Windows, ev desteği veya “bahar temizliği” programları sırasında genellikle göz ardı edilir. Evinizin pencereleri birçok ihtiyacı karşılar ve çeşitli faydalar sağlar. Aşağıda, pencereleri sürekli olarak temiz ve bakımlı tutmanıza yardımcı olacak bazı bakım ipuçları ve püf noktaları bulunmaktadır.

Farklı pencere türleri vardır ve hepsinin belirli bir temizleme yöntemi vardır. Büyük hasarlardan kaçınmak için pencerelerinizin kullandığı malzemelere odaklanmak çok önemlidir. Ahşap pencereleriniz varsa, ahşabın çürümesi nedeniyle diğer pencere türleri gibi temizlenemezler. ahşap Dış cam temizleme hizmeti Ahşabı çürütecek fazla su kalmaması için nemli bir bezle temizlenmelidir. Şüphesiz ahşap pencereleriniz ve pencere kenarlarındaki kir ve kalıntıları ıslak bir bezle temizleyebilirsiniz. Bu malzeme başka birini temizlemek için kullanılmamalı ve evinizde her biri için en az birkaç kez kullanılabilir..

Vinil ve alüminyum pencereler

Hiç ahşap pencereler gibi değil, vinil ve alüminyum pencereler önemli hasarlar olmadan temizlenebilir ve kazınabilir. Vinil veya alüminyum pencereleriniz varsa, pencereyi parlak tutmak ve çeşitli mikropların üremesini önlemek için hafif bir temizleyici kullanın. Özellikle mutfak camlarındaki inatçı lekeleri ve yağları temizlemek için ince bir temizleme fırçası kullanılabilir. Sayfaları temizlemek ve dezenfekte etmek için bir cam temizleyici kullanın.

Pencere kasalarının ve duvar alanlarının temizlenmesi

Pencere kasaları ve bitişik duvarlar temizlik programınızın bir parçası olmalıdır. Bu alanların temizlenmesi, içinde ve çevresinde kir, toz ve diğer kalıntıların büyümesini azaltacaktır. Burada yaygın olarak bulunan kir ve diğer flotsam ve jetsam, pencere sorunlarına neden olur.

Windows’unuzu her zamanki gibi kontrol edin

Pencerelerinizi düzenli olarak kontrol etmek, onları ve kasalarını en iyi durumda tutmanıza ve maliyetli onarımlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. İncelemeniz sırasında ahşap çürümesi ve diğer sorunları kontrol edin. Çok fazla gün ışığına maruz kalan pencereler bükülme ve zayıflama riski altındadır. Boya çıkmış olabilir ve görünüm amacıyla yeniden boyanması gerekiyor. Pencere kasası ile duvar arasındaki delikleri plastik kalafatla doldurduğunuzdan emin olun.

Onar ve yeniden boya

Evinizin etrafındaki delikler, evinizdeki soğuk veya sıcak havayı dışarı atarak, evinizin enerji verimliliğini azaltarak ve faturalarınızı artırarak sizi bir kamyon dolusu parayı geri getirebilir. Elastik contalar kırılır ve su ve hava sızıntısını azaltmak için değiştirilmelidir. Bu elastik contalar ayrıca pencerelerin güvenli kurulumuna yardımcı olur. Uygun sızdırmazlık için koruyucu sıçrama yapısını kullanabilirsiniz. Her şey düşünüldüğünde, metal ve ahşap kaplama her üç ila dört yılda bir onarılmalı ve boyanmalıdır. Başka bir boya katmanı, pencere tasarım malzemesini çeşitli unsurlardan korur ve görünümü üzerinde çalışır.

Etrafınıza dizilen menfezler, evinizden sıcak veya soğuk havayı dışarı vererek, evinizin enerji kullanımını azaltarak ve faturalarınızı artırarak size çok pahalıya mal olabilir. Evrensel contalar parçalanır ve su ve hava sızıntısını azaltmak için değiştirilmelidir. Bu çok yönlü contalar ayrıca pencereleri güvenli bir şekilde yerinde tutmaya yardımcı olur. Mülkünüzü mühürlemek için sprinkler tasarımınıza güvenliği dahil edebilirsiniz. Her şey düşünüldü. Metal ve ahşap muhafazalar her üç ila dört yılda bir onarılmalı ve boyanmalıdır. Başka bir boya tabakası, pencere çerçevesi malzemesini çeşitli parçalardan korur ve görünümünü bozar.

Pencerenizde boya lekeleri varsa, bunları keskin, tek kullanımlık bir kesici kullanarak kazıyarak çıkarabilirsiniz. Temiz pencere düzenleyebilir veya terebentin veya boya sökücü kullanarak bunları kaldırabilirsiniz. Boyayı çıkararak lekeyi çıkarmaya karar verdiğinizi varsayarsak, eski kıyafetlerinizin veya mutfak kağıt havlularınızın hazır olduğundan emin olun. Camlarınızdaki boya ve terebentin dizisini kurumadan çıkarmak için hızlı çalışmanız gerekir.

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.