12 teknoloji trendi, önümüzdeki üç ila beş yıl içinde dijital iş ve inovasyonu yönlendirecek. İşte bu teknolojilerin ne olduğuna ve neden değerli olduklarına dair kısa bir kılavuz.

İş için önemli olan teknoloji trendleri. Bu yılki liste, CEO’ların becerilerini geliştirmelerini, dijitalleştirmelerini ve sunmalarını ve CIO’ları ve CIO’ları stratejik ortaklar olarak konumlandırmalarını sağlayan 12 stratejik yönü içeriyor.

Bu internet teknolojisi için zor bir yıl oldu. Bir yanda meta veri deposunda kanıtlanmamış “Web3” ve Facebook merkezli reklamlara sahipsiniz. Bu yazı kutlamaya devam ediyor.

Beş vakadan dördünde bu teknolojileri getiriyor Web sitesi ve uygulama geliştirme Öne dönüş – önemli çünkü mobil uygulama geliştirmenin baskın olduğu bir zaman hiç olmadı.

En önemli stratejik teknoloji trendleri şunlardır:

Süreç 1: Veri Dokusu

Data Fabric, platformlar ve iş kullanıcıları arasında veri kaynaklarının esnek ve esnek entegrasyonunu sağlayarak, verilerin nerede bulunduğundan bağımsız olarak, ihtiyaç duyulan her yerde veri sağlar.

Veriler, yapıyı öğrenmek için analitiği kullanabilir ve verilerin nerede kullanılması ve değiştirilmesi gerektiğini proaktif olarak önerebilir.

Süreç 2: Siber Güvenlik Ağı

Siber güvenlik ağı, siber güvenlik kontrolüne yönelik ölçeklenebilir, esnek ve güvenilir bir dağıtılmış mimari yaklaşımıdır. Artık geleneksel güvenlik ortamının dışında birçok kaynak var. Bir siber güvenlik ağı, güvenlik kapsamının bir kişinin kimliği veya nesnesi etrafında tanımlanmasını sağlar.

Süreç 3: Gizliliği artıran hesaplamalar

Gizliliği koruyan bilgi işlem, artan gizlilik ve veri koruma yasaları ve artan tüketici endişeleri nedeniyle kritik olan güvenilmeyen ortamlarda kişisel verilerin işlenmesini korur.

Trend 4: Bulutta Yerel Platform

Bulutta yerel platformlar, esnek, esnek ve çevik yeni uygulama mimarileri oluşturmanıza olanak tanıyan ve dijital değişime hızla yanıt vermenizi sağlayan teknolojilerdir.

Bulutta yerel platformlar, bulutu kullanamayan ve bakımı karmaşık hale getiren geleneksel bulut büyütme ve kaydırma yaklaşımını geliştirir.

Trend 5: Birleştirilebilir uygulamalar

Uygulamalar, iş odaklı modüler öğelerin bir kombinasyonundan oluşturulur.

Uygulamaları birleştirmek, kodu kullanmayı ve yeniden kullanmayı kolaylaştırır, yeni yazılım çözümleri için pazara sunma süresini artırır ve kurumsal değerin kilidini açar.

Eğilim 6: Karar verme zekası

Karar verme, örgütsel karar vermeyi geliştirmenin pratik bir yoludur. Her kararı bir dizi süreç olarak modelliyor, iletişim kuruyor, öğreniyor ve istihbarat ve analitiği kullanarak kararları iyileştiriyor.

Karar zekası, insan karar verme sürecini destekleyebilir ve iyileştirebilir ve analitik, simülasyon ve yapay zekanın gelişmiş kullanımı yoluyla potansiyel olarak otomatikleştirebilir.

Trend 7: Aşırı otomasyon

Hiperotomasyon, iş ve BT süreçlerini mümkün olduğunca çabuk tanımlamaya, hızla test etmeye ve otomatikleştirmeye yönelik disiplinli, iş odaklı bir yaklaşımdır.

Hiperotomasyon, ölçeklenebilirlik, uzaktan operasyonlar ve iş modelinde bozulma sağlar.

Buradaki fikir, herhangi bir kuruluşta otomatikleştirilebilecek her şeyin otomatikleştirilmesi gerektiğidir. Hiper Otomasyon, eski iş süreçleri iyi organize edilmemiş, maliyetli olabilen ve şirketler için büyük bir sorun olan kuruluşlar tarafından yönlendirilir.

Trend 8: Yapay zeka mühendisliği

AI mühendisliği, AI dağıtımını basitleştirmek için verileri, modelleri ve programları otomatikleştirir.

Güçlü yapay zeka yönetişimi ile birlikte yapay zeka, devam eden mühendislik iş değeri sağlamak için yapay zekanın sunulmasını basitleştirir. Yapay zeka mühendisliği bir yol sunuyor. Yapay zeka, temel DevOps sürecinin bir parçasıdır.

Süreç 9: Girişimi dağıtın

Dağıtılmış şirketler, çalışan deneyimini geliştirmek, müşteri ve ortak temas noktalarını dijitalleştirmek ve ürün deneyimleri oluşturmak için dijital, uzaktan öncelikli bir iş modelini yansıtır.

Dağıtılmış şirketler, sanal hizmetlere ve hibrit iş yerlerine yönelik talebi artıran uzak çalışanların ve tüketicilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılıyor.

Süreç 10: Eksiksiz deneyim

Toplam Deneyim, büyümeyi hızlandırmak için çalışan deneyimini, müşteri deneyimini, kullanıcı deneyimini ve birden çok temas noktasında birden çok deneyimi birleştiren bir iş stratejisidir.

Süreç 11: Otonom sistem

Özerk sistemler, çevrelerinden öğrenen ve karmaşık ekosistemlerdeki davranışlarını optimize etmek için algoritmalarını gerçek zamanlı olarak dinamik olarak değiştiren, kendi kendini yöneten fiziksel veya yazılım sistemleridir.

Otonom sistemler, yeni ihtiyaçları ve durumları destekleyebilen, performansı optimize edebilen ve insan müdahalesi olmaksızın saldırılara karşı koruma sağlayabilen bir dizi çevik teknolojik yetenek yaratır.

Trend 12: Üretken Yapay Zeka

Üretken yapay zeka, video gibi yeni yaratıcı içerik türleri oluşturma ve ilaçlardan ürünler oluşturma konusunda Ar-Ge döngüsünü hızlandırma potansiyeline sahiptir.

Stratejik teknoloji trendleri dijital işi yönlendirir.

En önemli stratejik teknoloji trendleri, dijital gücü hızlandırır ve CTO’lar ve CTO’lar için ortak iş zorluklarını ele alarak büyümeyi yönlendirir. Kuruluşunuzu benzerlerinden farklı kılmak ve iş hedeflerine ulaşmak için bir yol haritası sağlarlar.

Her biri üç ana sonuçtan birini sağlar:

Mühendislik Güveni:

Bu bölümdeki teknolojiler daha esnek ve verimli bir BT temeli oluşturur ve entegre bir BT temeli sağlar.

Heykel dönüşümü:

Bu alanda yenilikçi yeni teknoloji çözümlerini ortaya çıkararak kuruluşunuzun dijitalleşmesini artırabilir ve hızlandırabilirsiniz. Bu teknolojideki eğilimler, iş operasyonlarını otomatikleştirmenize, yapay zekayı (AI) optimize etmenize olanak tanır.

hızlı büyüme:

Bu sektördeki stratejik teknoloji trendlerine yatırım yaparak, işi kazandıracak BT güç çarpanını serbest bırakırsınız. Bu trendler birlikte değer yaratmanıza ve dijital gücü artırmanıza olanak tanır.

Şimdi bir göz atın ve üç trendin – üretken yapay zeka, siber güvenlik ağı ve karar zekası – stratejik değişimi nasıl yönlendirdiğini görün.

Sonuç

Farklı eğilimler, farklı organizasyonları farklı şekillerde etkiler. Çoğu hareket arasında sıkı entegrasyon ile. Öncelikli eğilimlerin seçimi, kuruluşlarının kısa vadeli ve stratejik iş hedeflerini anlayan CIO’lar ve BT liderleri etrafında döner.

Bu eğilimleri benimseyen ve planlayan şirketler, güvenilir ve sürdürülebilir iş büyümesi için uzun vadeli yol haritaları oluşturacaktır.

İşletmeniz için zengin özelliklere sahip ve etkili bir mobil uygulama almak ister misiniz? Raindrops Infotech liderdir En iyi mobil uygulama geliştirme şirketi Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için, bizi ziyaret edin İnternet sitesi Veya bize ulaşın +91 9099 032 177. Sorularınızı mail adresine de gönderebilirsiniz. raindropsinfotech@gmail.com. Xpertposting’i Görüntüle

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.