Gahhak ile gardırobunuzu paraya çevirin

Diposting pada

Kıyafetlerinizle para kazanmak için kıyafetlerinizi paraya çevirin! İşte başlamanın bazı kolay yolları: giysi başına maliyet analizi, konsinye mağazaları, çevrimiçi satış web siteleri ve hatta hayır kurumlarına bağış yapmak. Ekstra para için çok geç değil! Ayrıca, dolabınızdaki dağınıklığı giderdikten sonra tazelenmiş hissetmenizi sağlar. Daha fazla dönüşüm ipucu için okumaya devam edin Gardırobunuzu nakite çevirin Kıyafetlerinden para kazanmak için!

Aşınma başına maliyet analizi

Kıyafet başına maliyeti hesaplamak, tüm gardırobunuzdan para kazanmanın harika bir yoludur. Her parçanın aşınma süresini göz önünde bulundurduğunuzda ve bu miktarı toplam maliyete böldüğünüzde, atmadan önce kaç numune kullandığınızı gösterir. Ardından, öğenin üzerinde harcadığınız miktara değip değmediğini belirleyebilirsiniz. Bu teknik, satın alınması pahalı olan, ancak tamamen ortadan kaldırmak istemediğiniz şeyler için kullanışlıdır.

Giysi başına maliyet hesaplaması, öğenin maliyetini ve kaç kez giyildiğini dikkate alır. Giysi başına maliyet ne kadar düşükse, değer o kadar yüksek olur. Stil Kitabında, CPW’yi belirlemek için ürün fiyatını ve aşınma tarihini girebilirsiniz. Hesap makinesinin ayrıntılı bir açıklaması burada mevcuttur. Bir ürünün aşınma başına maliyetini hesapladıktan sonra, satın almayı desteklemek için yukarıdaki formülü uygulayabilirsiniz.

konsinye mağazaları

İkinci el ve dikkatli kullanılmış ürünleri bir ikinci el mağazasına satarak gardırobunuzu nakite çevirebilirsiniz. Bu şirketlerin çoğu, gelirlerini müşterileriyle paylaşıyor. Elde ettiğiniz kârın miktarını sorgulamak önemlidir. Ayrıca, bir kar paylaşım planı olup olmadığını sorabilirsiniz. Bu sürece yardımcı olur ve kullanılmış giysileri çöp sahasına vermenizi engeller. Giysilerinizi satmadan önce artıları ve eksileri dikkate almanıza yardımcı olacaktır.

İlk adım, vitrin için bir yer seçmektir. Evinizin yakınında, ziyaret etmesi muhtemel müşterilerin erişebileceği bir yer bulun. Müşterileri işletmenize çekmesi muhtemel bir alan seçmek de aynı derecede önemlidir. İdeal bir yer seçmenin yanı sıra, ilk başta muhtemelen birkaç saatinizi harcayacağınız için, dükkan kurmayı planladığınız evde insanların nasıl yaşadığını öğrenmek önemlidir.

Online satış siteleri

Dolabınızda toplanmış kıyafetlerden bıktıysanız, bazılarını çevrimiçi satmayı düşünün. Bu sadece gezegen üzerindeki etkinizi azaltmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda para da kazanacaksınız. İşte kıyafetlerinizi çevrimiçi satmanın bazı yolları. Craigslist iyi bilinir. Craigslist’te öğeleri listelemek ücretsizdir ve alıcıyla yüz yüze görüşebilirsiniz. Ayrıca Craigslist’te tasarımcı olmayan giysiler de gönderebilirsiniz, çünkü bunlar nakliye ücretine tabi değildir, dolayısıyla potansiyel kar marjınız çok daha yüksektir.

Tradesy, hem ciddi hem de sıradan satıcılar için uygun, eşler arası bir çevrimiçi pazar yeridir. Kadın kıyafetleri satmanın stresini ortadan kaldırır. Bu liste ücretsizdir ve size hemen ödeme yapılacak ve verdiğiniz adrese bir posta kiti gönderilecektir. Sattığınız ürün piyasaya çıkmazsa, nominal bir ücret karşılığında ticaret yapabilirsiniz. Diğer durumlarda, istemediğiniz mallarınızı bir hayır kurumuna bağışlayabilirsiniz.

Hayır kurumlarına bağış yapın

Diyelim ki bir servet harcamadan başkalarına yardım etmenin yollarını arıyorsunuz. Bu durumda bunu yapmanın yollarından biri de kullanılmış kıyafetleri hayır kurumlarına bağışlamaktır. Ek olarak, kullanılmış kıyafetleri hayır kurumlarına bağışlamak vergi yükünü azaltmaya yardımcı olur. Hayır kurumlarına kıyafet bağışlamak vergi yükünü %30’a kadar azaltabilir. Affedebileceğin her şeyi düşünüyor musun? İşte nasıl! Kıyafetlerini hayır kurumlarına bağışla. İstenmeyen kıyafetleri bir fark yaratmaya yardımcı olmak için Goodwill’e ve diğer hayır kurumlarına bağışlayın. Bu iki hayır kurumu, en yüksek depolama alanı saptırma oranlarına sahiptir. Ancak kıyafetlerinin kirli veya lekeli olmadığından emin olabilirsiniz.

Battaniyeler ve kışlık montlar bağışlayın. Özellikle kış aylarında takdir edilmektedir. İş görüşmeleri için gereken kalın giysiler de şiddetle tavsiye edilir. Bir devlet okuluna bağış yapın. Birçok devlet okulunda yiyecek gezileri vardır ve daha sonra çocuklarınıza geri vermenin önemini öğretirken amaca yardımcı olmak için bağışları yerel hayır kurumlarına dağıtır. Bir hayır kurumuna eşya bağışlarken, desteklemeyi seçtiğiniz yardım kuruluşunun vergiden düşülebilir bağışlar için uygun olup olmadığını belirlediğinizden emin olun.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *