Derin doku masajı sırasında basıncınızı nasıl belirleyebilirsiniz?

Diposting pada

Derin doku masajının dirsek kaslarına nasıl bir baskı yaptığını biliyor musunuz? Bu numarayı bilmiyorsanız, anlamanız kolaydır.

Bir masaj masası veya masasında ihtiyacınız olan tek şey bir banyo tartısı. Şimdi kendinizi Jüpiter’de olduğu gibi ölçekte konumlandırın. Dirseğinizi müşterinin peçetesine koyar gibi tartının üzerine koyun. Tüketiciye uygulayacağınız basınçla aynı miktarda dirseğinizle ölçeği aşağı doğru itin. Bundan sonra, ölçek okumasını kontrol edin.

her yerde Derin doku masajı Croydon, dirseğinin uyguladığı basıncı ölçebilirsin. (Bu ölçümü yaparken dirseğinizi korumak için dirseğinizle tartı arasına bir havlu veya küçük bir yastık koyun.)

Bu yöntem, dirseğinizle daha derin bir basınç uyguladığınızı varsayar, ancak elinizle, önkolunuzla ve vücudunuzun diğer bölümleriyle basıncı ölçebilirsiniz. Önemli düzeyde basınç oluşturmanın etkili bir yolu, derin doku masajında ​​uygun şekilde eğitilmiş dirsekleri kullanmaktır.

Derin doku masajı dirsek basıncı ile kolayca yapıldığından, aynı dirsek basıncı ölçümü banyo tartısı üzerinde de yapılabilir.

Derin doku masaj basıncı ABD poundu olarak hesaplandı. Kanada, Avrupa veya metrik sistemi kullanan başka bir ülkede eğitim alıyor olsaydınız, basıncınızı kilo olarak ölçerdiniz.

Ne kadar basınç kullanacağımı neden bilmem gerekiyor?

Muhafazada kullanılan pound basıncını anlamak birkaç nedenden dolayı faydalıdır:

  • Bu numaraların aynı müşteriyle çalışan diğer kalifiye profesyonellerle paylaşılması, daha tutarlı bir müşteri deneyimi sağlayabilir.
  • Klinisyenin herhangi bir programla tolere edilebilir basınç kilolarını takip etmesi neden harika bir değerlendirme aracıdır? • Müşteriler ve sigorta sağlayıcılar, ölçülebilir tedavi ilerlemesini görmek isterler.
  • Uyguladığınız baskı miktarını kaydetmeye alışın.
  • Pratikle, kişi dirseğinin uyguladığı basıncı saymayı öğrenebilir. Bunu bir banyo tartısı ve göz bağı kullanarak yapabilirsiniz.
  • Gözleriniz kapalıyken tartıya ne kadar baskı uyguladığınızı sayın, ardından aynı miktarda baskı uygularken sonucu görmek için teraziyi kaldırın.

Tahmininizin Terazi sayısıyla ne kadar iyi eşleştiğini düşünün.

Her bir çabada gözleri bağlıyken sayılarını belirlediklerinde, çoğu terapist, bazı uygulamalardan sonra kaç kilo baskı uyguladıklarını güvenilir bir şekilde söyleyebilir. Bu ölçümler insanlar tarafından uygulandığı için yanlış olabilse de, kullanımları bir masaj terapistinin önemli bir finansal yatırım yapmasını veya ek bir lisans almasını gerektirmez.

Yaralanmalardan kaçının ve yoğunluk ölçeğini kullanarak doğru ölçümler yapın.

Her derin doku alıcısının verimli bir iletişim sistemine ihtiyacı vardır. 1’den 10’a kadar olan bir ses şiddeti ölçeği bunun için bir örnek teşkil eder. Müşteri, yoğunluk seviyesini ölçekte seçer.

Müşteri, yoğunluk ölçeğinde 1. ölçekte hafif bir baskı yaşar. On, müşterinin tahammül edebileceği maksimum yoğunluktur.

Derin doku masajı sırasında, çoğu müşteri ve uygulayıcı 7 yoğunlukta çalışmayı tercih eder, ancak müşterinin 7’den daha düşük bir seviyede çalışma seçeneği vardır.

Morarma ve yırtılma meydana gelebileceğinden asla 7’den fazla baskı uygulamayın. Bununla birlikte, doku hasarı, 7’den büyük bir sayının anlaşılmasında rol oynayan faktörlerden biri olabilir.

Derin doku masajı söz konusu olduğunda, daha fazlası her zaman daha iyi değildir çünkü çok fazla basınç alttaki dokulara, özellikle kılcal damarlara zarar verebilir.

İlerlemenizi izlemek için sözlü yoğunluk ölçeklerini ve basınç göstergelerini kullanın.

Terapistler her seansta kullanılan basınç miktarını güvenilir bir şekilde hesaplayabilirlerse ilerlemeyi izleyebilirler. Her tedavi ile hastaların çoğunluğunun basınca toleransı artar.

Vücudunuzun tüm bölümlerinin aynı baskıyı yaşamadığını unutmayın. Pazı veya baldırların aksine, çoğu müşteri sırtlarına daha fazla baskı uygulayabilir. Basınç ölçümü vücudun farklı bölgelerinde birkaç kez yapılmalıdır. Bir doktor belirli bir ana şikayete odaklanırsa, yalnızca o alanı ölçebilir.

İlerlemelerini ölçmek için kullanacakları 1 ile 10 arasında bir önem derecesi ölçeğinde hangisini puanlayacaklarını müşteriyle birlikte seçin. Mutabık kalınan yoğunluk ölçeği değeri, ölçülen her pound basınç için aynı olmalıdır.

Bir müşteri, 1’den 10’a kadar bir ölçekte 7 olarak kaydolmadan önce, ilk seansı sırasında alt trapezlerinde 10 poundluk bir baskı yaşayabilir. Birkaç seanstan sonra, aynı müşteri trapeziusun alt kısmındaki 40 kiloluk baskıyı kaldırabilir. Yoğunluk 7’ye ulaşmadan önce. Bir masaj terapisti bunu, müşterinin ilerlemesini grafiklendirmek için bir yoğunluk ölçeği ve 1 kiloluk bir barometre kullanarak yapabilir.

Kör bir dirsek veya başarıyla yapılabilecek herhangi bir şey gibi ardışık basınç ölçümlerine aynı basınç uygulama yöntemini uygulayın.

Ağrı tolerans ölçeğini alın

Bir kişide ağrı toleransını arttırmak, ağrıyı gidermenin hedeflerinden biridir. Öte yandan, müşterinin ağrı eşiğini sık sık artırmak, her zaman olmasa da ağrının azalmasına neden olur.

Ağrı toleransı tıp alanında çeşitli teknikler kullanılarak değerlendirilir. Müşterinin gelişmiş ağrı toleransı, algometre veya durometre gibi mekanik bir cihaz tarafından uygulanan basınca ne kadar süre dayanabileceklerine bağlı olarak değerlendirilir.

Yöntemimiz, bir müşterinin ağrı tolerans seviyesini belirlemek için kullanılabilir. Bir masaj terapisti, müşterinin yoğunluk ölçeğinde aynı yoğunluk seviyesini korurken başarılı bir şekilde daha fazla baskı uygulayabildiğinde, müşterinin ağrı toleransını iyileştirmiş olur.

Müşterilerinizi çalışmalarınız ve sonuçlarınız hakkında bilgilendirin.

Derin doku tedavileri, sonraki her tedavide yumuşak dokular sıkıştırıldığından, gerildiğinden ve hareket ettirildiğinden, başlangıçtan bitişe kadar kilolarca basınçla karşılaştırılabilir.

Hastanın tedavi sırasında nüksetme olasılığı açıkça tartışılmalıdır. Bir gerileme, altta yatan bir hastalık veya yanlış uygulamadan kaynaklanabileceğinden, müşterinin alternatif tedavi aramasına veya gerektiğinde doktor değerlendirmesi yapmasına izin verdiğinden, tüm sonuçları ele almak önemlidir.

Müşteriler, sonraki her seansta daha yüksek baskı sayılarına tahammül edebileceklerini öğrendiklerinde genellikle şaşırırlar. Basınçtaki bir artış, başarının birincil ölçüsü olmamasına rağmen, genellikle tedavilerin işe yaradığının bir işaretidir.

Croydon’da Derin Doku Masajı Gerçekten önemli olan tek ölçü, müşterinizin seanstan sonra ne düşündüğü veya hissettiğidir, ancak vücut çalışmanızın etkinliğini destekleyen verilere sahip olmak her zaman yararlıdır.

eğer arıyorsanYakınımdaki derin doku masajıDaha sonra İngiltere, Croydon’da Tıbbi masaj ile detoksifikasyon ziyaret etmek için en iyi yerdir

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *