Gmail’e kaydolun – Gmail hesabı nasıl oluşturulur?

Diposting pada

Hesabınıza güvenli bir şekilde giriş yaparak herhangi bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefondan erişilebilen bulut tabanlı bir web e-posta hesabı olan Gmail Sign Up ile yeni bir e-posta adresi oluşturmak basit ve ücretsizdir.

yeni hesabınızı oluşturun

Yeni bir Yahoo hesabı açın
Mevcut hesabınızı yeni bir posta adresiyle güncellemek mi istiyorsunuz? Yeni bir Yahoo e-posta adresi oluşturun.
Gerekli süre: 10 dakika
Yeni bir Yahoo e-posta adresi ve hesabına kaydolmak için:
1 Yahoo hesabı oluşturma sayfasına gidin.
2. Adınızı hem ad hem de soyadı alanlarına yazın.
3. Yahoo Mail aracılığıyla gönderilen e-postaların göndericisi olarak görünen adı özelleştirebilirsiniz.

4. Yahoo ile kullanmak istediğiniz e-posta adresini ve seçtiğiniz kullanıcı adını girin.
5. Sonraki adım, Parola alanını yeni Yahoo e-posta hesabı parolanızla doldurmaktır.
6. Yahoo Mail şifreleri en az 9 karakter uzunluğunda olmalıdır, ancak daha uzun olması tavsiye edilir. Tanım çok basit: Yahoo ayrıca 123456789 gibi tahmin edilmesi kolay şifreler arar.
7. Telefon numaranızı girerken cep telefonu numaranızı kullanmanız tavsiye edilir. Aşağıdaki nedenlerden dolayı: Doğrulama kodları SMS ile sağlanmaktadır, bu nedenle telefonunuzun bu mesajları alabildiğinden emin olun.
8. Sıra doğum bilginizi doğum ay, gün ve yılına uygun alanları doldurarak girmektir. Aşağıdaki nedenlerden dolayı: Doğum tarihiniz, birçok yerel yasa ve düzenlemenin gerektirdiği yaşınızı belirlemek için kullanılır.
9. İleri düğmesini seçin ve aşağıdakileri yapın: Yahoo’nun gizlilik ve koşullarını okuduğunuzdan emin olun.

Gmail’e kaydolurken bir sonraki adımınız tercihlerinizi özelleştirmek olacaktır: Sağ üst köşedeki dişli simgesini tıklayın, ekranın sağ tarafında bazı seçenekler göreceksiniz. Gelen kutunuzu nasıl tercih ettiğinizi bulana kadar bunları deneyebilirsiniz.

İki adımlı kimlik doğrulamayı aç

Bir sonraki ekranda şifrenizi tekrar girmeniz istenecek ve aşağıdaki pencere görüntülenecektir. Telefonunuzu ayarlayalım.

Telefonunuzu kullanarak giriş yapabilirsiniz; Bunu yaparsanız, kimliğinizi doğrulamak için telefonunuza her zaman bir SMS doğrulama kodu gönderilir. Metin mesajı seçeneğinin seçili olduğundan ve telefon numarasının doğru olduğundan emin olduktan sonra İleri’ye tıklayın. Telefonunuza bir kod gönderilecek: kodu yazın ve onaylandığında hazırsınız.

Sağ üst köşede adınızın yanındaki dokuz noktalı kutuyu tıklayın, ardından gelen kutunuza dönmek için Gmail’i seçin.

Tüm bunları yaptıktan sonra e-posta adresiniz aktif olacaktır. İnsanlarla paylaşabilir ve e-posta gönderip alabilirsiniz.

Bir e-posta adresini nasıl seçerim?

Belirli bir noktaya kadar istediğiniz adresi oluşturabilirsiniz. Çoğu durumda, adınızı verirsiniz ve e-posta hizmetinin kendisi adresin geri kalanını sağlar.

Örneğin, bir Google Gmail hesabı açmayı seçerseniz, yeni e-posta adresiniz adını[email protected] olacaktır.

Yeni adresi ayırt etmek için, popüler bir ad zaten alınmışsa, bir numara veya ikinci ad eklemeniz gerekebilir. Adınızı başka biri bilse bile, onunla aynı e-posta adresini oluşturamazsınız!

Halihazırda kullanımda olan bir e-posta adresi varsa, sistem sizi bilgilendirecek ve alternatifler sunacaktır.

Daha fazlası: https://www.xpertposting.com/2022/10/20/diep-io-strategy-and-tips/

Bir e-posta şifresi seçmeye ne dersiniz?

E-posta adresiniz için güvenli bir parola belirlemek çok önemlidir ve kırılması çok kolay bir parola seçmek korkunç bir fikirdir.

Bir kişinin hesabınıza saldırması nadir olsa bile, çok sayıda e-posta hesabını ele geçirmeye çalışan otomatik bilgisayar korsanlığı sistemleri vardır. İçeri girdikten sonra, örneğin spam e-postalar göndererek sorunlara neden olabilirler.

