Doğru baskı tekniğini seçerek zanaat ambalajınızı nasıl daha çekici hale getirebilirsiniz?

Diposting pada

Herhangi bir ambalaj şirketi, ürünlerini uygun maliyetli bir şekilde paketlemek isteyen şirketler için kraft ambalaj kutularının harika bir seçenek olduğunu söyleyecektir. Ancak amacınız ürününüzü diğerlerinden farklı kılmaksa, çekiciliğini artırmak için stok zanaat kutusu baskı tekniğinizle yapabileceğiniz basit şeyler var. Bu blog yazısı, kraft ambalaj için bir baskı tekniğinin nasıl seçileceğini ve neden önemli olduğunu tartışacak.

İnsanlar neden kraft kutularla gidiyor:

Kraft kutular, ürünlerinizi paketlemek için ekonomik bir seçimdir. Gıda paketleme veya endüstriyel depolama dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılabilirler. Bununla birlikte, bu tür kağıt kutulardan en iyi şekilde yararlanmak için, yalnızca gereken malzeme miktarını değil, aynı zamanda şirketinizin hedefleri ve ihtiyaçları için en uygun sonlandırma seçeneklerinin türünü de göz önünde bulundurmanız gerekir. Burada mevcut üç baskı tekniğimiz var: dijital baskı, lito baskı ve serigrafi, yani UV spot kaplamalı kraft stoğu mu yoksa ek kaplamasız sıradan bir kraft karton kutu mu istediğiniz önemli değil – Ekip Uzmanımız hepsi kaplı! Bu farklı baskı teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kraft Stock ile ilgili temel bilgiler:

Stockcraft’ın doğal dayanıklılığı, ürününüzü monte ederken bant veya yapıştırıcı gibi ekstra malzemeler kullanmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Ancak, ambalajınızı müşteriler için daha çekici hale getirmek istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç baskı tekniği vardır. Kraft ambalaj, ürünleri saklamanın ve sergilemenin popüler ve kullanışlı bir yoludur. Ayrıca kraft kutular, zarar görme korkusu olmadan tekrar tekrar kullanılabilmeleri için sağlam kartondan yapılmıştır. Bu, üreticilerin operasyonlarında kullanmaları için onları çekici bir seçenek haline getirir. Bununla birlikte, malzemelerin satın alınabilirliği nedeniyle, birçok kişi ürünün daha göz alıcı görünmesi için baskı hizmetlerine para harcamak konusunda isteksizdir.

Kutunuzu oluşturmanın ilk adımı, kullanacağınız kağıt parçasını ölçmektir. Kraft kağıdı ile bu tür malzemeler standart boyutlarda gelir, bu nedenle ihtiyacınız olanı bulmakta zorlanmazsınız. Ancak, gerekirse, ihtiyacım olan kraft stoğu miktarı hakkında daha fazla bilgi almaktan çekinmeyin, hatta gerekirse e-posta veya telefon görüşmesi yoluyla paketleme uzmanlarımızla iletişime geçin! Örneğin, kraft kağıdının ağırlığı ne kadardır?

Firmanızın ihtiyaçlarına uygun bir stil ve tasarım seçimi için baskı teknikleri çok önemlidir. Her şey, üzerine herhangi bir ekstra kaplama uygulanmayan basit bir genel kap isteyip istemediğinize veya belki de ekstra özelliklerle daha gelişmiş bir şey isteyip istemediğinize bağlıdır.

Bir sonraki bölümde, çevrenizdeki şirketlerin kullandığı en popüler baskı tekniklerinden bazılarını keşfedeceğiz!

Kraft kutuları için hızlı arama:

Hızlı bir şekilde kraft kutuları aramaya gelince, birçok kişi basitçe “kraft kağıt kutular” yazar ve sonuçların kendilerine bu malzemeden yapılmış çeşitli kaplar göstermesini bekler – ancak birden fazla kutu olduğunu anlamazlar. şirketinizin ihtiyaçları için bir stil ve tasarım seçme tekniği. Her şey, üzerine herhangi bir ek kaplama uygulanmayan basit bir genel kap isteyip istemediğinize veya belki de ek özelliklerle daha gelişmiş bir şey isteyip istemediğinize bağlıdır. Bir sonraki bölümde, mevcut olanları daha iyi anlayabilmeniz için kraft kağıt kutularda kullanılan en yaygın baskı tekniklerinden bazılarını keşfedeceğiz.

Kraft kutular, tüketim malları için en popüler ambalaj malzemelerinden biridir. Bunun nedeni, uygun fiyatlı, dayanıklı ve elinizin altında kolayca bulunabilmeleridir.

Çeşitli şekil ve boyutlarda gelirler, bu da onları herhangi bir şirket için uygun hale getirir. Kraft ambalajın üzerine baskı yaparak daha çekici hale getirmek istiyorsanız. Mevcut tüm teknikleri bilmelisiniz. Ayrıca her tekniğin kutunuzun dayanıklılığını nasıl etkilediğine de bakacağız. İşte ele alacağımız şeyler:

– Piyasada çeşitli şekil ve boyutlarda kraft kağıt kutular mevcuttur.

– Kutularınızda kullanılabilecek farklı baskı teknikleri. Böylece size sunulanı daha iyi anlayabilirsiniz.

Kraft, uygun fiyatlı ve dayanıklı olduğu için tüketim mallarının ambalajlanması için mükemmel bir malzemedir. Ve farklı şekil ve boyutlarda kolayca temin edilebilir. Bu tür bir ürüne baskı yapmak için daha ayrıntılı olarak inceleyeceğimiz birçok seçenek var:

Ambalajınızı öne çıkarın:

Kraft üzerine baskı yapmak, ambalajınızı öne çıkarmanın harika bir yoludur. Mat yüzeyi sayesinde özel baskılı kutular oluşturmak için de ideal bir malzemedir.

-Bazı insanlar, kağıt veya karton üzerine baskı söz konusu olduğunda yalnızca iki seçenek olduğunu düşünüyor: serigrafi ve dijital baskı. Durum bu değil! Aslında bu tür bir ürüne baskı yapmak için kullanılabilecek farklı yöntemler vardır.

Dayanıklılık, fiyat, renk doygunluk seviyeleri vb. açısından aradığınız şeye bağlı olarak. Şimdi tüm bu seçenekleri ele alacağız. Böylece paketiniz daha çekici hale geldikçe size neyin uygun olduğunu tam olarak bilirsiniz.

İpek baskı

Bakacağımız ilk teknik, 50 yılı aşkın bir süredir var olan serigraf baskıdır.

Bu işlem, mürekkebin ürününüze aktarıldığı bir şablon görevi görmek için ipek ağ kullanır. Bu ağlar tipik olarak inç başına 100 ila 175 ipliğe sahiptir ve daha yüksek iplik sayıları, ambalaj veya torba üzerinde daha iyi renk doğruluğu ve baskı dayanıklılığı sağlar.

Ancak dezavantajı, bu yüksek kaliteli serigrafilerin zaman alıcı yapıları nedeniyle çok pahalı olmasıdır. Diğer mevcut baskı teknikleri ile karşılaştırılır. Paketinizin yalnızca bir tarafını yazdırmak istiyorsanız. Bu, daha az yer kapladığından önemli olmayabilir. Ancak tam kapsama alanı istiyorsanız, serigrafi gerçekten bir seçenek değildir. Çünkü ölçekli yapıldığında çok pahalıdır.

Öyleyse neden tipo baskı gibi farklı bir baskı işlemine geçmiyorsunuz?

Tipo baskı:

Tipo baskı, tasarımınızı alıp metal bloklara aktardığınız yerdir. Bu, kağıda karşı harf veya tasarım izlenimi yaratır. Aynı blokları, zanaat kutuları gibi diğer parçalardaki görüntüleri vurgulamak için de kullanabilirsiniz. Işık onu yakaladığında gerçekten güzel bir etki yaratır.

Tipo baskı da çok uygun maliyetlidir çünkü yalnızca az miktarda mürekkep kullanırsınız. Yani yazdıracak 1000 kutunuz olsa bile. 50 veya 100’den fazla serigrafi baskı maliyeti yoktur.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *