QuickBooks, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için yararlı olan dünyanın önde gelen muhasebe yazılımıdır. Ancak, QB masaüstünde kullanıcılar için sorunlara neden olan çeşitli hatalar meydana gelir.

QuickBooks Error 6073, 6000 serisi hataların bir parçasıdır ve bir kullanıcı bir şirket dosyasını açmaya çalıştığında ortaya çıkar. Bu hata genellikle başka bir kullanıcı şirket dosyasını başka bir bilgisayarda tek kullanıcı modunda açmaya çalıştığında oluşur.

Bu hatayı düzeltmek için en kolay ve en güvenilir teknikleri keşfetmek istiyorsanız, bu blogu sonuna kadar okuyun.

QuickBooks 6073 hatasını en etkili şekilde düzeltmek için 1.855.738.2784 numaralı telefonu arayarak QB uzmanlarından oluşan ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hangi faktörler 6073 QB hata mesajını tetikler?

QB 6073 hata mesajının arkasındaki ana faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Bu hata çoğunlukla başka bir kullanıcı başka bir bilgisayarda tek kullanıcı modunda şirket dosyasına eriştiğinde oluşur.
 • Şirket dosyanıza erişmek için GoToMyPc gibi uzak bir uygulama kullanırsanız, ana sistem sizi QB uygulamasında oturum açmış olarak tanımlayacaktır. Sonuç olarak, sistemde QB hatası 6073 oluşabilir.
 • Erişmek istediğiniz şirket dosyası salt okunur bir ağ klasöründe bulunuyorsa bu can sıkıcı hatayla karşılaşabilirsiniz.

Okumanız önerilir: QuickBooks hata kodu 6190 816

QuickBooks’ta 6073 hatasını düzeltmek için stratejik teknikler

Aşağıdaki teknikleri kullanarak QuickBooks’ta 6073 hatasını etkin bir şekilde çözebilirsiniz:

Teknik 1: QuickBooks File Doctor ile şirket dosyası sorunlarını kaldırarak bu hatadan kurtulun.

 • Bu tekniği kullanmak için sistemde web tarayıcısını açmanız ve QuickBooks Tool Hub’ın mevcut en son sürümünü (1.5.0.0) Intuit’in resmi web sitesinden indirmeniz gerekir.
 • Şimdi indirilen dosyayı (QuickBooksToolHub.exe) kaydetmek için uygun bir konum seçebilir ve QB Tool Hub’ı sisteme yüklemeye başlamak için o dosyaya tıklayabilirsiniz.
 • QB Tool Hub’ın bilgisayarınızda tam olarak kurulu olduğunu bulduğunuzda, onu açmanız ve “Şirket Dosyası Sorunları” sekmesine gitmeniz gerekir.
 • Bu noktada, “Şirket Dosyası Sorunları” sekmesi altındaki “QuickBooks File Doctor’ı Çalıştır” aracını tanımlayabilirsiniz. Dosya doktoru aracına tıklayın ve “Gözat ve Ara” seçeneği ile şirket dosyanıza gidin.
 • Bu noktada Dosyanızı Kontrol Et onay kutusunun işaretli olduğundan emin olmanız ve yönetici kimlik bilgilerinizi girmek için Devam düğmesine basmanız gerekir.
 • “İleri” düğmesine tıkladıktan sonra, QB dosya doktoru, QB programınızdaki şirket dosyasıyla ilgili tüm sorunları taramaya ve düzeltmeye başlayacaktır.
 • QB vaka doktoru tüm şirket vaka sorunlarını çözdükten sonra şirket vakanızı açabilirsiniz.

Teknik. 2: Bu hatayı düzeltmek için ana bilgisayarda şirket dosyasına çok kullanıcılı modda erişildiğinden emin olun.

 • İlk olarak, ana bilgisayarı açmanız ve üzerinde şirket dosyasını çalıştırmanız gerekir. Şimdi “Dosya” menüsüne gidin ve ekranınızdaki “Çoklu kullanıcı moduna geç” seçeneğini işaretleyin.
 • Şimdi ana sistemdeki şirket dosyasına erişmeye çalışmalısınız. Erişebilirseniz, hata düzeltilecektir.
 • Ancak yine de şirket dosyasına erişemiyorsanız, tüm ağ sistemlerinizi yeniden başlatmanız gerekecektir.

Teknik 3: Kullanıcılara şirket dosyasının bulunduğu ağ klasörüne erişim izni verin

 • İlk olarak, şirket dosyasının kaydedildiği bilgisayarı tanımlamanız ve açmanız gerekir. Şimdi şirket dosyanızın bulunduğu ağ klasörüne gidin ve üzerine sağ tıklayın.
 • Şimdi “Özellikler” sekmesine gidebilir ve bu hatayla karşılaşan kullanıcıyı seçmek için “güvenlik” düğmesine dokunabilirsiniz.
 • Bu noktada, “Düzenle” sekmesine tıklamanız ve “Tam Kontrol” seçeneği için “İzin Ver” kutusunu işaretlemeniz gerekir.
 • Şimdi, değişikliklerin başarıyla uygulandığından emin olmak için ‘Uygula’ sekmesine tıklamanız ve ‘Tamam’ düğmesine dokunmanız gerekiyor.

Bu blog size değerli bilgiler sağladı QuickBooks Hatası 6073. Burada açıklanan çeşitli teknikler, bu kurumsal dosya hatasını ortadan kaldırmak için uygundur ve bunları doğru sırayla kullanırsanız en iyi sonucu verir.

Daha fazla yardım için profesyonel QB ekibimizle konuşmak için 1.855.738.2784 numaralı telefonu aramanız yeterlidir.

Ayrıca okuyun: QuickBooks Company 6000 Dosya Hatası 82 Nasıl Onarılır

Bagikan:

Tinggalkan Balasan

Alamat email Anda tidak akan dipublikasikan.