Genel kural, evcil hayvanınızın adı, doğum tarihi, en sevdiğiniz futbol takımının adı gibi bilgisayar korsanları tarafından bilinen parolaları kullanmaktan kaçınmaktır. Burada güvenli bir şifrenin nasıl oluşturulacağına dair bazı tavsiyelerimiz var. Üç veya daha fazla heceden oluşan basit parolalar, örneğin “patlamalı pembe kedi yavrusu” gibi, hatırlaması kolay ve otomatik bilgisayar korsanlığı araçlarının çözmesi çok daha zordur.

Daha da iyisi, süper güvenli parolalarınızı LastPass veya Dashlane gibi bir parola yöneticisinin sizin için oluşturmasını ve yönetmesini sağlayın. Parola yönetimi hakkında daha fazla ayrıntıyı burada bulabilirsiniz.

“12345” veya “0000” gibi yaygın sayı kombinasyonlarının yanı sıra soyadı, doğum tarihi ve “şifre” kelimesini kullanmaktan kaçının. Bütün bunları hacklemek kolaydır.

Kendiniz veya başkaları için yeni bir Gmail hesabı nasıl kurulur?

İster kendiniz, ister bir başkası için bir Gmail hesabı oluşturuyor olun, süreç oldukça basittir. Yeni bir Gmail adresi kuruyor, Gmail ile başlıyor veya başka biri için hesap oluşturuyor olun, süreç aynıdır.

“12345” veya “0000” gibi yaygın sayı kombinasyonlarının yanı sıra soyadı, doğum tarihi ve “şifre” kelimesini kullanmaktan kaçının. Bütün bunları hacklemek kolaydır.

Daha fazlası: https://www.xpertposting.com/2022/11/16/yahoo-mail-sign-up-how-to-create-a-yahoo-account/

Başkası için Gmail hesabı nasıl oluşturulur?

Kuzen gibi başka biri için yeni bir Gmail hesabı oluşturmak istiyorsanız prosedür aynıdır. Ancak, kurulum işlemi sırasında yapılması gereken birkaç kritik husus vardır.

Öncelikle, hesabı mevcut Google Hesabınıza ek bir adres olarak ekleyip eklemediğinizi bir kez daha kontrol edin. Ya Google oturumunu kapatın ya da tarayıcınızın gizli modunu kullanarak diğer kişi için yeni bir hesap oluşturun.

Başka birinin hesap bilgilerini girerken, hesabın size ait değil, kişinin bilgilerini girdiğinizden emin olun. Ayrıca, kullanıcı adının, kullanıcının tercih ettiği kullanıcı adıyla eşleştiğini doğrulayın.

Kurulumu onlar için tamamlayabilmeniz için, kullanıcının hesabı telefonla doğruladığında size doğrulama kodunu gönderdiğinden emin olun. Kişisel telefon numaranızı doğrulama işlemi için de kullanabilir ve ardından hesabınızdan kaldırabilirsiniz.

Diğer kişinin oturum açabilmesi için, son olarak onlara hesap kullanıcı adınızı ve şifrenizi vermelisiniz.

Başka bir sistemde zaten bir e-posta adresleri varsa, bunu Gmail hesabı için kurtarma e-postası olarak ayarlayın. Bu, hesaba eriştiklerinde parolayı sıfırlamalarına ve kaybettikleri takdirde geri almalarına olanak tanır.

Gmail ile benzersiz bir e-posta adresi de oluşturabilirsiniz. Ancak, kendi etki alanınıza sahip olmak ve web barındırma e-posta ayarlarını yapmak, bunu uygulamayı biraz daha zorlaştırır.

Gmail ile kolay e-posta kurulumu

Çok hızlı bir şekilde yeni bir Gmail hesabı oluşturulabilir ve hesaplarınızı birbirine bağlarsanız, birden çok hesap arasında geçiş yapmak ve bunları yönetmek de çok kolaydır.

Bu basit ama etkili Google Hesabı özelliklerinin nasıl kullanılacağını öğrenmek üretkenliğinizi büyük ölçüde artırabilir.

Bir kullanıcı tarafından oluşturulabilecek Gmail hesaplarının sayısında bir sınır yoktur. Öte yandan, birçok Gmail hesabı telefon doğrulaması gerektirir ve bir telefon numarasına yalnızca dört veya beş farklı Gmail adresi bağlayabilirsiniz.

Burada bir şifre oluşturmak için bazı ipuçlarımız var, ancak genel olarak, evcil hayvanınızın adı, doğum tarihi, tuttuğunuz futbol takımı vb. gibi bir bilgisayar korsanının kolayca tahmin edebileceği hiçbir şeyi kullanmayın. “Pembe kitty şemsiye” gibi üç veya daha fazla kelimeden oluşan basit bir parolanın hatırlanması kolaydır ve otomatik hacker sistemleri tarafından kırılması çok daha zordur.

Geeks Country’de daha fazlasını okuyun

Ana Sayfa