Doğru ergonomik ofis koltuğu nasıl seçilir

Diposting pada

Ofis çalışanları, görevlerini yerine getirmek için ofiste önemli miktarda zaman harcarlar. 9 saat veya daha fazla bir ofis koltuğunda oturmak kolay değil. Buna ek olarak, çalışanların çoğu sırt problemleri, bacak şişmesi vb. dahil olmak üzere sayısız fiziksel ağrıdan muzdariptir.

Bu sorunlardan muzdarip işçilerden biri misiniz?

Ofisinizdeki sandalye oturmak için rahat değil mi?

Ofiste çok fazla zaman geçirdikten sonra vücudunuz tamamen sıkışmış durumda.

Patronunuz, sırt problemlerinin gelişmesini ve birleşmesini önlemek için en iyi sandalyeyi mi arıyor?

sakin ol! Bu zorlu yolculukta yalnız değilsiniz. Sana yardım etmek için burdayız. Ofis çalışanlarının karşılaştığı birçok sorunu dinledikten sonra yolculuklarını kolaylaştırmayı düşündük. Araştırmalara göre, ergonomik bir ofis koltuğu almanın tam destek sağladığını ve iyi duruşu desteklediğini biliyoruz.

Kötü tasarlanmış bir ofis koltuğu sizi daha fazla yorgunluğa, daha az üretkenliğe ve daha fazla rahatsızlığa götüren tehlikeli bir yola sürükleyebilir.

Unutmayın, bu bir günlük gezi. Öncelikle, tam konfor için vücudunuzu destekleyecek benzersiz özelliklere sahip bir tane edinmeniz gerekir. Birçok yer koltuk satıyor. Ama sandalye seçiminizde indirim arıyorsanız Etsy’ye bakmanızı tavsiye ederim. Bu mağaza, muhteşem rahat sandalye koleksiyonuyla tanınır. Alışveriş kolaylığı için Etsy kupon kodunu kullanın Cep dostu alışverişin avantajlarından yararlanmak için.

En iyi ergonomik ofis koltuğu nasıl elde edilir?

Piyasada her çeşit sandalye bulunur. Harika bir sandalye istiyorsanız, bakılacak özel bir şey yok. Bir ofis koltuğu için düşünülmesi gereken en önemli şey rahatlıktır. Ona ve ona iyilik et.

Uygun bir ofis koltuğu seçerken aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz:

 • İdeal bir ofis koltuğu kolayca ayarlanabilir olmalıdır.
 • Uygun bir ahşap desteği olmalıdır.
 • Sırt, destek sağlayacak kadar iyi olmalıdır
 • Koltuğun genişliği ve tavası rahat olmalıdır.
 • Tencerenin eğimi ve derinliği kolayca ayarlanabilir olmalıdır.
 • Koltuk tavasının ön kısmı yuvarlak olmalıdır.
 • İyi bir ofis koltuğunun döndürülmesi kolay olmalıdır.

yüksekliği düşünün

Ofis koltuğunun yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır. İdeal yükseklik, ayaklarınızın yerde düz durmasını sağlar. Bunu yapmanın en kolay yolu pnömatik ayar koludur. Araştırmaya göre, yerden yaklaşık 16 ila 21 inç arasında değişen bir yükseklik çoğu insan için iyidir.

çok yüksek:

Çok yüksek sandalyeler ayaklarınızın yere değmesine izin vermez. Dizin arkasındaki belirli alana çok fazla baskı uygulanır.

Bu mama sandalyeleri kan dolaşımını kısıtlar.

çok az:

Daha alçak bir koltuk, dizlerinizin kalçalarınızdan daha yüksek olmasını sağlar. Bu nedenle vücut ağırlığınız geri döner ve pelvik kemiklere baskı uygular.

Malzemeleri kontrol edin

Ofis koltuğu ve koltuğun sırt malzemesi yeterli minderlere sahip olmalı ve rahat oturmaya olanak sağlamalıdır. Böylece uzun süre rahatça oturabilirsiniz. Seçtiğiniz sandalyenin ergonomik konfor ve destek sağlamak için yeterince yükseltilmiş olduğunu unutmayın. Kalçalarınızın rahat etmesi için koltuğun yüksek kaliteli köpükten yapıldığını kontrol edin. Ayrıca, düşük kaliteli köpük hızla parçalanır. Ve oturmak sizi rahatsız ediyor.

Ahşap desteğe bakın

Sırt ağrısı, tek bir yerde çok fazla zaman harcamaktan kaynaklanır. Bu nedenle organik bir sandalyede bel desteğini kontrol etmek gerekir.

Ahşap desteğin uygun oturma duruşunu korumaya nasıl yardımcı olduğu aşağıda açıklanmıştır:

 • Güçlü kontrol sağlar.
 • Oturma pozisyonunuzu ayarlanabilir tutun.
 • Sırtınız ahşabın desteğine mükemmel şekilde uyum sağlar.
 • Düzgün oturmak, oksijenin kaslarınızı hareket ettirmesine izin verir ve beyne giden kan dolaşımını artırır.
 • Kişiyi enerjik ve taze tutar.
 • Odaklanmayı korur.

arkayı kontrol et

Ergonomik bir ofis koltuğu 12 ila 19 inç sırt genişliğine sahip olmalıdır. Destek koltuktan ayrı ise yüksekliği ve açısı ayarlanabilir olmalıdır. Yine, yeterli bel desteğine özel dikkat gösterilmelidir. Ayrıca omurganın doğal eğriliğini koruyabilmelidir. Son olarak, ofis koltuğunun koltuğunun ve arkalığının tek parça olduğunu varsayalım. Bu durumda, destek, kullanıcı uygun açıyı seçtikten sonra aşırı geri hareketi önlemek için bir kilitleme mekanizması ile hem ileri hem de arka yönlerde hareket edebilmelidir.

demet demet

Her insanın kolları ayarlanabilir olmalıdır. Kullanıcının omuzlarının rahat ve rahat olmasına izin vermelidirler. Yazarken, önkolun dinlenmeye ihtiyacı olmadığından, alt kollar ve dirsekler hafifçe dinlenmeye dayanmalıdır. Bunun yerine, fare kullanırken veya yazarken önkollar yere paralel olmalıdır.

Bu konforlar kol için gereklidir:

 • Dinlenme ve çalışma sırasında destek.
 • Uygun kol yüksekliği sağlar.
 • Kendinizi işe daha yakın tutun
 • eksen
 • Omuzlar asla bükülmez.

Bir arka şekil, kare veya oval seçin.

Sırt şekli seçimi rahatınıza bağlıdır. Sırtın şekli güzel. İnsanlar her zaman vücudu şekillendiren ve daha iyi destek sağlayan formları ararlar. Ancak koltuk döşemeleri genellikle köpüktür.

Bu sandalye, ahşap bir destek oluşturacak şekilde düzgün bir şekilde yerleştirilmiştir. Çoğu mesleki terapist ve fizyoterapist, sırt ağrısı çekenlerin döşemeli bir sandalyeye oturmasını tavsiye eder.

Bakmanın asıl amacı, sandalyede oturduğunuzda rahatlama ve rahatlık yerine ne istediğinizdir.

Yayılmak

Yatabildiğiniz zaman, omurga ve koltuk kemikleri üzerindeki baskı azalır. Çalışırken veya dinlenirken uzun süre oturmak daha rahattır.

baz

Ofis koltuğunuzun doğru tekerlekler üzerinde hızlı hareket edebildiğinden emin olun (sert yüzeyler veya paspaslar halıdan farklı ihtiyaçlara sahiptir). Masanızda geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlanmak için özgürce, hızlı ve kısıtlama olmadan hareket edebilmeniz gerekir.

Ofisiniz için en iyi mobil koltuğu burada bulabilirsiniz:

 • Koltuk, kalçalarınızdan daha geniş olmalıdır.
 • Köpüğün kalitesini kontrol edin. Düşük kaliteli köpük hızla bozulur.
 • Koltuğun eğimine bakın. Sandalyenin yatırılabilmesini sağlamak daha rahat oturmanıza yardımcı olacaktır.

döner

Bir yerden başka bir yere, bir yönden başka bir yöne zorlanmadan kolayca hareket ettirilebilen bir sandalyeye mükemmel ergonomik ofis koltuğu denir. Sandalyenin kolay ve pürüzsüz dönüşü, ayakta durmak zorunda kalmadan akranlarınızla kolayca iletişim kurmanıza olanak tanır.

sonuçlandırmak senin seçimin

Dikkate alınması gereken birkaç unsur var. Ne yazık ki, göz önünde bulundurulması gereken o kadar çok faktör var ki, koltuğun bazı bölümleri gözden kaçabiliyor. Karar vermenize yardımcı olması için aşağıda listelenen sandalye bileşenlerinden bazılarını göz önünde bulundurun: Sandalye ayaklarında beş parmaklık olmalıdır.

 • Sandalyenin tekerlekleri düzgün ve serbestçe dönmelidir.
 • Sandalyenin sırtlığı varsa, vücut tipinize iyi uyup uymadığını kontrol edin.
 • Sandalyenin yüksekliği ayarlanamıyorsa, bir tabureye ihtiyacınız olabilir.

İdeal koltuk örtüsünü düşünmek daha iyidir. Vinil yüzeylerin bakımı basit olsa da, iyi nefes almazlar. Kumaştan yapılmış koltuk kılıfları hava akışına izin verebilir.

Paketlemek Tepe!

Profesyonel bir ortam için piyasada farklı tipte ergonomik sandalyeler mevcuttur. Yukarıdaki bilgiler, maksimum konfor ve rahatlık için ofisiniz için en iyi sandalyeyi bulmanıza yardımcı olacaktır. Ve seçim tamamen sizin konforunuza ve ayaklarınıza bağlıdır.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *