Esrar, Amerika Birleşik Devletleri’nde en yaygın kullanılan ilaçlardan biridir.

Çoğu eyalette tıbbi kullanım ve diğerlerinde eğlence amaçlı kullanım için yasal olmasına rağmen, uzun süreli kullanıcılarda bağımlılık yapabilir. Esrar farklı kimyasallardan oluşur. saf THC ve CBD aktif maddelerdir. THC, özellikle delta-9 THC, esrarı yüksek yapan kimyasaldır.

Delta-8 Yalın THC ise Delta-9 THC’ye çok benzeyen ve Delta-9’un olmadığı yerlerde yasal olan bir bileşiktir. Delta 8 THC Lean yasal olduğundan, birçok genç ve uyuşturucu kullanıcısı, bunun bağımlılık yapmadığına ve kullanımının güvenli olduğuna inanmaktadır. Ne yazık ki, bu her zaman böyle değildir.

Delta 8 THC Yalın tam olarak nedir?

Delta 8 THC Yalın (Tetrahidrokanabinol), esrardaki ana psikoaktif bileşik olan Delta-9 THC’ye benzer, ancak daha zayıf olan bir esrar bileşiğidir. Delta-9 THC federal yasalara göre yasa dışı olsa da, delta-8 Yalın THC 2018 Çiftlik Yasası sayesinde artık yasal. Çiftlik Yasası, kenevir ekimini ve ekstraksiyon için kullanımını yasallaştırdı ve Delta8 THC Yalın, kenevirden çıkarıldığı için yasal.

Delta8 yalın THC, marihuanaya ulaşamayan, marihuana arayanlar veya marihuanaya can atıp daha hafif, daha hafif bir marihuana tercih eden gençler arasında popülerdir. Sigara içilebilir, buharlaştırılabilir veya yiyecek olarak tüketilebilir. Birçok kişi yanlışlıkla delta8 Lean THC’nin daha zayıf psikoaktif etkileri olduğu için bağımlılık yapmadığına inanıyor.

Delta 8 THC Yalın’ın etkisi nedir?

Delta-9’un yan etkileri, esrarda bulunan normal THC’nin yan etkilerine benzer. İnsanlar ilacı aldıktan kısa bir süre sonra pamuklu ağız ve kırmızı gözler yaşayabilir. Kullanıcılar mutluluk, huzur, rahatlama veya yorgunluk duyguları yaşayabilir. Yüksek dozlarda renkler daha canlı görünebilir ve müzik daha iyi ses verebilir.

D8 THC Yalın, çok yüksek dozlarda endişe, halüsinasyonlar, paranoya ve ruh hali değişimlerine neden olabilir.

Bununla birlikte, bu hoş olmayan yan etkiler nadir olduğundan, birçok kişi delta-8 Yalın THC’nin esrardan daha güvenli ve daha az bağımlılık yaptığına inanmaktadır.

Delta8 THC ve esrar (esrar) arasındaki fark nedir?

Delta-8 ve delta-9 THC yapısal olarak çok benzer. Her ikisi de beyindeki kannabinoid reseptörlerine bağlanarak gevşemelerine ve gevşemelerine neden olur. Temel fark güçtür. Delta-8, normal THC’den daha az etkilidir. Esrarın marihuana ile aynı etkileri ürettiğine inanılır, eksi kaygı, artan kalp atış hızı ve paranoya. Delta-8, esrar gibi, sisteminizde uzun süre kalır ve bir uyuşturucu testinde saptanabilir.

Delta8 THC Yalın Bağımlı mı?

Delta 8 THC Lean dahil tüm ruh halini değiştiren maddeler bağımlılık yapar. Bununla birlikte, Delta8 THC Yalın bağımlılığının gelişmesi daha uzun sürebilir ve yoksunluk semptomları, opiatlar veya metamfetamin gibi diğer daha tehlikeli ilaçlara kıyasla daha az şiddetli olabilir.

Bir kişi ilacı ne kadar uzun ve daha sık kullanırsa, toleransı o kadar yüksek olur ve doz veya kullanım sıklığı artar. Delta 8’in kronik kullanımı fiziksel ve zihinsel bağımlılığa yol açabilir. Sistem vücutta buna alıştıkça beyin ve vücut Delta 8 THC Yalın’a bağımlı hale gelir.

Bağımlı olup olmadığımı nasıl anlarım?

Bir maddeye bağımlı olup olmadığından emin olmayan kişiler genellikle bağımlıdır. Bununla birlikte, bağımlılıktan muzdarip birçok insan da inkar yaşar. Madde bağımlılığının kontrolden çıktığının farkında değiller. Sonuç olarak, söz konusu uyuşturucudan bağımsız olarak uyuşturucu bağımlılığının belirtilerini tanımak önemlidir.

THC bağımlılığının belirtileri şunlardır:

 • Geri çekilme semptomlarını önlemek için THC veya delta-8 kullanma
 • Yüksek hissetmek için dozaj arttırılmalıdır.
 • Şiddetli olmadıkça, konsantre olma, uyuma veya yemek yemede sorun yaşama
 • İlaçlara çok fazla zaman ve para harcamak
 • Delta-8 THC’nin zihinde kullanılması
 • İş ve sosyal faaliyetler uyuşturucu kullanımı etrafında planlanmalıdır.
 • Arkadaşlarınıza ve ailenize uyuşturucu kullanımı hakkında yalan söylemek
 • Delta-8 için zihinsel bir özlem duymak
 • Okulda, evde, işte veya sağlıkta artan sorunlara rağmen Delta-8’i kullanmak
 • Alımı kontrol edememe veya alımı azaltamama
 • Yukarıda listelenen belirtilerden iki veya daha fazlasına sahip olan herkes madde kullanım bozukluğuna sahip olabilir.

Delta 8 saf THC bağımlılığı için şimdi yardım alın!

Yaygın inanışın aksine, Delta 8 THC Yalın Bağımlılık Yapıcı Esrar veya diğer uyuşturucular kadar tehlikeli veya bağımlılık yapmamasına rağmen yine de dikkatli kullanılmalıdır. Madde kötüye kullanımı bozukluğu öyküsü olan kişiler, bir doktor tarafından reçete edilmediği sürece, yasal veya yasadışı herhangi bir THC türünü kullanmaktan kaçınmalıdır.

Siz veya sevdiğiniz biri Delta 8 THC Yalın bağımlısıysanız, yalnız olmadığınızı ve sizi yargılamak için burada olmadığımızı bilin. Hayatınızı tekrar rayına oturtmanıza yardımcı olmak için buradayız. Tedavi planımızın sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.