En çok grafik tasarıma ihtiyaç duyan 5 harika sektör

Diposting pada

Hemen hemen tüm endüstriler grafik tasarım gerektirir. Sonuçta, her işletmenin bir logoya, kartvizitlere, web sitesine, broşürlere, tabelalara ve bir sürü başka görsele ihtiyacı vardır.

Ancak tüm endüstrilerin grafik tasarımlar için yüksek düzeyde talebi yoktur. Birçoğu tasarım gereksinimlerini yalnızca ara sıra karşılar. Grafik tasarımcılara tutarlı bir iş akışı sağlayamayabilirler. Kendi iç ekibinin bir parçası olarak çalışmak istiyorsanız, size kalıcı bir iş teklif etmeleri pek olası değildir.

Bu nedenle grafik tasarımcılar, grafik tasarımcıların hizmetleri olmadan çalışamayacak sektörleri seçmelidir. Bu tür sektörler, büyümeleri için grafik tasarımın kullanımına bağlıdır. Geniş bir grafik tasarımcı ekibine sahipler ve ekstra iş yükünün üstesinden gelmek için serbest çalışanlar kiralıyorlar.

Grafik tasarım konusunda zengin bir deneyime sahipseniz, seçilmiş bazı sektörlerdeki bu tür kuruluşların hizmetlerinizi işe alma olasılığı vardır.

Grafik tasarımcılara yönelik artan talebi, grafik tasarım endüstrisinin ticari faaliyetler için küresel olarak dokuzuncu sırada yer aldığı istatistikten ölçebilirsiniz.

Bununla birlikte, grafik tasarım becerilerinizden verimli bir kariyer yapmak için, düzenli olarak grafik tasarımları kullanan bazı endüstrilerle çalışmanız gerekir.

Grafik tasarımın en çok ihtiyaç duyduğu ilk beş sektör şunlardır:

Reklam ve pazarlama

Reklam ve pazarlama sektörleri en çok grafik tasarımcıların hizmetlerine ihtiyaç duyar. Şirket içi ekiplerinin bir parçası olarak grafik tasarımcıları işe almanın yanı sıra, serbest çalışan olarak daha fazla tasarımcıya ihtiyaçları var. Birçok tasarım ajansı, düzenli çalışanlarını desteklemek için serbest tasarımcıları işe alır. Danışmanlar ve kopya sanatçılar gibi tasarımcıları işe alabilirler.

Pazarlama, grafik tasarımcıların hizmetleri olmadan çalışamaz. Grafik tasarım, farklı versiyonlarda logolar, broşürler, kartvizitler, web siteleri ve çok çeşitli diğer pazarlama materyalleri tasarlamak gibi tüm yaratıcı faaliyetlerin temelidir. Ayrıca pazarlama endüstrisi, grafik tasarımcıların görsel olarak çekici web siteleri, blog sayfaları, sosyal medya gönderi şablonları, hareketli grafikler vb. oluşturmasını gerektirir.

Bu endüstriler çok yaratıcı olduklarından logo oluşturma araçları gibi yazılımları kullanmaktan kaçınırlar. Bunun yerine profesyonel grafik tasarımcıların yaratıcı fikirlerine güveniyorlar.

Paketleme ve imalat

Ambalaj ve ürün imalatı, grafik tasarımcıların büyük katkı sağladığı iki alandır. Ürünleri müşteriler için çekici hale getirecek şekilde markalaşma ve mesajlaşma yaratmaları gerekiyor.

Paketleme, görsel olarak etkileyici bir bitişe sahip bir ürünü paketlemekle ilgilidir. Bunun nedeni, müşterilerin bir ürünü öncelikle ambalaj tasarımından aldıkları izlenime göre tanımlamalarıdır. Tasarımcılar, ambalajı benzersiz kılmak için belirli renkler, yazı tipleri, şekiller, resimler vb. kullanır. Bu nedenle çekici ambalaj tasarımı, müşterilerin raftan bir ürün seçmesinin ana nedenlerinden biridir.

Üreticiler, ürünlerin satılabilir görünmesi için grafik tasarımcıları işe alır. Bazı ürünlerin, kullanıcıların bir ürünün nasıl çalıştığını anlayabilmeleri için tasarımcıların tam olarak oluşturması gereken kullanıcı kılavuzları olmalıdır. Grafik tasarımcıları, ürünü kurmak veya monte etmek için bu talimatları ve çizimleri oluşturur. Benzersiz tasarım fikirleri kullanırlar ve bu nedenle belirli bir grafik tasarım şablonu burada çalışmayabilir.

Ayrıca üreticiler, e-ticaret siteleri tasarlamak için grafik tasarımcıların hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca tasarımcıların ürün broşürleri ve katalogları oluşturmasını da gerektirir.

Dergi ve ders kitabının yayınlanması

Dergi ve metin yayıncılığı, grafik tasarımın okuyucuları etkilemede önemli bir rol oynadığı bir diğer önemli sektördür. Bir hikayeyi eskizlerle altını çizdikten sonra dergi ve kitaplarda etkili bir şekilde anlatırsınız. Kitap kapağı tasarımı, sayfaların içindekileri tasvir eder ve okuyucuları satın almaya teşvik eder.

Rastgele çizilmiş bir kitap düşünün. Muhtemelen insanlar böyle bir kitabı satın almayacaklardır çünkü kitabın ne hakkında olduğunu bilmiyorlar. Her gün binlerce kitap yayınlanıyor ve bunların tümü, kapakların potansiyel alıcılara sunulabilmesi için grafik tasarımlar gerektiriyor.

Dergilerin daha da fazla grafik tasarıma ihtiyacı var. Derginin kapağından iç sayfasına kadar tasarımcıların hizmetlerine ihtiyacı var. Bir stantta benzersiz kapaklı binlerce dergi var. Aynı şekilde, ders kitabı yayıncıları, kapaklar ve iç sayfalar oluşturmak için grafik tasarımcıları işe alır.

Ancak, çoğu dergi ve ders kitabı yayıncısı, kurum içi tasarımcıları işe almak yerine serbest tasarımcılara yöneldi. Maaşları ve haftalık faydaları ödemek için maliyetlerini azaltmak ve serbest çalışanlara iş vermek istiyorlar.

Mobil uygulama tasarımı

Her işletme mobil uyumlu bir siteye sahip olmak ister, çünkü günümüzde çoğu insan akıllı telefonları kullanarak arama yapıyor ve alışveriş yapıyor. Bu nedenle mobil uygulama tasarımı, şirketlerin ürün veya hizmetlerini çevrimiçi olarak mobil kullanıcılara tanıtmalarına yardımcı olur. Ancak tasarım, yalnızca işletmeler için uygulamalar oluşturmaktan ibaret değildir. Ayrıca cep telefonları için oyunlar oluşturmayı da içerir.

Grafik tasarımcıların mobil uygulama tasarımının bir parçası olmasının nedeni, uygulamaları kullanıcı dostu ve çevik hale getirmeleridir. Cep telefonlarının ekranları daha küçük olduğundan, grafik tasarımcılar taramayı kullanıcılar için çok daha kolay hale getiriyor.

kullanıcı deneyimi tasarımı

Esas olarak UX olarak bilinen kullanıcı deneyimi, web sitelerini kullanıcı dostu hale getirmekle ilgilidir. Bir web sitesini ziyaret ederken, kullanıcı sayfalarında kolayca gezinmelidir. İçeriği taranabilir olmalı ve görseller kullanıcı deneyimine katkıda bulunmalıdır. Bir grafik tasarımcı, bir web sitesinin kullanıcı deneyiminin hedef kitle için nasıl olacağını değerlendirir.

Web sitesi tasarımı işi daha hızlı büyüdükçe, otomatik olarak UX tasarımcılarına olan talebin artmasına neden oluyor.

Bir UX tasarımcısının işi, uygulamalar ve web siteleri için dijital bir tasarım sağlamaktır. Tasarımcı bunu, kullanıcıların ihtiyaçlarını, davranışlarını, hedeflerini ve acı noktalarını belirleyerek yapar. Bu nedenle, UX tasarımı, kullanıcı için bir sorunu çözmeye yardımcı olur.

UX tasarımı, site haritaları ve tel çerçeveler veya prototipler oluşturmayı içerir. Bir tasarımcı, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için tasarıma görsel öğeler veya arayüzler ekler.

İşletmenizin logo tasarımı, mobil uygulama tasarımı, broşür, kartvizit vb. gibi grafik tasarıma da ihtiyacı varsa Designhill size yardımcı olabilir. Bu yaratıcı pazaryerinde binlerce tasarımcı var ve bunların bir kısmı, özetinize göre benzersiz görsel kimliğinizi yaratacak.

paketleme

Grafik tasarım birçok sektör için olmazsa olmazdır. Bazıları bunu grafik tasarımcıları işe alarak veya şablon tasarımları kullanarak yapar. Ancak reklam ve pazarlama, ürünlerin ambalajlanması ve üretimi, dergi ve ders kitaplarının yayınlanması, mobil uygulama tasarımı ve UX tasarımı, grafik tasarımı kullanan en öne çıkan sektörlerden bazılarıdır.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *