerası görüntüleri gönderebilirsiniz.

4. Dash Cam videolarını yaralı taraflar ve polisle paylaşın

Bir kazaya karıştığınızda, genellikle onların sözüne karşı sadece sizin sözünüz olur ve en çok tanığa sahip olanın davayı kazanma şansı en yüksek olur. Ancak, sabit video kanıtlarından daha güvenilir olan bazı tanıklar var. sana göstererek Pano kamera videosu Polise ve diğer kişilere, bir bilet veya ücret ödemeden kazadan uzaklaşma şansınızı artırabilirsiniz.

5. Manzaralı sürüşleri veya gezileri belgeleyin

Bu fayda, bahsettiğimiz diğer davalar gibi dini bir fayda değil, bir yaşam faydasıdır. Manzaralı sürüşler yapmayı seven türden bir sürücüyseniz, bir araç kamerası, ellerinizi direksiyon başında serbest bırakırken yolculuğunuzun en güzel manzaralarını yakalamanıza yardımcı olabilir.

6. Park halindeki bir aracın etrafında kayıt yapmak

Pek çok insan arabalarını güvenli olduğunu düşündükleri bir yere bırakırlar, ancak daha sonra geri dönerek arabanın kırıldığını, çalındığını veya hasar gördüğünü öğrenirler. biriyle gösterge paneli kamerası, Aracınızın çevresini siz yokken bile takip edebilir ve bu tür hasarların sorumlularını tespit edebilirsiniz.

7. Arabada kayıt

Uber, Lyft, bir taksi şirketi vb. için araba kullanıyorsanız, müşterilerin ne kadar huzursuz olabileceğini bilirsiniz. Ne yazık ki, muhtemelen şirketinizin onları sözlerine sizden daha çok inandığını da biliyorsunuzdur. Arabanızın içeriğini kaydeden bir araç kamerası ile kendinizi suçlulardan, hırsızlardan ve yalancılardan koruyabilir ve yanlış şikayetleri sicilinizden gizleyebilirsiniz.

8. Güvenli sürüşü teşvik edin

Arabanızı düzenli olarak başka biri kullanıyorsa, arabanıza bir araç kamerası takmak onların güvenli bir şekilde sürmesine yardımcı olabilir. Ne de olsa direksiyon başındaki öfke ve suç davranışının ana nedenlerinden biri, sürücüyü kimsenin görmediği veya tanımadığı inancıdır. Bir araç içi kamera ile sürücü, her hareketin belgelendiğinin tamamen farkındadır ve bu nedenle, dikkatsizce sürmesi daha az olasıdır.