Google yorumları nasıl silinir

Diposting pada

İşletmeniz, Google incelemelerine göre başarılı olabilir veya bozulabilir. Ne yazık ki, bazı kişiler Google’da istenmeyen veya sahte yorumlar yayınlıyor. Ama bu konuda ne yapabilirsiniz? Bu yazıda, nasıl deneyeceğinizi göstereceğiz. Google incelemelerini kaldırmak için Google incelemeleri, potansiyel alıcıları web sitenizi ziyaret etmeden veya mağazanıza girmeden önce bile etkileyerek web’de “ağızdan ağza” olarak hareket eder.

Son olarak, Google’da olumlu ve olumsuz yorumlara sahip olmak dünyanın sonu değil. Olumlu olanların çoğunluğu arasında birkaç olumsuz yorum, bunun saygın bir şirket olduğunu ve sadece arkadaşlarınızın kulaktan kulağa verdiği sözlere güvenmediğinizi gösteriyor.

Google yorumlarını silmek mümkün mü?

Bazen, sahte veya karalayıcı yorumlar için Google’dan yorumları nasıl kaldıracağınızı bilmek isteyebilirsiniz. İşletmenizin incelemesinin yanlış veya sahte olduğunu düşünüyorsanız harekete geçebilirsiniz.

Herhangi bir işletme, olumsuz Google incelemelerinden ve şikayetlerinden zarar görebilir, ancak küçük işletmeler ve yeni başlayanlar özellikle savunmasızdır. Google incelemelerine itiraz edilebilir, bu iyi bir haber. Can sıkıcı olsa da, süreç kolay değildir.

Ne yazık ki, Google Hesabınıza gidip incelemeyi kendiniz silemezsiniz. İncelemeyi kaldırma umuduyla Google ile iletişime geçebilirsiniz, ancak hiçbir garanti yoktur. Yani. Ancak, denemeye değer olabilir.

Google yorumları nasıl silinir?

Ne yazık ki büyük bir “sil” düğmesi yok. Ancak, olumsuz yorumlar almış bir işletme sahibiyseniz, olumsuz yorumları kaldırmanın başka yolları da vardır.

Bir yorumcuya yanıt vermek, bir işletme sahibinin bir yorumu Google’dan kaldırmak için yapması gereken ilk şeylerden biridir. Siz konuştuğunuzda müşteri Google yorumunu kaldırabilir. En azından zararı azaltabilir. Diğer potansiyel müşterilerin müşteri hizmetleri becerileriniz hakkında bilgi edinebilmesi için hikayenin kendi tarafını anlatın.

Eleştirel bir incelemeye yanıt verirken akılda tutulması gereken bazı noktalar şunlardır:

 • Kibarca cevap ver
 • Savunmacı olmaktan kaçının ve sorunları kişiselleştirmekten kaçının.
 • Gerekirse, pişmanlığı ifade edin ve bir şeyleri düzeltmeyi teklif edin.
 • Yanıtınızı kısa ve doğrudan tutun.
 • Tartışmayı metin veya e-posta gibi özel bir platforma taşıyın.

Bu noktalar, bir gözden geçirenin olumsuz bir incelemeden çekilip çekilmediğini belirlemede çok önemli olabilir. Kişinin olumsuz yorum bırakmasına neden olan durumu ilk etapta araştırabilmeniz için sizinle iletişime geçmesini isteyin. Takip etmeye karar verirlerse iyi bir deneyim yaşamalarını sağlamak için şirketinizle elinizden gelen her şeyi yapın.

Google’ın kaldırması gerektiğini düşündüğünüz bir yorumu yanlış, uygunsuz veya destekleyici olarak bildirebilirsiniz. Yorumlar yalnızca Google politikalarını ihlal ettikleri takdirde kaldırılacaktır.

İncelemeyi işaretlemek için şu adımları izleyin:

 • Google İşletme Profilinizi etkinleştirin.
 • Bir konuma karar verin (birden fazla konumunuz varsa)
 • Menüye gidin ve “İncelemeler”i seçin.
 • Söz konusu incelemeyi bulun. Üzerine tıklayarak, üç noktalı menüden “Uygunsuz olarak işaretle” seçeneğini seçin.

Google’ın isteğinizi incelemesi ve yorumunuzu Google’dan kaldırıp kaldırmamaya karar vermesi birkaç gün sürebilir. Rahatsız edici bir incelemeye daha fazla dikkat çekebileceği ve Google’ı incelemeyi kaldırmaya ikna edebileceği için, mümkünse başkalarından da incelemeyi işaretlemelerini isteyin.

Haksız yorumları bildirir veya yanıtlarsanız, puanınız kaldırılabilir.

Google yorumları haritalardan nasıl kaldırılır

İlk adım, Google İncelemelerinin haritada görünmesini önlemek için Google Haritalar’ı açmaktır. Bundan sonra, aşağıdaki ayrıntılı talimatları izleyin:

 • Google Haritalar’da işletme girişinizi arayın. İşletmenizi keşfettikten sonra, bildirmek istediğiniz olumsuz yorumu bulun.
 • Derecelendirmenin sağ üst köşesindeki üç dikey çizgiye tıklayın.
 • Yeni bir iletişim kutusu görünecektir. İnceleme raporuna tıkladığınızda görünecektir.
 • Söz konusu incelemenin Google’ın inceleme yönergelerinden birini veya birkaçını nasıl ihlal ettiğine ilişkin kısa bir açıklama ekleyin.
 • Bundan sonra, bir Google çalışanı tarafından incelenmek üzere göndermek için İncelemeyi Bildir’i tıklayın.

Gönderdiğiniz bir yorumsa, aşağıdaki sekiz adımı izleyerek bunu Google Haritalar’dan kaldırabilirsiniz:

 • Google hesabınıza gidin ve oturum açın.
 • Google Haritalar’ı etkinleştirin
 • Sol üst köşede, menüyü tıklayın.
 • Lütfen katkılarınızı seçin.
 • Yorumları seçin
 • Kaldırmak istediğiniz incelemenin yanında Diğer’i tıklayın.
 • Sil’i seçin.
 • Talimatları takip et

Yorumunuzu düzenlemek, silmek için bir alternatiftir. Sadece yukarıdaki adımları tekrarlayın, ancak Diğer’i tıkladıktan sonra Düzenle’yi seçin.

Google yorumlarını silme zamanı

Yabancı bir ülkede veya şehirde bir restoran hakkında en son ne zaman düşündüğünüzü düşünün. Otel odanıza girdikten sonra ne yaptınız? Çevresindeki en iyi restoran önerileri için internette arama yaptı. En iyi yorumlara sahip restorana sipariş vermeye veya oraya gitmeye karar vermeden önce muhtemelen yakındaki restoranları bulmak için Google’ı kullandınız. En iyi oteli seçmede en önemli nokta Google yorumlarıdır.

Google incelemeleri, bir şirketin çevrimiçi itibarını artırma veya bozma gücüne sahiptir.

Bir şirketin çevrimiçi itibarı, Google sıralamasına bağlı olabilir. Tüm işletme sahipleri çevrimiçi olarak en olumlu yorumları almayı beklese de, çoğu hoşnutsuz veya hoşnutsuz müşteri bir işletme hakkında yorum eklemek için zaman ayırır. Bu sorunların araştırılmasından müşteri hizmetleri ekibi sorumludur.

Bir müşterinin Google incelemesi, yalnızca işletme sahibi tarafından kaldırılamaz. Kötü bir inceleme bildiriyorsanız, bir incelemenin neden Google’ın inceleme yönergelerini ihlal ettiğini düşündüğünüzün kısa bir açıklamasını sağlamalısınız. Suçu ayrıntılı olarak tanımlamak önemlidir. Bu nedenle, Google ekibi hiçbir şeyi kaçırmaz.

Sonuç

Yukarıdaki talimatları izlediyseniz, artık bir Google incelemesini sorunsuz bir şekilde silebilmeniz gerekir. İşletmenizi tekrar rayına oturtmak için olumsuz bir Google incelemesini kaldırın.

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan. Ruas yang wajib ditandai *