En iyi yangın geciktirici kumaşı belirlemek için en iyi ipuçları nelerdir?

Diposting pada

nedir yanmaz kumaş?

Kumaşlar ve tekstiller artık her yanımızda ve günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Tekstil ürünlerinin aşırı kullanımı yangın riskini ve yanık olasılığını artırır. Tehlikeli durumlarda kendimizi yangın tehlikelerinden korumak için bu koruyucu tekstilleri kullanıyoruz. Bu kumaşlar genellikle evlerde, tiyatrolarda ve kanepelerde ve diğer yerlerde kullanılır. Bu malzemelerin en yaygın kullanımı giyim ve iş kıyafetlerindedir. Çoğu giysi karşılaştırıldığında yanmaz değildir Norveç’te yangına dayanıklı kumaş, çünkü hafif ve çabuk yanan doğal liflerden yapılmıştır. FR tekstillerin kullanımı, olası bir yangın sırasında kendinizi korumak için etkili bir tekniktir. Bu ürünler genellikle güvenlik yönetmeliklerine uygundur ve konfor ve koruma sağlar.

Teknik ilerlemeyle birlikte, Yangın geciktirici Çarşaf, perde ve diğer mobilyalarda giyim arttı. Evlerde ve ofislerde yangın çıkma olasılığı da daha azdır. Şirketlerde ve yangınla mücadele gibi faaliyetlerde bazı unsurlar zorunlu ilan edildi. Çalışanları yalnızca yangın tehlikelerinden korumakla kalmaz, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki evlerde ve işyerlerinde hayat kurtarır.

Farklı şekiller yanmaz kumaşlar

doğuştan

Doğası gereği ateşe dayanıklı olan ve kolayca alev almayan kumaşlar. Ayrıca bu tekstillere herhangi bir kaplama veya kimyasal işlem uygulanmadığı için temizlenmesi sorun olmaz. Bununla birlikte, kimyasal bir kaplama olmadığı için, tekstillerin bazen onları biraz kalınlaştırabilecek ek katmanlara sahip olması gerekir. Bir kot pantolon buna harika bir örnektir çünkü kot, hareket etmesi kolay, ateşe dayanıklı doğal bir kumaştır. Bu kumaşlar şık görünür ve ayrıca sizi yangın tehditlerinden ve aşırı sıcaktan korur. Temizlemeleri de kolaydır. Öte yandan, bu malzemeler yüksek sıcaklıklara dayanıklı değildir.

İşlenmiş

Metal erimesini ve ARC’yi önleyen kumaşlar mevcuttur. Öte yandan, alev geciktirici kumaşların işlenmesi daha ekonomiktir ve iyi bir değer sunar. Ancak testte görüldüğü gibi ABD’de yangına dayanıklı kumaşSüreleri ve ömürleri sınırlıdır. Aynı şekilde, tekstillerin rengi birkaç yıkamadan sonra soluyor. Saplı tekstiller, malzemenin daha kalın kalitesi nedeniyle daha rahattır.

Son olarak, belirli bir doku tipi test edildikten sonra, günün sonunda doku için FR tedavisi seçimi seçilir. Koruyucu kıyafet alırken birkaç noktaya dikkat etmelisiniz. Her şeyden önce çevre, tekstil satın alma kararlarında rol oynar. Daha hoş olduğu ve bazen kullanıldığı için doğaldır. Ateşe dayanıklı kumaş Hafif işler için harika olabilir: Sık kullanılan malzemelerle daha rahat olmaları önerilir.

FR kumaş testi

Yanma, alev ve ısıya dayanma kapasiteleri, tanımlamalarına yardımcı olur. Bu kumaşın maruz kaldığı gerçek dünya koşullarını simüle etmek için çeşitli laboratuvar testleri kullanılır. Sonuç, kumaşın durumunu gösterir ve tekstili güvenlik yönetmeliklerine göre değerlendirir. Dokunun her bir parçasının parametreleri kesin olarak tanımlanır. Bu kurallar, yangına dayanıklı kumaşa harcanan paranın akıllıca harcanmasını sağlar.

Kumaşa dayanıklı bu kumaşlar, tutarlılıklarını belirlemek ve kumaştaki yanma derecesini izlemek için laboratuvarlarda test edilir. Kumaşların daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için genellikle odun veya gaz ateşinde yakılır ve sigaralar genellikle içilir. Standart yanıcı değildir ve yangına dayanıklılığı mobilyalar için test edilmiştir.

Hangi yanmaz kumaşlar en iyileridir?

En iyi koruyucu kumaşı ararken, piyasadaki birçok malzeme arasından seçim yapmak bunaltıcı görünebilir. Ancak, bu sorunu çözmek nispeten basittir ve yalnızca birkaç adım gerektirir. Ardından tekstilleri seçmek için ofis alanını değerlendirin. Nitelikli personelin işe alınması çevrenin değerlendirilmesine yardımcı olur. İşyerinde oluşabilecek tehditler ve tehlikeler bu gibi profesyoneller tarafından ortaya çıkar. İkincisi, kullandıkları tasarımlar yanmaz kumaş; Doğal malzemeler rafine malzemelere göre daha az koruma sağlar ve bu da onları yüksek ısılı ortamlarda tehlikeli hale getirir.

Son olarak, EN standartları en güncel koruyucu malzemeler için geçerlidir. Bu standartlar, herhangi bir kumaşın yasal olarak satılabilmesi için karşılanması gereken belirli parametreleri sağlamayı amaçlamaktadır. Yangını önlemek için alev geciktirici kimyasallar uygun olmalıdır. Aksi takdirde, bu tür önleyici malzemelerin satın alınması gereksizdir. İsveç’te yanmaz kumaş Piyasaya sürülebilmesi için belirli gereksinimleri karşılaması gerekir ve tüm bu gereksinimleri karşılamadığı sürece kumaş FR olarak etiketlenemez.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *