Dünya çapında kullanılan en popüler web geliştirme araçları

Diposting pada

En verimli ve gelişmiş araçları kullanmak, özellikle web geliştirme gibi sürekli değişen bir alanda büyük bir fark yaratabilir. Web geliştiricileri En iyi araçlara erişiminiz varsa, çoğaltmayı ortadan kaldırabilir, genel bilgileri azaltabilir ve süreçleri düzene sokabilir. Çoğu şirket kendi araç ve çerçevelerini sunarken veya kullanırken, daha yeni şirketler birlikte çalışmayı tercih ettiğiniz araçları seçmenize izin verir. Web geliştiricileri tarafından kullanılan en iyi 8 araca bir göz atın.

1. Arkadaş:

CI/CD için en verimli araç olan Buddy, geliştiricilerin daha verimli uygulamalar geliştirmesi için en verimli araçtır. DevOps Otomasyon aracı, tipik dağıtım süresinin on iki saniyeden fazla olmadığı yerlerde yıldırım hızında hızlara sahiptir.

Buddy, iyi bilinen çerçeveler, diller ve görev yönetimi araçları ile kullanılabilir. Ayrıca ilerlemenizi canlı olarak izlemenize ve sonsuz geçmişinden yararlanmanıza olanak tanır.

Paralelleştirme ve genel optimizasyonlar sayesinde en kolay CI/CD iş akışlarının yönetilmesine de yardımcı olur. Ayrıca GitHub, GitLab, AWS, Shopify, WordPress, Bitbucket ve daha pek çok şeyle birinci sınıf entegrasyonlara izin verir.

2. AWS Bulut9:

AWS Cloud9, tamamen bulut tabanlı entegre bir web geliştirme sistemi (IDE) sunar. Yalnızca bir İnternet tarayıcısı kullanarak Python, C, JavaScript ve PHP dahil olmak üzere birçok programlama dilini yazmanıza ve çalıştırmanıza olanak tanır. 2010 yılında açık kaynaklı bir projeydi. Ancak 2016 yılında AWS tarafından satın alındı.

AWS Cloud9, programlama ve kodlama ortamınızda ekip üyelerinizle gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanıza olanak tanır. Kırktan fazla programlama dili ile önceden yüklenmiş olduğundan zamandan tasarruf edebilir ve uygulamanızın performansını önemli ölçüde artırabilir. En kullanışlı özellikleri arasında hata ayıklama, dosya çekme ve kod tamamlama ipuçları bulunur.

3. GitHub:

GitHub, gezegendeki kaynak kodu için en kapsamlı ve gelişmiş barındırma platformudur. 65 milyon kullanıcı ve yüz milyonlarca havuz bulacaksınız – 28 milyonu halka açık.

içinde Web Geliştirme, milyonlarca geliştirici, uygulamalarını geliştirmek, başlatmak ve yönetmek için GitHub’ı kullanıyor. Bunun nedeni GitHub’a kaydolabilmeniz ve kodunuzu ücretsiz olarak barındırabilmenizdir. Ayrıca omuzlarınızdaki yükü azaltır ve kodunuzun kalitesini artırarak halihazırda oluşturulmuş temelleri genişletmenize olanak tanır. En geniş yazılım programı kayıt defteri sayesinde daha az kod yazabilirsiniz. Ve hepsi bu değil!

Buna dahili kod incelemesi, izleme hataları ve özellik istekleri gibi harika işbirliği araçları ve DevOps sürecinizi iyileştirmek ve tüm süreç için komut dosyaları oluşturmak için GitHub Eylemlerini kullanarak her şeyi otomatikleştirme yeteneği dahildir.

4. NetBeans:

NetBeans’i yalnızca bir metin düzenleyici olarak düşünüyorsanız, harika bir araç oluşturma ortamını, geliştirme ortamını ve uygulama çerçevesini kaçırıyorsunuz demektir. Hızlı ve verimli düzenleme özellikleri, sözdizimini ve anlamı sözdizimsel olarak vurgulamanıza olanak tanır. Ayrıca, çeşitli güçlü ve yeniden kullanımı kolay araçlarla kodu değiştirebilirsiniz.

Apache Software Foundation’ın bir parçası ve onun tarafından yönetilen NetBeans, uygulamaları hızla geliştirmenize yardımcı olacak düzenleyiciler, sihirbazlar ve şablonlar sağlar. NetBeans ayrıca projenizin aşamalarını kolayca yönetmenizi sağlar. Tüm işletim sistemleriyle uyumludur ve acemi geliştiriciler için çok faydalı bir öğrenme aracıdır.

5. LINX:

Linx, herhangi bir kod olmadan kod yazmanıza olanak tanır, böylece arka uç uygulamalarını inanılmaz bir hızla geliştirebilir ve barındırabilirsiniz. Çerçevelere, koda veya altyapıya bağımlı olmadan uygulama programlama arabirimleri (API’ler), entegrasyonlar ve otomasyon oluşturabilir ve barındırabilirsiniz.

Aynı programlama ilkelerini kullanmanıza rağmen, karmaşık programlarınız önceden oluşturulmuş bileşenler kullanılarak oluşturulur. Linx herhangi bir yığınla kullanılabilir, yani aşina olduğunuz herhangi bir teknolojiyi ve dili kullanabilirsiniz.

Linx o kadar esnektir ki, eski sisteminizle bağlantılı olarak kullanılan bir API olabilir ve hatta en yeni uygulamanızı destekleyebilir. Linx’i kullanarak neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, sonsuzdur.

Arka uç sürecini otomatikleştirebilir ve entegre sistemler oluşturabilirsiniz. Web tabanlı uygulamalar, mikro hizmetler, API’ler, API’ler ve daha fazlasını geliştirin.

6. Atom:

GitHub ile işbirliği içinde oluşturulan Atom, macOS, Linux ve Microsoft Windows için kullanılabilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir metin düzenleyici ve kaynak kodu düzenleyicisidir. JavaScript kullanılarak yazılan eklentileri destekler ve Git Control ile entegredir.

Web geliştirmede, geliştiriciler arasında inanılmaz derecede popülerdir. Konfigürasyon dosyasını düzenlemeden ihtiyacınıza göre değiştirebilirsiniz. Platformlar arası düzenlemeyi ve otomatik tamamlamayı desteklemenin yanı sıra, daha hızlı kod yazmanıza yardımcı olur.

Dosyalar arasında arama yapmak kolaydır, aynı anda yalnızca bir dosyayı, hatta tüm projeyi ve birden çok projeyi açmanıza olanak tanır. Entegre paket yöneticisi, paketleri hızlı bir şekilde bulmanızı ve aramanızı, kurmanızı, güncellemenizi ve hatta kaldırmanızı sağladığı için en verimli araçlarından biridir.

7. Önyükleme Stüdyosu:

Bootstrap Studio, kendi Bootstrap çerçevenizle hızlı, özel ve duyarlı web siteleri tasarlamanıza olanak tanıyan ücretsiz bir masaüstü uygulamasıdır. Süper pürüzsüz web sayfaları oluşturmak için yerleşik bileşenleri sürükleyip bırakın.

Temiz ve doğru HTML’yi dışa aktarabilir ve ideal web siteleri oluşturmak için seçip karıştırabileceğiniz yüksek kaliteli şablonlar ve kullanışlı widget’lar içerir. Gerçek zamanlı önizleme ile tasarımlarınızda anında değişiklik yapabilirsiniz. Herhangi bir cihazda veya uygulamada planınıza erişebilir ve ayarlamalar yapabilirsiniz. Değişiklikler tam olarak bir saniyede tüm cihazlara yansıtılır.

Ayrıca işaretlemenizi istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Bootstrap Studio, bazen sürükleyip bırakmanın yeterli olmadığını bilir. Bu nedenle, düzenleyicilerini kullanarak SASS, CSS, JavaScript ve HTML’yi düzenlemenize ve içe aktarmanıza izin verirler.

Bunun yerine editörünüzü kullanarak CSS yazıyorsanız, başlamak için Visual Studio Code, Sublime Text, Atom ve IntelliJ’e bağlı kalabilirsiniz.

8. Yengeç kodu:

Güçlü bir PHP hata ayıklayıcısı olan Code Lobster, aynı zamanda ücretsiz olan, kullanıcı dostu, platformlar arası bir IDE’dir. Code Lobster tarafından sağlanan değerli kod araçları setini kullanarak tamamen işlevsel web uygulamaları oluşturabilirsiniz.

Otomatik tamamlama işlevini veya yardım kontrol özelliğini kullanarak PHP geliştirme sürecinizi düzene koyabilir ve düzene sokabilirsiniz. Ayrıca, son zamanlarda web siteleri oluştururken kullanılan çerçevelere ve CMS’lere tam erişim sağlamak için kurumsal bir sürüm sunar.

Code Lobster, geçerli sunucu ayarlarını kontrol ederek ve uygun dosyaları yapılandırarak kodunuzu yerel olarak doğrular.

Sonuç:

Bu programlama araçları, karmaşık web uygulamalarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır. Projenizin karmaşık olduğunu ve birçok bağımlılığı olduğunu varsayalım. Ardından, mükemmel editörler, otomatik tamamlama özellikleri ve genel veri havuzuna erişim ile ihtiyacınız olan yardımı kolayca alabilirsiniz.

Ayrıca bu araçla her zaman, her yerde iş akışlarını otomatikleştirebilir, iş akışlarını işleyebilir ve iş akışı verimliliğinizi artırabilirsiniz. Mevcut araçların çoğu da ücretsizdir, yani herkese açıktır. SoftCircles, LLC New York’ta bir web geliştirme şirketidir. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edin.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *