Farklı işletme finansmanı türleri nelerdir?

Diposting pada

Büyük veya küçük şirketlerin çoğu, günlük iş ihtiyaçlarını karşılamak için ek sermayeye ihtiyaç duyar. Şirketler genellikle erken dönemde ve büyüme beklentileri için daha fazla sermayeye ihtiyaç duyar. Bu yazıda, Hindistan’daki finans kurumlarının izin verdiği işletme kredisi türlerini tartışıyoruz.

İş ihtiyaçlarınız için işletme finansmanı türleri

İşletmeniz için doğru finansmanı bulmak zor olabilir. Birçok farklı finansman türü (yatırımcılar, hibeler, krediler vb.) vardır ve her birinin kendi başvuru süreci ve kuralları vardır. Küçük bir işletmeyi finanse etmek kolay gibi görünüyor, ancak kredi almak sandığınız kadar kolay değil.

İşletme sermayesi kredisi – İşletmeler, makine/ekipman satın alma, işletme yönetimi gibi günlük iş ihtiyaçlarını karşılamak için işletme sermayesi kredileri kullanır. Nakit akımı, hammadde alımı, envanter, maaş ve ücretlerin iyileştirilmesi vb. İşletme sermayesi kredileri, esas olarak, borçlunun teminat vermesi gerekmediği, teminatsız krediler olarak da bilinen, 12 aya kadar vadeli kısa vadeli kredilerdir. bulunmamaktadır. Herhangi bir ev kredisi için tercih edilen faiz oranı, banka için uzun vadeli kredilere veya genel işletme kredilerine göre biraz daha yüksektir.

kimlik bilgileri:

Akreditif, öncelikle ticari şirketler tarafından kullanılan ve bir bankanın veya borç verenin uluslararası iş yapan şirketlere finansal garantiler sağladığı bir kredi türüdür. Girişimciler hem ithalat hem de ihracat için akreditif kullanabilirler. Yurtdışında faaliyet gösteren şirketler, bilinmeyen sayıda tedarikçiyle iş yapma eğilimindedir, bu nedenle herhangi bir işlem yapılmadan önce bir ödeme garantisine ihtiyaçları vardır, bu nedenle bir akreditif anlaşmayı kapatır. Tedarikçilere ödemenin sağlanmasında önemli bir rol oynar.

Fatura indirimi: Fatura indirimi, satıcının borç verenden indirimli bir avans ödemesi aldığı bir finansal mekanizmadır. Bunun için alıcı, finansal kurumların gelirlerini kâr şeklinde artırmaya katılmalıdır. Faiz ödemeleri ve aylık ödemeler şeklinde.

Kredili mevduat hesabı:

Kredili mevduat kredisi, bankaların hesap sahiplerine hesaplarından nakit çekmeleri için sağladığı bir finansman türüdür. Hesap bakiyesi sıfır olsa bile. Faiz, yalnızca izin verilen limitin kullanılan miktarına verilir. Kredi limiti ise hesap sahibinin banka ile ilişkisine, kredi geçmişine, nakit akışına ve ödeme geçmişine bağlıdır. Kredili mevduat limitleri yıllık olarak gözden geçirilir ve faizi zamanında ödenmek kaydıyla her şekilde kullanılabilir. Kredili mevduat hesabı, özellikle banka ile FD şeklinde teminat veya menkul kıymetler üzerinden sunulmaktadır.

vadeli kredi: Vadeli kredi, belirli bir süre içinde geri ödenmesi gereken bir kredidir. Vadeli krediler kısa vadeli ve uzun vadeli olmak üzere ikiye ayrılır. Bu iki tür için ödeme vadeleri 12 ay ile 10 yıl arasında değişmektedir. 12 aydan daha kısa vadeli kredilere kısa vadeli krediler denir. 10 yıla kadar olan kredilere ise uzun vadeli krediler denilmektedir. Kredinin vade tarihi, krediye başvururken kredi veren tarafından belirlenir.

Şimdiye kadar, bunun hakkında kabaca bir fikriniz olmalı İşletme finansmanı türleri Hindistan’daki kredi kuruluşları tarafından sağlanmaktadır. Ticari krediler, esnek ve kolay EMI’ler ile cazip nominal faiz oranlarında kullanılabilir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *