Delta 9 THC genellikle dispanserlerde, sosyal medya gönderilerinde ve eğitim materyallerinde bulunur. Bununla birlikte, Kenevir son zamanlarda (genel halka) Delta 8 THC Şurubu adı verilen ve federal Kenevir Yasası uyarınca yasal olmakla birlikte hala “yüksek” sağlayan yeni bir Delta bileşiği tanıttı.

Delta 8 THC’dir, ancak Delta 9 ile aynı formda değildir. D9 THC federal düzeyde yasa dışıdır, ancak tıbbi ve yetişkin kullanım yasaları olan birçok eyalette yasaldır. Delta 8 THC şurubuÖte yandan, Delta 9 THC’nin bozulmuş formu olduğu söylenen kenevir türevi Delta 8 THC Yalın bileşik olduğu için federal olarak yasaldır. Daha az güçlü ve daha az yoğun THC.

Delta 8 THC şurubu tam olarak nedir?

Evan kısa süre önce Delta 8 THC şurubu hakkında konuştu MİA Ve bunun yeni bir kombinasyon olmadığını belirtti:

İster inanın ister inanmayın, bilim adamları 1970’lerden beri Delta 8 THC şurubunun farkındalar. Dr. Leo E. Hollister ve HK Gillespie BA, 1973 tarihli “Delta8 ve delta9tetrahidrokannabinol; İnsanlarda Oral ve İntravenöz Uygulama ile Karşılaştırma” başlıklı makalelerinde delta 8 THC şurubunun insanlarda etkilerini tartıştılar.

CBDDY, Delta 8 THC şurubunu şu şekilde tanımlar:

Delta-9-THC’nin bir analoğu, benzer bir yapıya sahip ancak önemli farklılıklara sahip bir molekül. İkisi iştah uyarımı, mide bulantısını azaltma ve ağrı giderme gibi birçok benzerliği paylaşırken, Delta 8 THC Yalın delta-9-THC’den daha düşük bir psikoaktif etkiye sahiptir.

Bu nedenle, Delta 8 THC şurubu, “yüksek” ten sorumlu ana bileşik olan Delta 9 THC’den daha az sarhoş edici bir etkiye sahip olsa da meşru bir THC gibi görünüyor.

Delta 8 THC şurubu ve kenevirin federal yasalara göre yasal durumu

Ağustos 2020’de DEA (Uyuşturucuyla Mücadele İdaresi), Kenevir ve Esrar Planlama Yasası’nı yayınladı. Andrea Hope J. Steel, Coats Direktörü | Esrar Ticaret Hukuku Grubu Rose ve Esrar Ticaret Hukuku Eş Başkanı Lisa Pittman, esrar topluluğu Delta 8 THC şurubunu yasa dışı kabul ettiği için yeni yasayı özetledi.

Steele ve Pittman’a göre:

“Yasayı ve diğer materyalleri inceledik ve şu anda yasa dışı olduğu sonucuna katılmıyoruz.” Bunun yerine, kenevir tanımına uyan kenevirden türetildiği sürece delta-8’in federal CSA kapsamında yasa dışı olmadığına inanıyoruz ve DEA kuralının bunu değiştireceğine inanmıyoruz.

Delta 8 THC Yalın’ın Faydaları

Delta 8 THC Yalın tüketmenin faydalarından biri, yasal THC tüketmenin faydasıdır. Diğer avantajlar şunlardır:

 • iştah uyarımı
 • Nöroprotektif ve analjezik özellikler
 • Azaltılmış psikedelik güç
 • bulantı önleyici
 • anti-anksiyete
 • ağrı kesici
 • Antienflamatuvar
 • Odak ve netlik

CBDDY aşağıdaki Delta 8 araştırmasını sağlamıştır:

Delta 8-THC, 1995 yılında yapılan bir çalışmada, “esrarın ana bileşiği delta-9-THC’den daha düşük psikoaktif etkiye sahip” “güçlü yeni bir kannabinoid” olarak tanımlandı.

Cannabis and Cannabinoid Research’te yayınlanan 2018 tarihli bir çalışmada delta-8-THC, farelerde ağrı ve iltihabı azalttı. Delta 8-THC farelere topikal olarak uygulandığında, etkilenen bölgedeki ağrı ve iltihabı azalttı.

Delta 8-THC ve iştah kontrolü üzerindeki etkileri 2004 yılında yapılan bir çalışmada incelenmiştir. Yakın zamanda bir kilo verme diyetini tamamlamış olan sıçanlara Delta 8-THC uygulandı. Bulgulara göre, düşük doz delta-8-THC “kilo bozukluklarının tedavisinde potansiyel bir terapötik ajan olabilir”.

THC Delta 8 ürünleri

Delta 8 THC Lean, Delta 9 THC ile aynı biçimde mevcuttur. Delta 8 THC Lean yasaldır ve çevrimiçi olarak sipariş edilebilir ve gönderilebilir. açısından Delta 8 THC Yalın Tüketim, işte piyasadaki bazı Delta 8 ürünleri:

 • Kenevir çiçeği deltası 8
 • Delta Gıdalar 8
 • Vape Delta 8 kartuş
 • Nano Damla Delta 8
 • Tentür Yağı Deltası 8
 • Preroll’lar ve Delta 8 Kenevir Sigaraları
 • Delta şurubu 8

Son düşünceler

CBDDY’nin yakında Delta 8 ürününü piyasaya süreceğini belirtmekte fayda var.

Bu bilgiler yasal tavsiye niteliğinde değildir. Yasal tavsiye için bir avukata danışmak daha iyidir. Benzer şekilde, bu makale tıbbi tavsiye vermeyi amaçlamamaktadır, bu nedenle Delta 8 THC Yalın veya tıbbi durumların tedavisi hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen bir doktora danışın.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.