Excel dosyalarını sanal kartlara dönüştürme

Diposting pada

Özet: Bu makalede, Excel dosyalarını veri kaybetmeden sanal kartlara dönüştürme teknikleri anlatılmaktadır. Burada bu işlemi yapmanın iki yolunu açıklıyoruz.

Tüm Mac kullanıcıları, Mac OS’de XLSX/XLS dosyalarını VCF formatına dışa aktarmada sorun yaşıyor. Çünkü Excel kişilerini sanal kart formatına ve diğer tüm formatlara nasıl çevireceklerini bilmiyorlar. Bu nedenle, bu makalede, insanları Mac’te Excel’den VCF’ye dönüştürmenin başka bir kolay yolunu göstereceğiz. Bir şeyleri yapmanın genellikle iki yolu vardır. Bir sonraki bölüm bununla ilgilenecek. Yani, tüm cümleleri gözden geçirin ve ihtiyacınıza göre birini seçin.

Excel dosyalarını sanal kart formatına dönüştürmeye giriş

Birçok kişi MS Excel’i çeşitli amaçlar için kullanır. Kişisel bilgileri depolamak için kullanılırlar, ancak çoğu kullanıcı kişiler gibi bilgileri başkalarıyla paylaşmak daha kolay olduğu için Excel’e kaydeder. Ancak kullanıcı isterse MS Excel dosyasındaki tüm kişileri Outlook (PST), mobil ve diğer işletim sistemlerine aktarabilir. Bunun için kullanıcıların XLS dosyalarını VCF formatına dönüştürmesi gerekiyor.

Excel’de veri kaydetmek için kullanılan XLS’ye ek olarak, kullanıcılar Excel dosyalarını CSV ve XLS formatlarında da kaydedebilir. Bu arada, VCF (Sanal Kart Dosyası), kişiler gibi bilgileri depolamak için kullanılan bir dosya biçimidir. Ek olarak, sanal kart, e-posta ve internet üzerinden anlık mesajlar gibi iletişim bilgileri oluşturmak ve değiş tokuş etmek için araçlar sağlar.

Ayrıca isim, telefon numarası, adres, fotoğraf, e-posta adresi, web adresi, logo ve diğer bilgileri içerir. Neredeyse tüm cihazlar, e-posta istemcileri, e-posta hizmetleri ve bulut hizmetleri sanal kart biçimini destekler.

Excel dosyalarını neden sanal kart formatına çevirmeliyiz?

Excel dosyaları, büyük miktarda veriyi depolamak ve yönetmek için en yaygın kullanılan dosyalardan biridir. Bununla birlikte, dezavantajları da vardır. XLS kişilerini sanal kart biçimine dönüştürmenin avantajlarından bazıları aşağıdaki bölümde belirtilmiştir:

 • Basit bir değişiklik: Excel, e-posta veya diğer programları kullanarak kişisel kişileri paylaşmanıza izin vermez. Alternatif olarak, Excel’den tüm kişiler için sanal kartlar oluşturabilir ve bunları herhangi bir e-posta hizmeti veya uygulamasıyla kolayca paylaşabilirsiniz.
 • uyumluluk: Sanal kart dosyaları, bazı e-posta hizmetleri, araçlar ve programlarla uyumludur. İşin güzel tarafı da bu bilgilere herhangi bir işletim sisteminden kolayca erişebiliyor olmanız.
 • Boyut sınırı yok: Karşılaştırıldığında, çoğu Excel dosyası daha büyük ve sanal kart dosyaları daha küçüktür. Böylece sanal bir kartı e-postaya kolayca gönderebilir ve büyük dosyalar olmadan paylaşabilirsiniz.

XLS’yi VCF dosyasına dönüştürmek için manuel çözüm

Bu bölümde, Excel dosyalarını VCF formatına dönüştürmek için çözümleri açıklıyoruz. Burada tüm süreç 3 adıma ayrılmıştır.

 1. CSV’yi CSY’ye dönüştür
 2. Kişileri CSV biçiminden içe aktarın
 3. Kişileri VCF dosya biçiminde dışa aktarın

1. Adım: MS Excel’i (XLS dosyası) CSV’ye dönüştürün

 • Öncelikle cihazınızda MS Excel dosyasını açın.
 • Dosya’ya ve ardından Farklı Kaydet’e tıklayın veya zaten bir dosya kaydettiyseniz Farklı Kaydet’e ve ardından Diğer Biçim’e tıklayın.
 • CSV biçimini seçin ve CSV dosyasının kaydedileceği yolu belirtin
 • Bir mesaj görünecektir. Çalışma sayfasını kaydetmek için “Evet”i seçin ve ardından Evet’i tıklayın.

2. Bölüm: Kişileri CSV dosyasından aktarın

 • Windows + R veya Windows Search’e basın ve kişiyi arama alanına yazın
 • İletişim panelinde İçe Aktar sekmesine tıklayın
 • CSV düğmesine tıklayın ve Windows Kişilerine Aktar iletişim kutusu görünecektir
 • Şimdi csv dosyası. Önceki adımda oluşturduğunuzu bulun
 • csv dosyasında. Tıklayın. ve İleri’yi seçin
 • Son olarak, kişileri atamayı bitirdiğinizde Bitir’i tıklayın.

3. Adım: Kişileri sanal karta aktarın

 • Kişiler penceresine geri dönün ve sanal kart formatına dönüştürmek istediğiniz tüm kişileri seçin. Şimdi dışa aktar düğmesine tıklayın
 • Kişileri Dışa Aktar Windows sihirbazında sanal kart düğmesine tıklayın
 • Son olarak, Dışa Aktarma Seçenekleri düğmesine tıklayın. Çıktıyı (.vcf dosyası) kaydetmek için bir konum belirleyin ve Tamam’ı tıklayın.

Manuel yöntemin sınırlamaları

Makalenin bu bölümünde çözümler hakkında konuşacağız. Kitaptaki çözümlerin bu soruları döndürmeye uygun olduğunu biliyoruz, ancak aşağıda kısaca açıklanan sınırlamaları var. LÜTFEN ÇÖZÜMLERİ KULLANMADAN ÖNCE TÜM SINIRLAMALARI DİKKATLİCE OKUYUN.

Mac’te kişileri manuel olarak değiştirirken sınırlamalar vardır. Vcf’yi excel kişilerine aktaramazsınız, bir seferde yalnızca bir kişiyi değiştirmenize izin verir. Böylece beklenenden çok daha sıkıcı ve geveze olduğu ortaya çıktı. Ayrıca, veri dönüştürmenin başarısını ve güvenliğini garanti etmez. Bu nedenle, stresin üstesinden gelmek, belirsizliğin üstesinden gelmek ve kişileri sanal karttan Excel’e aktarmak için kullanıcıların profesyonel araçlar bulması gerekir.

Excel dosyalarını sanal kartlara dönüştürmek için otomatik çözüm

SysTools Mac Excel dönüştürme yazılımı VCF kişilerini Excel’e aktararak işinizi daha kolay ve verimli bir şekilde yapmanıza yardımcı olan en iyi yazılımdır. Bu yazılım sınırsız özelliklere sahiptir. Manuel yöntemlerden farklı olarak bu araç, birden çok kişiyi aynı anda yedi dosya türüne dönüştürmenize olanak tanır. Bu araç, Excel dosyalarını (XLS / XLSX) PDF, HTML, vCard, TXT, MSG gibi çeşitli dosya biçimlerine dönüştürmek için Mac için en iyi Excel işlemini sağlar. Yazılımı kullanarak bilgilerinizi paylaşabilir, manuel ve otomatik harita seçenekleri mevcuttur ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilirsiniz. Diğer işlevler aşağıda kısaca açıklanmıştır.

Kişilerin Excel dosyalarını Mac’te sanal kart formatına dönüştürme adımları

 • Yazılımı yukarıda belirtildiği gibi indirin ve Mac’inizde Excel’i VCF’ye dönüştürmek için adımları izleyin.

 • Seçmek için Excel iletişim bilgilerinizin saklandığı konuma gidin. Aç düğmesine tıklayın

Excel dosyalarını aç

 • Dosyaları ekledikten sonra, yazılım verileri yükler ve Yeni Excel veri ekranı eklendi Yazılım kontrol panelinde ayrıca seçilen dosyanın yolunu ve boyutunu megabayt cinsinden gösterir. Sonrakine tıkla

Yeni Excel veri ekranı eklendi

 • Excel’i Outlook PST dosyasına aktarmak için, Seçme doğrudan nesne için parçacık PST’nin yanındaki radyo düğmesi -de İhracat tip parça

PST dosyasını seçin

 • Seçme doğrudan nesne için parçacık Excel dosyası Dosya Seç bölümünde ve Excel Sütunlarını Seç’e tıklayın Çizim sürecini başlatmak için Excel ayarlarını seçin

Excel Ayarlarını Seç'e tıklayın

 • Tıklamak “İhracatExcel kişilerini PST’ye dönüştürmek için düğme

Dışa Aktar düğmesini seçin

Bu yazılımın öne çıkan özellikleri

 • XLS kişilerini dönüştür: XLS kişilerinizi sanal karta ve diğer dosya biçimlerine dönüştürmek için bu aracı kullanın. Dışa aktarma seçeneğini seçin ve yazılım bir kerede tüm Excel dosyalarını dönüştürmeye başlayacaktır.
 • Excel dosyası için sanal kart: Bu yazılım, yazılıma eklenen her Excel dosyası için sanal bir kişi dosyası oluşturmanıza olanak tanır. Ardından, kolay yönetim için dosyayı yerel Mac’inize aynı adla kaydetmeniz yeterlidir.
 • Farklı işletim sistemleri için farklı sanal kartlar: Bu araç, farklı bir sanal kart oluşturmanıza olanak tanır. Mac ve Windows gibi, iç yapısı da işletim sisteminden farklıdır. Çünkü Windows işletim sistemi bazı Mac işletim sistemi dosyalarını desteklememektedir. Bu nedenle yazılım, işletim sistemine bağlı olarak iki farklı dosya oluşturur.
 • Harita seçeneği: Bu yazılımın iki harita seçeneği vardır: manuel ve otomatik harita. Eşlenecek çok sayıda hat varsa, otomatik seçeneği çalıştırabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca bir harita oluştururken sütunları kaldırabilir veya ekleyebilir.
 • Birden çok biçimle uyumlu: Bu yazılım, birden çok platform için veri çıkışını destekler. Bu nedenle, Excel’i sanal karta dönüştürdükten sonra, çıktı dosyalarını Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, Lotus Notes, Gmail ve Office 365 dahil olmak üzere çeşitli e-posta programlarına kolayca aktarabilirsiniz.
 • Mac OS için tam destek: Bu güçlü yazılımla ilgili en iyi şey, herhangi bir Mac cihazında Excel’i VCF biçimine dönüştürebilmenizdir. Yani ister yeni sürümü ister eski sürümü çalıştırın, bu aracı kullanabilirsiniz.

Sonuç

Bu blogda, Excel dosyalarını sanal kartlara dönüştürmenin iki yönteminden bahsettik. Birincisi profesyonel yöntem, ikincisi ise manuel yöntemdir. Bu nedenle, normal süreç, kategori değişikliğini hemen gerçekleştiremez. Bu nedenle, insanları Mac’te Excel’den VCF’ye dönüştürmenin güvenli ve akıllı bir yolundan bahsettik. Ayrıca, bu araç bir deneme sürümü sunar, bu nedenle deneme sürümünü deneyin ve yazılımın tüm özelliklerini öğrenin.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *