Fortinet Ağ Güvenliği Ağınızı siber tehditlere karşı koruyun

Diposting pada

Nesnelerin İnterneti’nin büyümesi, BYOD eğilimi ve gelecekteki kablosuz teknolojiler göz önüne alındığında, küresel bir ekonomide rekabetçi ve güvende kalmak için ağ güvenliğine daha modern bir yaklaşıma yatırım yapmanız gerektiğini keşfediyor olabilirsiniz. [ Fortinet network security Malaysia ]

Hangi sektörde çalışırsanız çalışın, şirketinizi dijital çağa taşırken güvenlik bir numaralı sorumluluğunuz olmalıdır. Belirli dijital ağınızı oluşturan birçok teknoloji ve cihazı entegre ederken ortaya çıkabilecek potansiyel bir güvenlik açığı vardır. İster bu endişe sizi dijital dönüşüm hareketine katılmaktan alıkoyuyor, isterse güvenliğinizi artırmaya ihtiyaç duyuyor olsun, Fortinet Malaysia Network Security aradığınız çözümdür.

Dijital inovasyonun finansal ve kaynak gereksinimleri göz önüne alındığında, birçok BT yöneticisi süreci hızlandırmak ve mümkün olduğunca çabuk tamamlamak istiyor. Bu, kısa vadede para tasarrufu sağlayabilir, ancak özellikle süreçte kullanılan yeni teknoloji güvenlik önlemlerine uygun şekilde dahil edilmezse, uzun vadeli etkiler maliyetli olabilir.

Siber güvenlik nedir?

Siber güvenlik, internete bağlı her şey için gereklidir. Buna günlük görevler için kullandığınız herhangi bir PC veya mobil cihaz ile İnternet bağlantısı gerektiren tüm uygulamalar dahildir. Ayrıca siber güvenlik, sunucuları, yönlendiricileri, erişim noktalarını ve anahtarları kötü amaçlı yazılımlardan ve bilgisayar korsanlarından koruyarak ağ mimarinizi koruyabilir. Kapsamlı bir siber güvenlik sistemine genellikle birden fazla güvenlik katmanı dahil edilir. Bunlar birlikte çalışacak ve çevrimiçi tehditlere karşı daha güçlü bir savunma sağlamak için birbirlerine yardımcı olacak şekilde yapılandırılabilir.

İşletmelerin siber güvenliğe ihtiyacı var

Siber güvenlik, internete bağlı her şey için gereklidir. Buna günlük görevler için kullandığınız herhangi bir PC veya mobil cihaz ile İnternet bağlantısı gerektiren tüm uygulamalar dahildir. Ayrıca siber güvenlik, sunucuları, yönlendiricileri, erişim noktalarını ve anahtarları kötü amaçlı yazılımlardan ve bilgisayar korsanlarından koruyarak ağ mimarinizi koruyabilir. Kapsamlı bir siber güvenlik sistemine genellikle birden fazla güvenlik katmanı dahil edilir. Bunlar birlikte çalışacak ve çevrimiçi tehditlere karşı daha güçlü bir savunma sağlamak için birbirlerine yardımcı olacak şekilde yapılandırılabilir.

Fortinet Güvenlik Kumaşı Nedir?

Dijital ağda kullanılan teknolojileri entegre eden entegre bir güvenlik çözümüne Fortinet Security Fabric adı verilir. Bu çözümler, açık standartları tek bir işletim sistemiyle birleştirir ve erişim noktaları, uç noktalar, e-posta ve web uygulamalarını içerir. Fortinet, gelişmiş tehdit önleme teknolojilerini ve kurumsal uygulamalarınızın güvenliğini ilişkilendiren, sürdüren, koordine eden ve analiz eden tek bir sistemi birleştirerek çözümü geliştirir.

3 sütun, Fortinet’in kumaş tabanlı güvenliğinin temelini oluşturur.

geniş

Verilerin ve iş yüklerinin hareket ettiği cihazların, form faktörlerinin ve ağ ekosistemlerinin çeşitliliği göz önüne alındığında, görünürlük ve güvenlik kapsamlı olmalı ve tüm dijital yüzeyi kapsamalıdır. BT ekipleri, zincirin herhangi bir noktasında bir tehdidi durdurma kapasitesinin yanı sıra cihazlar, trafik, uygulamalar ve olaylar hakkında kapsamlı bir anlayış istiyor. Nesnelerin İnterneti, kullanıcılar ve mobil cihazlar, karmaşık çoklu bulut kurulumları ve fiziksel ağların tümü, Fortinet Malaysia’nın IaaS ve SaaS ağ güvenliği ile entegre edilmiştir.

Birleşik

Gerçek zamanlı tehdit istihbaratı alışverişini ve iletişimini kolaylaştırmak için açık standartları, ortak işletim sistemlerini ve Fortinet Security Fabric’i kullanarak entegre yönetim platformlarını kullanarak cihazları birbirine bağlayabilirsiniz. Ayrıca, geleneksel izole güvenlik kurulumlarıyla yapılması zor veya imkansız olan karmaşık ve merkezi analitik kullanarak karmaşık tehditlerin koordineli olarak tespit edilmesini kolaylaştırır.

Otomatik olarak.

Dijital dünyada, güvenlik tehditleri ve ihlalleri dahil her şey daha hızlı gerçekleşir. Sürekli güven değerlendirmesi, saldırılara hızlı ve koordineli yanıt da sağlayan Fortinet Security Fabric tarafından otomatik olarak sağlanır. Ayrıca Fortinet, değişen ağ ihtiyaçları ve konfigürasyonları ile değişebilecek kadar esnektir.

Fortinet Fabric tarafından desteklenen 8 kurumsal güvenlik öğesi

Fortinet Security Fabric, kapsamlı, entegre ve otomatik olmasını sağlamak için aşağıdaki sekiz bileşen etrafında tasarlanmıştır.

1. Ağ güvenliği

Fortinet’in yüksek performanslı güvenlik duvarları yelpazesi, kurumsal ağlar geleneksel sınırların ve siber suç saldırılarının karmaşıklığının ötesine geçtiği için herhangi bir şirket için ilk savunma hattıdır.

2. Çoklu bulut güvenliği.

Teknoloji ilerledikçe, daha fazla işletme dijital dönüşümü benimsiyor ve çoklu bulut yaklaşımına geçiyor. Bununla birlikte, sonuç olarak güvenlik daha zor hale gelebilir. Fortinet Security Fabric, dağıtılmış bulut dağıtımınızı genişletmek için sanal ve fiziksel bulut çözümlerini sorunsuz bir şekilde birleştirir.

3. Web uygulamalarının güvenliği.

Korumasız web uygulamaları, ağ güvenlik açığının en yaygın kaynaklarından biridir. FortiWeb Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, çevrimiçi uygulamaları bilgisayar korsanlarının saldırılarından korumak için gelişmiş zeka, algılama ve güvenlik teknolojileri kullanır.

4. E-posta güvenliği.

Korunmasız çevrimiçi uygulamaların oluşturduğu önemli güvenlik riskine rağmen, e-posta kötü amaçlı yazılımlar için önemli bir giriş noktası olarak ortaya çıkmaya devam ediyor. Siber suçlular, alıcıyı ilgili kötü amaçlı yazılımı tıklayıp çalıştırmaya ikna etmek için kötü amaçlı bağlantılar, spam ve virüslü ekler kullanır. Gelen ve giden e-postalar, FortiMail’in kötü niyetli mesajları ve ekleri de reddeden ve gizli verileri meraklı gözlerden koruyan güvenli e-posta ağ geçidi tarafından analiz edilir.

5. Güvenli entegre erişim.

Kablosuz ağlar yeni standart haline geldiğinden ve daha fazla cihazın bunlara erişmesi gerektiğinden, kurumsal iletişimleri, kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri (PII), mobil cihazları ve çeşitli kullanıcı ihtiyaçlarını güvence altına almak, ağ güvenliğinin önemli ve genellikle yeterince hizmet verilmeyen bir alanıdır. Güvenli Wi-Fi, ağ güvenlik protokolleriniz ve kurallarınızla tamamen entegre olan Fortinet güvenli erişim çözümleri tarafından sağlanır.

6. Uç Nokta Güvenliği.

Daha mobil bir işgücü ve artan sayıda ağ bağlantılı kişisel cihaz, ağların bunları desteklemesini gerektirir. Bir cihaza virüs bulaşıp bulaşmadığını belirlemek, bu cihazlar genellikle ağın geri kalanıyla tehdit bilgilerini paylaşmadığından, bir tehdit yanıtını yavaşlatabilir. BT şirketleri, daha hızlı ve daha eksiksiz ağ koruması için Security Fabric’e otomatik bir uç nokta güvenlik katmanı eklemek için FortiClient’i kullanabilir.

7. Gelişmiş tehdit koruması.

Temel süreçleri, çok adımlı saldırıları ve karmaşık saldırı yollarını çoğaltma kapasitesine sahip tehditler artık ortaya çıktı. Fortinet’in sandbox sistemleri, bilinmeyen saldırıları tespit edip şüpheli dosyaları izole edip araştırabilirken, FortiGuard’ın tehdit istihbaratı, işletmelerin bu tehditlerle mücadele etmesine yardımcı olmak için gerçek zamanlı risk bilgileri sağlayabilir.

8. Analiz ve yönetim.

Dijital bir iş yerine yatırım yapan işletmeler için görünürlük ve kontrol her zamankinden daha önemli. BT, ağ üzerinde nerede bulunursa bulunsun herhangi bir tehdidi algılayabilmelidir. Fortinet çözümleri, güvenliği yönetmek ve koordineli eylemleri otomatikleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz içgörüyü sağlamak için Fortinet ve yapı hazır güvenlik cihazlarınızdan verileri toplar ve ilişkilendirir.

Fortinet güvenlik çözümleriyle ilgileniyor musunuz?

Fortinet, dünyanın en büyük işletmelerinin, hizmet sağlayıcılarının ve devlet kurumlarının çoğunu korur. Fortinet’in akıllıca oluşturulmuş güvenlik çözümleri, işletmelerin dijital dünyanın sürekli artan performans taleplerini karşılamasını sağlar. 450.000’den fazla müşteri, verilerini korumak için Fortinet’in geniş güvenlik ürünleri portföyüne ve eksiksiz güvenlik dokusuna güveniyor. Fortinet’in güvenlik portföyünün kuruluşunuza nasıl fayda sağlayabileceğini görmek için bugün SpectrumEdge ile iletişime geçin.

Son olarak, bu makaleyi faydalı bulduysanız, lütfen daha fazla kişinin bu konuyu öğrenebilmesi için sosyal medya platformlarınızda yayınlayın veya paylaşın. Ağ güvenliği çözümünüz ne olursa olsun, Spectrum Edge’i bulmayı unutmayın, uzmanları size yardımcı olabilir. Diğer ilginç makaleleri okumayı unutmayın Uzman gönderisi ! Okuduğunuz için teşekkürler~

Xpert Posting tarafından yayınlanan makale

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *