Fotoakustik görüntüleme pazar büyüklüğü ve talep analizi

Diposting pada

Küresel fotoakustik görüntüleme pazarı, 2019’da 39,8 milyon dolar değerindeydi. 2030 yılına kadar 279,3 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor. YBBO %20,3 2020 ve 2030 arasında. Kronik hastalıkların artan prevalansı, artan geriatrik nüfus ve hızlı teknolojik gelişmeler, fotoakustik görüntüleme yazılımı ve sistemlerinin satışını yönlendiren başlıca faktörlerdir ve bu da dünya genelinde pazarın büyümesini hızlandırmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yayınlanan verilere göre 2018 yılında sırasıyla 1,28 milyon kişiye prostat kanseri, 2,08 milyon kişiye meme kanseri ve 2,09 milyon kişiye akciğer kanseri teşhisi kondu.

Ürüne bağlı olarak, foto akustik görüntüleme pazarı görüntüleme sistemleri, yazılım ve diğer aksesuarlara bölünmüştür. Bunlar arasında görüntüleme sistemleri kategorisi geçtiğimiz yıllarda pazarda daha fazla büyüme kaydetti. Bunun nedeni, önde gelen endüstri oyuncularının kanser gibi çeşitli kronik hastalıkların teşhisi için gelişmiş fotoakustik görüntüleme sistemlerini piyasaya sürmek için gösterdikleri büyük çabalardır.

 • Piyasanın ana itici faktörleri ve bunların kısa, orta ve uzun vadedeki etkileri
 • Kısa, orta ve uzun vadede piyasa kısıtlamaları ve etkileri
 • Pazar oyuncuları için son trendler ve gelişen fırsatlar
 • Pazar bölümlerinin tarihsel ve mevcut büyüklüğü ve bunların gelecekteki göreceli potansiyellerinin anlaşılması
 • Talep üzerine lojistik hizmetlerinin potansiyeli, bu nedenle pazar oyuncuları tekliflerini satma konusunda bilinçli kararlar verir.
 • Paydaşlar için pazar fırsatlarını keşfetmek için birden fazla bölgedeki kilit ülkelerdeki çeşitli pazar bölümlerinin rekabet senaryosu
 • Piyasada aktif olan ana oyuncular ve hizmetleri

Uygulama temelinde, foto akustik görüntüleme pazarı klinik ve klinik öncesi olarak sınıflandırılır. Bu arada, klinik kategorinin, özellikle artan kanser prevalansı, artan geriatrik nüfus, tıbbi cihazlarda yüksek teknoloji ve yenilikçi ürünlerin artan kullanımı ve mantar büyümesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda pazardaki en hızlı büyümeyi göstermesi bekleniyor. Dünyadaki sağlık bakım maliyetleri türleri.

Coğrafi olarak, foto akustik görüntüleme pazarı, Kuzey Amerika’da son yıllarda en yüksek büyümeyi kaydetti. Bunun nedeni büyük şirketlerin varlığı, yüksek sağlık bakım maliyetleri, gelişmiş sağlık altyapısının varlığı, kanser prevalansının yüksek olması ve bölgedeki hükümetler, aktörler ve diğer paydaşlar tarafından yapılan çeşitli stratejik gelişmelerdi.

Covid-19 pandemisi, dünya çapında hızla artan mortalite ve morbidite oranları ile sağlık tesisleri üzerindeki yükü büyük ölçüde artırdı. Bu, sosyal, ekonomik ve hayatın diğer yönlerinde ciddi aksamalara neden olur. Ek olarak, pandemi nedeniyle, klinik öncesi ve klinik uygulamalar için fotoakustik görüntüleme sistemleri gibi yüksek teknoloji ürünlerine odaklananlar da dahil olmak üzere çeşitli araştırma programları ya ertelendi ya da sonlandırıldı. Bu faktör nedeniyle, piyasanın 2020’de yavaş ilerleme göstermesi bekleniyor.

Fotoakustik görüntüleme pazarındaki büyük oyuncular, pazarda rekabet avantajı elde etmek için son yıllarda ortaklıklar ve ürün lansmanları gibi çeşitli stratejik eylemlerde bulundular. Örneğin, Sonic Concepts Inc. ve Verasonics Inc. Ocak 2019’da Focused Ultrasound Foundation ile araştırma fonu anlaşması imzaladıklarını duyurdular. Bu işbirliği, Verasonics’in HIFUPlex portföyünü USgFUS Büyük ve Küçük Hayvanlar için Klinik Öncesi Araştırma Sistemleri adlı eksiksiz bir klinik öncesi görüntüleme paketine genişletti.

PA Imaging R&D BV, OPOTEK LLC, kibero GmbH, iThera Medical GmbH, Vibronix Inc., Verasonics Inc., TomoWave Laboratories Inc., Teem Photonics, Seno Medical Instruments Inc., PhotoSound Technologies Inc., InnoLas Laser GmbH Inc., illumiS FUJIFILM VisualSonics Inc. ve EKSPLA, küresel fotoakustik görüntüleme pazarında önde gelen oyunculardan bazılarıdır.

Fotoakustik görüntüleme, insan iç anatomisini incelemek için kullanılır. lazer ışınlarının dokular veya enjekte edilen kontrast madde tarafından soğurulma miktarına göre görüntülerin oluşturulduğu. Bu bağlamda, fotoakustik görüntüleme pazarı, solunum ve kardiyovasküler hastalıkların (CVD’ler) artan prevalansından da etkilenmektedir. DSÖ, KVH’lerden kaynaklanan yıllık ölümlerin sayısını 17,9 milyon ve solunum yolu hastalıklarından 7 milyon olarak tahmin etmektedir.

Fotoakustik görüntüleme pazarı, dünyanın dört bir yanındaki tıp merkezleri, kronik hastalık testleri gibi covid ile ilgili olmayan prosedürleri ertelediğinden, covid pandemisinin olumsuz etkilerine tanık oluyor. Ek olarak, bu görüntüleme teknolojisinin klinik ve klinik öncesi uygulamalarına ilişkin araştırma çalışmaları ya askıya alındı ​​ya da tamamen sonlandırıldı. Ek olarak, sınırlı üretim ve ticari faaliyetler, düşük foto akustik görüntüleme sistemleri tedarikiyle sonuçlanmıştır.

Fotoakustik görüntüleme pazarına, önümüzdeki on yılda görüntüleme sistemlerinin ürün bazında çatallanmasının hakim olacağı tahmin ediliyor. Başta kanser olmak üzere kronik hastalıkların teşhisini daha kolay ve daha etkili hale getirmek için önemli tıbbi cihaz şirketleri tarafından bir dizi fotoakustik görüntüleme sistemi piyasaya sürülmektedir.

Önümüzdeki yıllarda fotoakustik görüntüleme pazarındaki en yüksek CAGR. Uygulamaya göre segmentlere ayrılan klinik branşın %21,9’u deneyimlenecektir. Sağlık hizmetleri maliyetleri, kanser vakaları ve yaşlanan nüfus artmakta, bu da hastalık teşhisi ve tedavisinin izlenmesi için fotoakustik görüntüleme çalışmalarına yönelik yüksek talebe yol açmaktadır.

Onkoloji segmenti, endikasyon bazında geçmişte fotoakustik görüntüleme pazarının en büyük payını oluşturuyordu. Bu tür ekipmanlar, başta meme kanseri olmak üzere kanseri taramak, teşhis etmek, evrelemek ve tedavinin etkisini takip etmek için hızla kullanılmaktadır.

Kuzey Amerika, foto akustik görüntüleme pazarındaki en yüksek gelir üreticisidir. Temelde artan kanser insidansı, gelişmiş sağlık altyapısı, artan sağlık hizmetleri maliyetleri nedeniyle. ve hükümetlerin ve kamu ve özel şirketlerin teknolojiyi teşvik etme çabaları. Önümüzdeki yıllarda kanser vakalarının sayısı artıyor. Sağlık hizmetlerine yönelik artan kamu ve özel harcamalar ve sağlık altyapısının güçlendirilmesi, APAC’yi pazardaki en hızlı büyüyen bölge haline getiriyor.

 • Birleşme ve satın almalar en önemli piyasa trendleridir
 • Pazar, kronik hastalıkların artan prevalansı ile büyüyor
 • Pazar, büyük ölçekte teknolojik gelişmelere tanık oluyor
 • Fotoakustik görüntüleme sistemleri sıkı güvenlik düzenlemelerine tabidir
 • Kuzey Amerika 2030’da en büyük pazar olacak
 • Fotoakustik görüntüleme sistemleri ağırlıklı olarak onkoloji bölümlerinde kullanılmaktadır.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *