Ehliyet almayan AYUSH ehliyet başvuru sahipleri

Diposting pada

AYUSH işi veya alternatif tıpla uğraşan iş Hindistan’da patlama yaşıyor. Sonuç olarak, rahatsızlıklarınızla başa çıkmanıza yardımcı olmak için evlerinden çıkan ve büyükannelerinin ilaçlarını getiren birçok kişi var. Ne yazık ki, hiçbiri Hindistan’da AYUSH işine başlama izni alamadı.

Ama bunlar yalnız mı? Kesinlikle hayır. Bir AYUS şirketi olmak için gerekenlere sahip olduğunu düşünen çok kişi var ama yok.

Bu nedenle, bu makaleyi bir göz açıcı olarak kabul edin. Ehliyet almayan AYUSH ehliyet başvuru tipleri bunlardır.

Evde yemek yapan adaylar

“Hindistan’da Üret” ve “eski yöntemlerin yeniden canlandırılması”, mevcut girişimcilerin iki sloganıdır. Ancak, işin temel altyapı gereksinimlerinin hala var olduğunun farkında değiller. Büyükannenizin bitki çayı veya diğer ev yapımı karışımlarını satamaz ve onlar için bu lisansı alamazsınız. AYUSH izni almayı umarak, katı, kaynatılmış şeker kamışı olan tam anlamıyla pizza pişiren kişilerden defalarca telefon aldık. Bu tür başvuru sahiplerine izin verilmeyecektir.

Devamını oku: Kurumsal ajans lisansı

AYUSH eğitim geçmişi olmayan adaylar

AYUSH, Ayurveda, Yoga, Unani, Siddha, Homeopati ve naturopati anlamına gelir. Yukarıdaki kariyerlerden herhangi birini sürdürmek için, eğitim ve öğretim gerektiren bu kariyerlerde yetenekli olmanız gerektiğini söylemeye gerek yok. Bununla birlikte, doğru niyete sahip olan ancak uygun niteliklere sahip olmayan pek çok kişi vardır. Bu tür başvuru sahipleri AYÜŞ Bakanlığı tarafından ağırlanmayacaktır. Aslında bakanlık tarafından reddedilen başvuruların çoğu, AYUSH işi yürütecek niteliklere sahip olmayanlardan geliyor.

Sadece AYUSH ilacı satan ancak üretmeyen adaylar

Yalnızca dükkanınız üzerinden ilaç satan bir AYUSH başvuru sahibiyseniz, AYUSH lisansına ne uygunsunuz ne de ihtiyacınız var. AYUSH lisansı münhasıran AYUSH ürünlerini üretmek isteyenlere verilir, başkasına değil.

AYUSH lisansı için AYUSH tesisi olmayan adaylar

Uygun bir üretim merkezine sahip olmak, lisans almak için kritik kriterlerden biridir. Elinizde yoksa, Bakanlık başvurunuzu kabul etmeyecektir. Üretim tesisi dediğimizde fabrikayı kastediyoruz. Makine, depolama alanı ve onu bir üretim birimi haline getirebilecek her şeye sahip olmalıdır. Sadece çatınızdan ilaç üretiyorsanız, Bakanlık sizi başvuru sahibi olarak tanımaz.

Henüz standart bir operasyon prosedürü olmayan adaylar

Site planı, ana plan ve standart işletim prosedürü. AYUSH lisansı başvurusu yaparken AYUSH Bakanlığına vermeniz gereken üç detay bunlar. Standart işletim prosedürü, tesisinizin olağan – genel – işletimini açıklar. Böyle bir prosedür oluşturmadıysanız, lisans almaya hazır değilsiniz.

Sonuç

Ayush lisansı nasıl alınır sorusunu sorduğunuzda, alacağınız cevap Ayush üretim lisansı almaktır. Yalnızca bir tüccarsanız veya yalnızca çevrimiçi ev ilaçları satmak isteyen biriyseniz, Bakanlık başvurunuzu kabul etmeyecektir. Ancak gerçekten de AYUSH ürünlerini üretmek ve dağıtmak veya satmak için bir lisans arayan bir üreticiyseniz, Registerwala ile iletişime geçin.

Diğer İlgili İçerik: Hindistan’da Model Doğrulama

Bu lisansı arayan çok kişi var ama herkes alamıyor. İşte AYUSH Bakanlığı’ndan ruhsat almayan AYUSH lisansı başvuru sahipleri.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *