Genel Strattera Mevcut mu?

Diposting pada

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, pediatrik ve yetişkin hastalarda dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğunun (DEHB) tedavisi için ilk jenerik Strattera formunu (atomoksetin) onayladı. Genel Strattera Mevcut mu? Cevap evet, şimdi mevcut. yapabilirsiniz Strattera’yı çevrimiçi satın alın Herhangi bir çevrimiçi mağazadan

FDA, dikkat eksikliği/hiperaktivite bozukluğunun (DEHB) tedavisi için Strattera’nın (atomoksetin) ilk jenerik versiyonlarını onayladı.

Strattera, DEHB’yi tedavi etmek için mevcut ilk uyarıcı olmayan reçetelerden biri olan spesifik bir norepinefrin geri alım inhibitörü olan atomoksetinin marka adıdır. İlacın patentinin Mayıs ayında sona ermesinden bu yana, dört kuruluş, Apotex Inc., Teva Drugs USA Inc.Aurobindo Pharma Restricted ve Glenmark Drugs Restricted, ilacın jenerik versiyonlarını gösterdi. Dördünün her biri 30 Mayıs’ta desteklendi. Jenerik ürünlerin müşterilere ne zaman sunulacağı belli değil.

Etomoksetin, DEHB tedavisi için ilk olarak Kasım 2002’de Strattera markası altında onaylanan spesifik bir norepinefrin geri alım inhibitörüdür. Bu ilaç ağızdan bir kap şeklinde günde tek öğün olarak veya gece ve gündüzün ilk bölümünde 2 eşit doza bölünerek alınır.

Genel Strattera mevcut mu – kullanılabilirliği:-

Strattera, aşağıdaki formülasyon(lar)da FDA onaylı atomoksetinin markasıdır:

STRATTERA (atomoksetin hidroklorür – kapsül; oral)

Üretici: LILLY

Onay tarihi: 26 Kasım 2002

Güç(ler): 5MG (Üretilmiyor), 10MG, 18MG, 25MG, 40MG, 60MG

Üretici: LILLY

Onay tarihi: 14 Şubat 2005

Güç(ler): 80MG, 100MG

Strattera Kapsüllerinden Jenerik Atomoxetine Kapsüllerine Geçiş:

Bu broşürün arkasındaki motivasyon, Strattera adlı bir atomoxetine markasının kullanılmasından münhasır olmayan bir Atomoxetine markasına geçişi anlamaktır. Ek olarak, pratisyen hekimler bazı hastalarını bu yeni atomoksetin vaka markasına değiştiriyor.

Jenerik Strattera’da ne gibi değişiklikler var?

Çocuğunuz şu anda Strattera marka kılıflar kullanıyor ve şu anda her şey eşit olmak üzere normal atomoksetin kapları tavsiye ediliyor.

Strattera vakaları ve münhasır olmayan atomoksetin kapları, atomoksetin adı verilen benzer bir ilaç içerir. dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun (DEHB) tedavisi için onaylanmıştır.

Bu kasalar farklı kuruluşlar tarafından yapıldığı için farklı marka adlarına sahiptir. Öğeler günde iki kez alınabilmeleri dışında tek bir günlük porsiyon olarak alınır. Örneğin, günün başında ve akşam geç saatlerde veya öğleden sonra. Düzenli atomoksetin vakalarının faydalı etkileri, bu nedenle, çocuğunuzun Strattera kaplarını aldığı zamana eşdeğerdir.

Bu değişiklik neden oluyor?

Bu değişiklik, normal atomoksetin vakalarının Strattera kaplarından daha uygun fiyatlı olduğu gerçeğinin ışığında ortaya çıkıyor. Münhasır olmayan atomoksetin vakaları ile, DEHB tedavisi karşılaştırılabilir olurken, çeşitli NHS departmanlarına açılan nakit katkıda bulunulabilir.

Atomoxetine korumasız ne kadara mal olur?

Strattera’nın maliyeti: –

Strattera ve jenerik ilaçların maliyeti, dozaja ve hangi eczane veya kart işaretleme/korumanın kullanıldığına bağlı olarak değişebilir. Tedavi maliyetlerinin ve arama araçlarının sürekli kontrastı gereklidir.

Korunmasız atomoksetinin maliyeti 10 mg ve 30 adet için 1.267.20 dolardan başlar. gibi Strattera 10 mg 1267,20 ila 4200,00 dolar ve Strattera 100 mg 1.480,50 ila 4.875,00 dolar. Dozlara göre fiyatlar birbirinden biraz farklıdır.

Strattera ve Generic Nereden satın alınır ve Generic Strattera çevrimiçi olarak kullanılabilir mi?

Strattera ve atomoxetine HCL’yi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herhangi bir büyük veya reçetesiz eczaneden birinci basamak doktorunuzun reçetesiyle satın alabilirsiniz. Maliyetler değişiklik gösterdiğinden, Strattera tedaviniz için en düşük maliyeti bulmak için arama araçlarını kullanmanızı öneririz.

Not :-

Genç yetişkinlerde ve ergenlerde atomoksetin için yapılan klinik çalışmalarda atomoksetinin kullanımına ilişkin yaygın kontrendikasyonlar arasında mide rahatsızlığı, iştah azalması, hastalık veya kramplar, halsizlik, uyuklama ve duygusal ataklar yer almıştır. Atomoksetin kullanan yetişkinler klinik deneylerde tanımlanmıştır. En sık görülen yan etkiler kabızlık, ağız kuruluğu, uyuşukluk, iştah azalması, ikincil cinsel etkiler ve idrar rahatsızlığıydı.

Atomoksetin, ilacın amaçlarını, yan etkilerini ve uyarılarını açıklayan bir reçeteleme yardımcısı ile birlikte kullanılmalıdır. Atomoxetine de benzer şekilde, çocuklarda ve genç yetişkinlerde kendine zarar veren düşüncelerin yaygın olarak kumar oynaması için kutulu önerilere sahiptir. Bu ilacı alan hastalar, özellikle tedavinin ilk kısa dönemlerinde veya epizodları her değiştiğinde, klinik bozulma, intihar eğilimi ve garip davranış değişiklikleri açısından yakından izlenmelidir.

Bilmeniz gereken diğer bazı önemli noktalar: –

DEHB, işe veya iyileşmeye müdahale eden kalıcı bir dikkatsizlik veya potansiyel hiperaktivite-dürtüsellik örneği ile ayırt edilir.

Çocuklarda ve ergenlerde atomoksetin için yapılan klinik çalışmalarda, en sık bildirilen yan etkiler mide rahatsızlığı, iştah azalması, huzursuzluk veya kusma, uyuşukluk, uyuklama ve duygusal ataklardır. Erişkinlerde yapılan klinik çalışmalarda, en iyi bilinen sekeller, bırakma, ağız kuruluğu, hastalık, iştah azalması, kafa karışıklığı, cinsel yan etkiler ve idrar sorunlarıydı.

İlacın kullanım amaçlarını ve uyarılarını açıklayan hastanın tıbbi rehberinde etomoksetin kullanımından kaçınılmalıdır. Bu önerilen baskı, çocuklarda ve gençlerde kendi kendine zarar veren düşüncelerin kapsamlı bir şekilde kumar oynaması için bir kutuya sahiptir. Bu ilacı alan hastalar uygun şekilde izlenmeli ve klinik bozulma, intihar eğilimi ve davranıştaki şaşırtıcı değişiklikler açısından yakından izlenmelidir. Özellikle ilaç tedavisinden birkaç ay sonra veya miktarın değiştiği durumlarda. Diğer önemli öneriler arasında kumar oynama, ciddi karaciğer hasarı ve ciddi kardiyovasküler olay potansiyeli yer alır.

Umuyorum Generic Strattera ile ilgili bu yazı sizler için bilgilendirici olmuştur ve bu yazıdan bilgi edinmişsinizdir.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *