En iyi 3 Ayurveda kitabı

Diposting pada

Ayurveda’nın bir açıklaması size, dünyada bilinen en eski tıbbi sistem olan ve Hindistan’da geliştirilen Ayurveda hakkında temel bir anlayış verir. Vedalar olarak bilinen eski yazılar, farklı dönemlerden uzmanlar tarafından uzun yıllar boyunca üretilen Ayurveda’nın temel temelidir.

Vedalar, tarım, mühendislik ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli konularda felsefi ve bilimsel bilgiler içerdiği söylenen eski metinlerin bir koleksiyonudur. Ayurveda, Hinduizm’de sağlık ve zindeliğe odaklanan bir düşünce okuludur. İlk olarak yaklaşık 5.000 yıl önce ortaya çıktı.

Bu sadece tıbbi bir tedavi değil, daha iyi bir yaşam tarzına öncülük etmek için değiştirilme potansiyeline sahip bir yaşam biçimidir. Hem iç çevrenin hem de dış çevrenin doğal bir denge halinde olması gerektiği fikrini destekler. birincil amacı Ayurveda kitabı satın al İç ve dış çevrenin birbiriyle uyum içinde olduğu bir denge durumunu elde etmek ve sürdürmek.

Orta Hindistan’ın iç florası – Bu flora sekiz farklı alandan oluşmaktadır. Toplam 1432 tür, 641 cins ve 120 familya bulunmaktadır. Bu nedenle, Hindistan florası şimdi 5’ten fazla türe sahipken, Madhya Pradesh florası şimdi 52 ek tür içeriyor.

Dindar ağaçların isimleri, 27 nakshatra bitkisi (takımyıldız), 12 burç bitkisi, Jain Trethankars’ın kurtuluşu olan 24 bitkinin adı, 9 gezegenin ağaçları, panchvatis (5 dindar bitki grubu), vahşi akrabalar ( Bitkilerin germ plazmı), Ortak sokak ağaçlarının bir listesi, süs bitkileri, vb. Bu bitkinin ayırt edici özellikleridir. “Metodoloji” bölümünün başlığı. Örneğin, Malvaceae artık Malvales takımının karakterleri olan Bombacaceae, Sterculiaceae ve Tiliaceae’yi içermektedir. Marjinal çiftler vb. ile monokarpellar gynoecium’a dayanan Fabaceae, Caesalpiniaceae ve Mimosaceae aileleri birleştirildi ve Leguminosae ailesini oluşturdu.

Hindistan’ın Şifalı Bitkileri Cilt 1 Son yıllarda tüm dünyada şifalı bitkilere olan ilgide önemli bir artış olmuştur. Bunun nedeni, tıbbi bitki türlerinin tüm yönlerini ele alan çok az literatür bulunmasıdır.

Yazarın bildiği kadarıyla, okuyucularına şifalı bitkilerin yüksek kaliteli görüntülerini, ayrıntılarıyla farklı açılardan sunan bir kitap yok gibi görünüyor. Ayrıca, bu kitap beş binden fazla klinik konuya ışık tutuyor. Ayurvedik uzmanların, alandaki öğretmenlerin okuyucunun mevcut bilgisine daha fazla değer katan formülleri değerlendirip kullandıklarına inanıyorum.

Sonuç olarak bu kitap, şifalı bitkilerle ilgili tüm unsurları tek bir çatı altında inceleyen daha önce yayınlanmış materyalleri bir araya getirerek geniş bir okuyucu kitlesinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır.

Bu zengin resimli kitap sadece lisans ve lisansüstü derslere kaydolan Ayurveda öğrencileri için değil, aynı zamanda Ayurvedik doktorlar, akademisyenler, araştırmacılar, botanik öğrenciler, bilim adamları, eczacılar, ilaç organizasyonları, eczacılar, biyokimyacılar, tıp adamları ve hatta sıradan erkekler için.

Şifalı Bitkilerin Renk Atlası – Zamanın bu noktasında, en önemli zorluklardan biri şifalı bitkilerin doğru tanımlanmasıdır. Ayrıca tıp alanında çalışan akademisyenlerin yanı sıra genel olarak sıradan erkeklerin de ilgisini çekmiştir. Yukarıdakilerin ışığında, çoğu durumda şifalı bitkiler olan ilaçların kökeni hakkındaki merak, tıbbi bir çalışmanın tüm alanlarında büyük ilgi uyandırmıştır. Bu kitabın amacı, yukarıda bahsedilen boşlukları doldurmaya çalışmaktır.

Bu kitabın Ayurveda uygulayıcıları, öğretmenler, Ayurveda yüksek lisans ve lisans öğrencileri, araştırmacılar, botanik öğrencileri, bilim adamları, eczacılar, ilaç organizasyonları, eczacılar, biyokimyacılar, tıp adamları için faydalı olacağına inancım tamdır. Ve hatta sıradan erkekler. Ayurveda uygulayıcıları, öğretmenleri, Ayurveda’nın yüksek lisans ve lisans öğrencileri, lisansüstü ve lisansüstü öğrenciler.

Bu kitabın amacı, önceki paragraflarda bahsedilen boşlukları gidermeye çalışmaktır. Hem lisans hem de lisans düzeyindeki Ayurveda profesyonellerinin, profesörlerinin ve öğrencilerinin bu kitabı çok değerli bulacaklarına inanıyorum.

Ayurvedik kurslar, araştırmacılar, botanik öğrencileri, bilim adamları, eczacılar, ilaç organizasyonları, eczacılar, biyokimyacılar, tıp adamları ve hatta sıradan erkekler. Yüksek lisans ve lisans öğrencileri de dahil olmak üzere her seviyedeki Ayurvedik uygulayıcılar, eğitimciler ve öğrenciler, hem yüksek lisans hem de lisans seviyelerinde Ayurveda çalışmalarına kaydolurlar. Yazarın bildiği kadarıyla, okuyucularına şifalı bitkilerin yüksek kaliteli görüntülerini, ayrıntılarıyla farklı açılardan sunan bir kitap yok gibi görünüyor. Ayrıca kitap, değerlendirilmiş ve kullanılmış beş binden fazla klinik formülasyonu açıklayarak okuyucunun mevcut bilgisine daha fazla değer katmaktadır.

Bu üç kitabı satın almak istiyorsanız, buraya tıklayın Bilimsel yayıncılar

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *