Geri görüş kamerası olmayan bir arabayı park etmek kesinlikle bir angarya!

Diposting pada

Arabayı geri sürmeyi beceremeyen birçok insan gördüm. Bazı insanlar bunu sıkıcı bir görev ve çok zor bir görev olarak görür. Her ne kadar biraz teknik ve biraz pratiğe ihtiyaç duysam da, bunun dışında insanların neyi bu kadar zor bulduğunu bilmiyorum.

Ters çevirme sanatını uygulayın:

Dediğimiz gibi, pratik mükemmelleştirir. Park etme sanatını gerçekten öğrenmek istiyorsanız, pratik yapın ve pratik yapın. Bir kazadan kaçınmak için dikkatli olmak ve geri geri giderken aynalarınızı sürekli kontrol etmekten başka yapacak bir şey yok. Bu teknikte ustalaşacağınız bir zaman gelecek.

Deneyimsiz sürücüler için biraz zor olabilir:

Araba sürme konusunda yeniyseniz, henüz geri park etmeyi öğrenmemenizi öneririm. İlk önceliğiniz arabayı kontrol etmek ve sürmek olmalıdır. Biraz pratik yaptıktan sonra geri park yerine gelmelisiniz. Kulağa kolay geliyor ama bir dil öğrenenler için kesinlikle çok teknik.

Geri görüş kameraları kesinlikle geri park etmeyi çok daha kolay hale getirdi:

Bu kameralar ilk olarak 1956’da icat edildi. Kameralar arabanın arkasına yerleştirildi ve arabanın içine monte edilmiş bir televizyon ekranına bağlandı. TV ekranı, geri park etmeyi çok kolaylaştıran tam ve net bir arka görüş gösterdi.

Aracınızın arkasına geri vites kamerası takabilir ve geri vitesteyken engelleri zamanında görebilirsiniz. Londra’da ters kameralar Ayrıca geri geri giderken aracınıza zarar verebilecek her türlü engeli tespit etme özelliğine sahiptir.

Araba bir engele çok yaklaşırsa, kameralar hemen hızlı bir şekilde bip sesi çıkarmaya başlar. Yalnızca kamera engellendiğinde durur.

Her araçta geri görüş kamerası bulunmaz:

Geçmişte, arka görüş kameraları ilk icat edildiğinde, mevcut oldukları sadece sınırlı sayıda araba modeli vardı. Şu anda da benzer bir durum var ki her arabada arka kamera bulunmuyor. İsterseniz, arabaya bir geri kamera kiti takabilirsiniz. Bu kit, genellikle ön panele monte edilen bir kamera ve bir ekran içerir.

Devamını oku: Ev taşırken uymanız gereken öneriler

Arka kamera açıları:

Kameralar, doğru şekilde kurulmadıklarında ve arka planı net bir şekilde göremedikleri takdirde işe yaramazlar. Bu sebeplerden dolayı genellikle dikiz aynasının ortasında veya ortadaki arabanın üst kısmında bulunurlar ve yüzü aşağı doğrudur.

Aracınıza bir kez geri görüş kamerası taktıktan ve onların yardımıyla geri gitme alışkanlığını edindikten sonra artık geri dönüş yok. İçinizin rahat etmesi ve ters park etme adına iyi bir yatırımdır.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *